1399-05-031399-05-13bool(false) در مقابل توقف علمی کشور ایستادگی کنید همدان پیام
 
 
دوشنبه - 13 مرداد 1399 - شماره 3818
 
امروز : دوشنبه ، 13 مرداد 1399

Today : Mon, August 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  58523 تاریخ انتشار:  1394-02-23 - 05:45 تعداد بازدید:  2946
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

طلائی نیک معاون وزیر دفاع در همایش تجلیل از دانشجویان علوم پزشکی از مدیریت جهادی سخن گفت
در مقابل توقف علمی کشور ایستادگی کنید

سرمقاله

روح حماسی و جهادی ملت ایران، دشمن را ناامید کرده است.
معاون پارلمانی وزیر دفاع در همایش تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی همدان، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی در محوریت ارتقای سلامت جامعه و کشور قرار دارد و روحیه بسیجی نیز در پیشبرد اهداف نظام و ملت نقش بنیادین دارد و در این میان نهضت علمی نیز به روحیه دانشگاهی ارتباط مستقیم دارد.
به گزارش تسنیم، رضا طلائی‌نیک با اشاره به توفیقات کشور در امور نظامی، دفاعی و علمی، افزود: ایران تاکنون عضو اتحادیه جهانی طب نظامی نبود اما با پیگیری وزارت دفاع سال گذشته لایحه‌ای در مجلس و در ماه گذشته نیز در هیأت وزیران جزئیات آن نیز به تصویب رسید که براساس آن ایران به عضویت سازمان جهانی طب نظامی درآمد و به موجب آن فضای جدیدی برای رشد علمی کشور فراهم شد.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی از ظرفیت علمی بالایی برخوردار است، بیان کرد: پرچم شهدا و ایثارگران بر زمین نمی‌ماند و ما در جهاد علمی، دفاعی و فرهنگی آنچه که مقام معظم رهبری تأکید بر مدیریت جهادی دارند را در پیش می‌گیریم.
طلائی‎نیک با تأکید بر اینکه مدیریت جهادی ایستادن مدیران و دانشجویان در مقابل چالش توقف علمی کشور است، بیان کرد: دشمن نمی‌خواهد نهضت و رشد علمی در کشور ما اتفاق بیفتد چون با شکل‌گیری انقلاب اسلامی بسیاری از مسائل از جمله توان ملت ایران برای دشمنان نمایان شد.
وی با بیان اینکه قدرت علمی، قدرت اقتصادی می‌سازد، بیان کرد: اکنون که جمهوری اسلامی در علم و دانش به رتبه برتر رسیده در منطقه قدرت نخست است باید با تجاری‌سازی علم به دنبال تولید ارزش افزوده باشیم؛ زیرا در شاخصه‌های توسعه‌ای و اقتصادی کشور تعیین کننده است.
معاون پارلمانی وزیر دفاع، جهاد علمی را از مصادیق مدیریت جهادی دانست و افزود: منطقه آسیای جنوب غربی و خاورمیانه نفت و انرژی جهان را تأمین می‌کند و به نوعی مرکز ثقل انرژی جهان است بر این اساس نظام سلطه به دنبال تصاحب این منطقه است.
وی با اشاره به پیوستگی جهان اسلام، بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی به یکدیگر، بیان کرد: کشور ما منطقه حایل بین شرق و غرب است.
طلائی‌نیک با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با حمایت غربی‌ها در این منطقه پایه‌ریزی شده است، تصریح کرد: یکی از مأموریت‌های این رژیم از بین بردن امنیت و ثبات است و قصد تعرض به جهان اسلام را دارد تا منطقه در بی‌ثباتی و ناامنی قرار بگیرد و کشورهای منطقه از قدرت انجام و امنیت لازم برخوردار نباشند.
وی گفت: ما در برهه زمانی اثربخشی جهانی قرار گرفته‌ایم و دشمنان با بدل‌سازی برای گروه‌های جهادی با تقویت طالبان، داعش و القاعده سعی دارند جریان اسلامی را منحرف کنند.
طلائی‌نیک با اشاره به نامگذاری سال مبنی بر "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" عنوان کرد: این 4 واژه راهبردی هستند و مفهومی روشن و کاملاً هدفمند دارند که باید در رفتار، عملکرد و رویکرد مجموعه ملت قرار گیرد تا ظرفیت‌ها را به هم‌افزایی برساند و در مقابل چالش‌های منطقه هوشمندانه حرکت کرد.
وی با بیان اینکه کنش و واکنش نسبت به تحولات منطقه مورد توجه قرار گیرد، افزود: بدون شک جمهوری اسلامی ایران قدرت نخست نظامی و دفاعی منطقه است و در این راستا اگر ایران نباشد هیچ معادله منطقه‌ای شکل نخواهد گرفت و نیاز سیاسی به ایران بیش از گذشته شده است.معاون پارلمانی وزیر دفاع با تأکید بر اینکه تحریم‌ها و تهدیدات بر ایران کارساز نبوده و نیست، بیان کرد: دفاع جهادی در ایران همیشه در دست ما است نه روی میز و دشمن با تهدید و تحریم به جایی نمی‌رسد.
طلائی‌نیک گفت: براساس نظر حقوق بین‌الملل توافق زیر سایه تهدید ارزشی ندارد و در این راستا در مذاکرات هسته‌ای باید توافقی بر مبنای اراده و آزادی ارادی شکل بگیرد.
وی با اشاره به ضرورت توجه به ارتقای شاخص‌های پیشــــرفت کشور، تأکید کرد: باید به نقش و رسالت خود برای حفظ تفکر جهادی تلاش کنیم؛ زیرا روح حماسی و جهادی مــلت ایران، دشـــمن را ناامید کرده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com