روستا‌هادر اولویت طرح ترویج نماز همدان پیام
 
 
يكشنبه - 27 مهر 1399 - شماره 3878
 
امروز : چهارشنبه ، 30 مهر 1399

Today : Wed, October 21, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  58815 تاریخ انتشار:  1394-02-30 - 05:45 تعداد بازدید:  2104
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روستا‌هادر اولویت طرح ترویج نماز

سرمقاله

روستایی‌ها در سال 94 در طرح ترویج اقامه نماز در اولویت هستند.
رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان در جمع خبرنگاران، پیرامون تشریح برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و نماز، گفت: برنامه سال 94 در 4 محور فرهنگی، آموزشی، نماز یاوران، نظارت و ارزیابی در دست اجراست.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی‌حلم افزود: در حوزه فرهنگی طرح منهاج را خواهیم داشت؛ به طوری که در بازار نماز اصناف رونق‌بخش باشد و بازار به عنوان الگوی مناسب برای همگان قرار بگیرد همچنین شب شعر با موضوع نماز، خاطره‌نویسی و طرح گفتمان مطهر که توانمندسازی بانوان برای تربیت و جذب فرزندشان است و طرح سفیران صبح برای برگزاری نماز صبح در مساجد و... جزو اهداف حوزه فرهنگی است.
حسنی‌حلم افزود: در حوزه آموزشی نیز آموزش‌وتوانمندسازی ائمه جماعت مساجد، ادارات، مساجد و طرح سلامت معنوی احکام نماز بیماران در بیمارستان‌ها و... جزو اهداف است.
رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان در خصوص طرح نمازیاوران نیز گفت: از تمام تشکل‌های موجود در جامعه تحت عنوان نمازیاوران براي ترویج اقامه نماز کمک می‌گیریم به‌ویژه از قشرهاي جوانان، دانشجویان، دانش‌آموزان، مربی‌های مهدکودک، تاکسیداران و... به عنوان نمازیاوران استفاده می‌کنیم.
وی در خصوص طرح نظارت و ارزیابی نیز تصریح کرد: دستگاهی سائل هستیم که از همه دستگاه‌های اداری استان سؤال می‌کنیم و آنها را مورد نظارت و ارزیابی قرار می‌دهیم و آنها نیز باید به ستاد اقامه نماز استان جواب بدهند؛ سپس نتایج ارزیابی دستگاه‌ها به تهران اعلام و وزارتخانه‌ها تشویق می‌شوند و در مواردی نیز از سوی مقام معظم رهبری به آنها تذکر داده می‌شود.
حسني‌حلم صریح کرد: تلاش می‌کنیم تا نماز بازاریان و اصناف به طور جدی نهادینه شود. همچنین مسجد‌محوری را در دستور کار قرار دهیم و پایگاه‌های عبودیت را ارتقا بخشیم.
وي تأکید کرد: رسانه‌ها در امر ترویج اقامه نماز بسیار تأثیرگذار هستند؛ بنابراین باید بهره‌گیری از صدا و سیما را شدت ببخشیم. نویسندگان و هنرمندان ظرفیت هنری زيادي دارند؛ پس جا دارد که از هنر و قلم هنرمندان در القای مفاهیم دینی در حوزه نماز بهره‌مند شويم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com