1399-08-281399-09-08bool(false) داروسازی تویسرکان افتتاح شد همدان پیام
 
 
شنبه - 8 آذر 1399 - شماره 3910
 
امروز : شنبه ، 8 آذر 1399

Today : Sat, November 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  62806 تاریخ انتشار:  1394-06-17 - 05:45 تعداد بازدید:  3101
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

داروسازی تویسرکان افتتاح شد

سرمقاله

 شرکت داروسازی شهرستان تویسرکان شامل 2 بخش توليد مواد اولیه دارویی و داروهاي آماده مصرف است. خردادماه امسال بود که آزمايشگاه كنترل كيفيت و بخش توليد قرص‌هاي مكمل دارويي شركت داروسازي فاران شيمي تويسركان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و اشتغالزایی برای 13 نفر افتتاح شد، در این بخش مكمل‌های دارويی به صورت قرص و كپسول تولید می‌شود.
اما چند روز پيش با حضور مسئولان کشوری و استانی بخش خط تولید محلول‌های خوراکی دارویی در تویسرکان با ظرفیت تولید روزانه 6 هزار لیتر انواع محلول‌های خوراکی آپیوم و متادون و اشتغالزایی برای 10 نفر به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با رودآور، در حاشیه راه‌اندازی خط تولید محلول‌های خوراکی دارویی در تویسرکان، گفت: 97 درصد داروی کشور توسط شرکت‌های دارویی داخلی تولید می‌شوند.
مهدی پیرصالحی اظهار کرد: با وجود آنکه از نظر عددی 3 درصد از نیاز دارویی کشور وارداتی است، اما از نظر ریالی 33 درصد نیاز دارویی ما وارداتی محسوب می‌شود و 67 درصد داروی تولید داخل داریم.
وي همچنین از تولید بیش از 66 درصد داروی مورد نیاز کشور در بخش داروسازی عمومی خبر داد و با بیان اینکه نیازهای دارویی کشور توسط بیش از 100 شرکت داروسازی در داخل تأمین می‌شود، افزود: به دنبال آن هستیم تا با تأسیس کارخانه های داروسازی جدید بخش بیشتری از نیازهای دارویی کشور را تأمین کنیم.
پیرصالحی با اعلام اینکه ارزش ریالی صادرات دارویی کشور 180 میلیون دلار و ارزش ریالی واردات دارویی یک میلیارد دلار است؛ عنوان کرد: سعی بر این است تا در بازه زمانی 5 ساله بتوانیم به یک تراز مثبت از واردات و صادرات دارو برسیم؛ به طوری که در این بازه زمانی میزان واردات و صادرات دارویی کشور برابر شود.
مدیر کل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت افزود: به دنبال آن هستیم تا از شرایط موجود کشور استفاده کنیم و با بازاریابی‌های مناسب منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای میزان صادرات دارویی کشور را افزایش دهیم.
پیرصالحی ابراز امیدواری کرد: با گسترس بخش‌های عمده کارخانه داروسازی تویسرکان زمینه‌های لازم برای تأمین بخشی از نیاز های دارویی کشور و ایجاد اشتغالزایی بیشتر فراهم شود.
وی همچنین عنوان کرد: در حال حاضر شرکت داروسازی تویسرکان تنها کارخانه داروسازی فعال استان همدان است و البته 4کارخانه دیگر نیز برای تأسیس مجوزهای لازم را از سازمان غذا و دارو گرفته‌اند و امید است بزودی و با همکاری مسئولان استانی شاهد بهره برداری از آن کارخانه ها باشیم.
صفا، مدیر شرکت داروسازی تویسرکان هم گفت: بیش از 15 میلیارد ریال برای راه اندازی خط تولید محلول های خوراکی شرکت داروسازی شهرستان تویسرکان هزینه شد.
وی با بیان اینکه با راه اندازی این خط تولید برای 10 نفر ایجاد اشتغال شد، اظهار کرد: خط تولید محلول های خوراکی دارویی این شرکت ظرفیت تولید روزانه 6 هزار لیتر انواع محلول های خوراکی آپیوم و متادون را دارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com