1398-11-211398-12-01bool(false) نگاه فرا سنتي معاون وزير همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 اسفند 1398 - شماره 3699
 
امروز : پنجشنبه ، 1 اسفند 1398

Today : Thu, February 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84762 تاریخ انتشار:  1397-05-25 - 17:50 تعداد بازدید:  309
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نگاه فرا سنتي معاون وزير

نویسنده : ی - طاقتی احسن

سرمقاله

روز گذشته نمايندگان گروه‌هاي مختلف فعال در رسانه‌هاي محلي، سراسري و خبرگزاري‌ها به مباحث و موضوعاتي پرداختند كه پيش از اين نيز بارها از زبان خبرنگاران مطرح شده است و هر بار نيز وعده‌هاي پيگيري و اقدام وعده داده شده است.
فحواي كلام نشست با معاون مطبوعاتي نشان مي‌دهد كه فعالان حوزه رسانه كه پيش از اين بيشتر دغدغه معيشت و درآمد داشتند. اين روزها مبهم بودن آينده فعاليت رسانه‌اي و نبود امنيت شغلي بيشتر رنجشان مي‌دهد؛ امنيت شغلي كه با شرايط بحراني جامعه بيشتر مورد تهديد است. اما سلطاني‌فر كه خود نيز در سخنراني اشاره كرد، طرح‌ها و ايده‌هايي دارد كه نشان مي‌دهد كه وي دغدغه حوزه رسانه‌ها را درك كرده و مي‌خواهد شيوه‌هاي سنتي و آزمون و خطايي گذشته را به روش‌هاي نوين و مطابق‌ با استانداردهاي جهاني تبديل كند.
آنجا كه وي از صدور مجوز و آزادي حضور خبرنگاران رسانه‌هاي خارجي حرف به ميان آورد، نشان داد كه نگاه وي نه امنيتي و حاكميتي بلكه بيشتر حرفه‌اي و علمي مي‌باشد. بسياري از مسائلي كه روز گذشت در اين نشست مطرح شد، با اندك دقت و البته توضيحات وي نشان مي‌دهد كه گره در جاي ديگر دارد و ضربه اين نقدها بر پيكره ارشاد وارد مي‌شود. در جايي كه موضوع تأمين كاغذ بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است و يا بيمه كه متولي آن تأمين اجتماعي نه‌تنها آنها از پاسخگويي و شفاف‌سازي پرهيز كرده‌اند، بلكه همه توپ‌ها را به زمين ارشاد مي‌اندازند كه البته سلطاني‌فر ضمن تأييد چنين مشكلاتي خواستار پيگيري موضوع توسط رسانه‌ها از سازمان‌هاي مذكور شد.
ابتكار عمل مديركل ارشاد استان در اين روزها كه مطبوعات محلي در آستانه تعطيلي قرار دارند و همياري رسانه‌ها با خانه مطبوعات، منجر شد تا راهكارها و ايده‌هاي جديدي را براي به‌روز شدن فعاليت رسانه‌اي در اين نشست از زبان معاون مطبوعاتي بشنويم. راهكارهايي كه وي مبتني بر فناوري و توسعه رسانه‌هاي ديجيتالي تأكيد دارد.
سلطاني‌فر ضمن نقد بر شيوه‌هاي سنتي حمايت از مطبوعات آنجا كه به صراحت از دخالت دولت‌ها در فعاليت‌هاي خارج از حيطه انتقاد كرد، نشان داد طرح‌هايشان بيشتر براي آن است تا استقلال رسانه را تقويت كند و از وابستگي آنها بكاهد و با اشاره به اينكه به دنبال تقويت محتوا هست، توسعه فضاي وبلاگي، پهبادي، ديجيتالي و برنامه‌هاي اپليكيشني را محور برخي از كارهاي خود اعلام كرد.
وي البته گريزي هم به نبود نگاه فرهنگي رسانه‌اي در بخش دولتي و مديران زد و ضمن تأكيد بر انتخاب مشاوران رسانه‌اي از سوي مديران، نبود پيوست‌هاي رسانه‌اي در تصميم‌گيري‌هاي ملي و محلي را از نقطه ضعف‌هاي دولت و مديران برشمرد.
حال با اين تفاسير بايد منتظر بود تا در آينده استان از قرابت مدير ارشاد و مديران وزارتخانه و هماهنگي خبرنگاران و خانه مطبوعات چگونه مي‌توان فرصت‌سازي كرد و ظرفيت رسانه‌اي استان را بيش از پيش ارتقا داد. قطعاً رسانه‌ها اين فرصت را مغتنم خواهند شمرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com