افراد متخصص آموزش را بر عهده بگیرند همدان پیام
 
 
دوشنبه - 13 مرداد 1399 - شماره 3818
 
امروز : سه شنبه ، 14 مرداد 1399

Today : Tue, August 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109020 تاریخ انتشار:  1399-03-13 - 10:43 تعداد بازدید:  227
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

افراد متخصص آموزش را بر عهده بگیرند

سرمقاله

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان بر این باور است هدف از آموزش‌های فرهنگی و هنری جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی است و افراد متخصص و مدرسان دارای صلاحیت باید امر آموزش را بر عهده داشته باشند.
به گزارش فارس، احمدرضا احسانی در نشست مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری موسیقی استان اظهار کرد: مجموعه فرهنگ و هنر که بار اصلی توسعه کشور را بر عهده دارد؛ دارای زیرمجموعه‌های زیادی است.
وی با تأکید بر اینکه آموزش رسمی هنر از طریق آموزشگاه‌های آزاد انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی اصولی در زمینه آموزش مهم‌ترین نکته‌ای است که در این حوزه باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی حمایت، نظارت و ارزیابی را از وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان کرد و افزود: هدف از آموزش‌های فرهنگی و هنری جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی است و افراد متخصص و مدرسان دارای صلاحیت باید امر آموزش را بر عهده داشته باشند.
احسانی با تأکید بر اینکه تنها هدف فعالیت‌های فرهنگی و هنری پر کردن اوقات فراغت نیست، تصریح کرد: اگر فعالیت‌های آموزشگاه‌های آزاد هنری به‌درستی انجام شود، در بلندمدت به کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و توسعه جامعه منجر خواهد شد.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در این جلسه گفت: در استان ۷۶ آموزشگاه فعال داریم که از این تعداد ۲۸ آموزشگاه در زمینه موسیقی فعالیت می‌کنند.
سیدمحمدرضا جوادی با بیان اینکه بیشترین آمار هنرجویان آموزشگاه‌های آزاد هنری استان مربوط به رشته موسیقی است، افزود: آموزش در همه حوزه‌ها نیاز به برنامه‌ریزی دارد و این امر نیازمند بازخوانی مجدد چارچوب، قوانین و مقررات و همینطور هم اندیشی و همفکری است.
وی با بیان اینکه با بازگشایی آموزشگاه‌ها و آغاز فعالیت‌های فرهنگی و هنری، پروتکل‌های بهداشتی هم باید مد نظر قرار گیرد، تأکید کرد: در این مراکز آموزشی ارتباط مستقیم با هنرجویان داریم و لازم است به نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توجه ویژه داشته باشیم.
رئیس اداره امورهنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان هم در این جلسه با بیان اینکه میزان شهریه امسال آموزشگاه‌ها، هفته آینده در شورای نظارت استان بررسی و اعلام خواهد شد گفت: تلاش می‌کنیم میزان شهریه با توجه به پیشنهادات و با هم‌اندیشی مدیران آموزشگاه‌ها تعیین شود.
معصومه حدادی با بیان اینکه آمار هنرجویان و مربیان آموزشگاه‌ها باید به‌صورت دقیق ثبت شده و در اختیار اداره‌کل قرار بگیرد، افزود: مربیانی صلاحیت تدریس دارند که در آزمون شرکت کرده و در زمینه عمومی و اختصاصی نمره قبولی کسب کرده باشند.
وی خاطرنشان کرد: اگر آموزشگاه‌ها آمار دقیق از مربیانی که فاقد کارت صلاحیت تدریس هستند ارائه دهند، بر اساس میزان آمار؛ آزمون برگزار شده و واجدان شرایط می‌توانند به‌صورت قانونی به تدریس بپردازند.
رئیس انجمن موسیقی استان همدان هم در این جلسه اظهار کرد: شورای آموزشگاه‌های استان تشکیل شده و مسائل مربوط به آموزشگاه‌های موسیقی را به‌صورت متمرکز پیگیری می‌کند.
علی آقامحمدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اختیارات انجمن موسیقی گفت: بخشی از اختیارات انجمن موسیقی از تهران مشخص و ابلاغ شده و بخشی دیگر با تعامل با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تعریف می‌شود.
وی با بیان اینکه در دوره مدیریت جدید اداره‌کل، تعامل و هم‌افزایی قابل توجهی با انجمن موسیقی وجود دارد، ابراز امیدواری کرد برنامه‌های هنری با قوت بیشتری برگزار شده و تأثیرگذاری لازم را در جامعه داشته باشند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com