1399-03-071399-03-17bool(false) 1399-03-071399-03-17bool(false) 1399-03-071399-03-17bool(false) 1399-03-071399-03-17bool(false) 1399-03-071399-03-17bool(false) 1399-03-071399-03-17bool(false) مدارس هیأت امنایی را رها نکنید همدان پیام
 
 
شنبه - 17 خرداد 1399 - شماره 3770
 
امروز : شنبه ، 17 خرداد 1399

Today : Sat, June 6, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  50718 تاریخ انتشار:  1393-06-27 - 05:45 تعداد بازدید:  2765
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پنجره واحد نظارتی ایجاد شود
مدارس هیأت امنایی را رها نکنید

سرمقاله

 دیروز شورای آموزش‌وپرورش شهرستان همدان با محوریت چند محور با توجه به بازگشایی مدارس نسبت به زیباسازی مدارس و هماهنگی پلیس راه در برخی نقاط شناسایی شده که طرح‌های عمرانی تردد آن مسیر را تحت‌ شعاع قرار داده است، بود.
ناگفته نماند که پیش از آغاز مدارس، پیش‌بینی شده است گره ترافیکی در نقاطی که عملیات اجرایی شهرداری برپاست؛ با ایمن‌سازی آنها، اتفاقی رخ ندهد.
البته موضوع مدارس هیأت امنایی بحث داغ‌تری بود که بر سایر مصوبات چربید؛ موضوعی که زمان بیشتری از این شورای آموزشی را در برگرفت.
در این شورا بحث برای تعیین نرخ فوق برنامه‌های این مدارس بود که نظارت و تشکیل پنجره واحد برای آن مطرح شد تا کیفیت آموزشی مورد نظر برقرار باشد. البته پس از خروج فرماندار از جلسه برای حضور یکی از معاونان وزیر راه‌وشهرسازی، شورا به نتیجه مشخصی برای تعیین قیمت دست نيافت و نرخ شهریه مدارس هيأت امنايي بلاتکلیف ماند. فرماندار تأکید بر تشکیل کمیته‌های کارشناسی پیش از ارائه دستورهای جلسه داشت و اینکه حضور مدیران مدارس در این جلسه برای بهره‌گیری از نظرات آنهاست. البته اینکه تعیین شهریه مدارس هیأت امنایی نیازمند زمان بیشتری است.
 کمیته پایش و ارزیابی برای هیأت امنایی‌ها
علی تعالی با توجه به خلأ وجودی ستون مبلغ پیشنهادی مدیران در تعیین نرخ شهریه مدارس هیأت امنایی، گفت: باید مبالغ پیشنهادی مدیر و مصوب کارشناسی شده در کنار هم قرار بگیرد. البته از آنجایی که بازرسی‌ها متمرکز نیست باید یک کمیته پایش و ارزیابی داشته باشیم که برنامه‌ها هم نظارت شوند همچنین باید مکانیسم و فرایند آن مشخص شود تا مدارس هیأت امنایی با کیفیت داشته باشیم.
  پنجره واحد ایجاد کنید
تعالی با توجه به اینکه در بخش مدارس هیأت امنایی تاکنون به دنبال واگذار کردن امور به مردم هستیم، گفت: دولتی‌ها اعتبارات آنچنانی در این زمینه ندارند و باید هیأت امنایی‌ها هدفمند پیش بروند. در اصل در نظر داریم تا در کنار نظارت، این حوزه‌ها را نیز به مردم واگذار کنیم. در اصل پنجره واحد برای مدارس هیأت امنایی آموزش‌وپرورش ایجاد کنید تا نظارت قوی‌تر صورت بگیرد.
فرماندار همدان در ادامه بر دادن نمره به این مدارس تأکید دارد تا جایی که نمره آنها اگر کمتر شود، از چرخه خارج کنیم؛ چراکه تشویق و ترغیب بر کیفیت به طور قطع اثرگذار خواهد بود؛ پس آنها را رها نکنید.
با توجه به ضرورت مدارس هیأت امنایی و ایجاد اطمینان خاطر بین مردم، اگر نظارتی نباشد آنها هم از نظر آموزشی تبدیل به مدارس دولتی عادی می‌شوند. البته به نظر من بازدید مدیران مدارس هیأت امنایی هم از مدارس نمونه در برنامه باشد.
وی بخشی از مدیریت یک طرح را پول و فکر دانست که فکر مدیر هیأت امنا باید بتواند تحولی در این بخش ایجاد کند و می‌توان الگو گرفت. البته هر چه کارها به مردم واگذار شود باید نظارت پیگیری بر آن هم وجود داشته باشد.
وی همچنین در پاسخ به یکی از اعضا مبنی بر در نظر گرفتن معیاری یکسان در قیمت‌ها گفت: مدارسی که به عنوان هیأت امنایی فعالیت دارند متناسب با حجم برنامه‌ها و امکاناتشان البته معقول می‌توانند هزینه‌هایی بگیرند و در صورت کیفیت هم شهریه متفاوت خواهد بود و نمی‌توان فرمولی یکسان برای آنها نوشت. البته نباید همچون غیرانتفاعی‌ها شوند.
مجتبی زارعی، رئیس اداره سیاسی و اجتماعی فرمانداری همدان هم اظهار کرد: برخی مدارس هیأت امنایی تنها تابلو تغییر داده‌اند؛ در صورتی که بسیاری از مدارس عادی بهتر عمل می‌کنند. همچنین ظرفیت‌های این بخش هم باید درجه‌بندی شوند.
محمد باب‌الحوائجی  مدير اداره آموزش‌وپرورش ناحیه 2 همدان نیز فلسفه ایجاد مدارس هیأت امنایی را مشارکت اولیا با توجه به ارائه خدمات آموزشی بهینه، دانست.
بهمن پارسا، مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه یک همدان نیز از آماده‌سازی تمام مدارس این ناحیه خبر داد و گفت: مقرر شده بود دبیرستان شریعتی تا پایان تابستان نوسازی شود اما هنوز این کار انجام نشده است که معاون فنی و اجرایی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان نیز با اشاره به اینکه تا 15 مهرماه امسال مدرسه شریعتی همدان آماده تحویل است، گفت: این مجموعه جزو مدارس ماندگار در میراث فرهنگی هستند، با توجه به قدمتش نیاز به تعمیرات و بازسازی با حفظ ماندگاری دارند. همچنین مدرسه 12 کلاسه شهید مدنی تا 22 بهمن‌ماه افتتاح می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com