1399-05-091399-05-19bool(false) واگذاری 110 فضای ورزشی به بخش خصوصی و هیأت‌های ورزشی همدان پیام
 
 
يكشنبه - 19 مرداد 1399 - شماره 3822
 
امروز : يكشنبه ، 19 مرداد 1399

Today : Sun, August 9, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  69101 تاریخ انتشار:  1394-12-06 - 05:45 تعداد بازدید:  2628
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تصمیم مهم دستگاه ورزش همدان برای سال آینده
واگذاری 110 فضای ورزشی به بخش خصوصی و هیأت‌های ورزشی

سرمقاله

  مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: 110 فضای ورزشی در سال آینده به بخش خصوصی و هیأت‌های ورزشی واگذار می‌شود.
رسول منعم در مجمع عمومی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان افزود: در حال حاضر 73‌فضای ورزشی به بخش خصوصی و هیأت‌های ورزشی واگذار شده است که این تعداد در سال 95 به 110 مورد خواهد رسید.
وی بیان کرد: همدانی‌ها در رشته کوهنوردی افتخار زیادی کسب کردند و ورزش کوهنوردی در این استان از جایگاه خوب و قابل احترامی در سطح کشور برخوردار است.
منعم گفت: همدان با داشتن قله‌های مرتفع در رشته کوهنوردی سابقه و پیشینه تاریخی دارد و زنده‌یاد محمود اجل که در علمی‌تر شدن رشته کوهنوردی زحماتی را کشیده، از نام‌آوران همدانی است.
وی بیان کرد: اولنج و چشمه قصابانی نخستین فاتحان اورست ایرانی از همدان بودند و کوهنوردان بزرگ و پرافتخاری را از این استان در ویترین نام‌آوران ورزش کشور داریم.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: با ساختن امکانات در دامنه‌های قله الوند و همچنین قله یخچال شرایط خوبی برای صعودهای سراسری وجود دارد و نگاه فدراسیون به همدان به عنوان یک پایگاه خوب برای فعالیت این رشته است.
وی با بیان اینکه رشته سنگنوردی و کوهنوردی در همدان رشد مناسبی پیدا کرده، بیان کرد: این استان یکی از پایلوت‌های مهم در برگزاری رویدادهای ملی و بین‌المللی در این2رشته ورزشی به شمار می‌رود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان یادآور شد: برگزاری مسابقات سنگنوردی آسیایی که از رقابت‌های سطح بالای محسوب می‌شود به میزبانی همدان به دلیل داشتن سخت‌افزار مناسب و برگزاری موفق دوره‌های قبل بوده است و امیدواریم فدراسیون در سال آینده نیز توجه ویژه‌ای به همدان داشته باشد.
وی در ادامه گفت: برگزاری مجمع از مفاد اساسنامه هیأت‌های ورزشی است و هر سال حداقل یک‌بار باید برگزار شود که در برخی از موارد شاهد کوتاهی در برخی رشته‌ها هستیم.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان در ادامه بیان کرد: بحث استعدادیابی از مهمترین محورهای اداره کل ورزش و جوانان است که در سالجاری بودجه بیشتری را در این رابطه اختصاص داده‌ایم.
وی مهمترین اولویت ورزش استان را حمایت و توجه ورزشکاران مستعد استان دانست و گفت: به منظور حمایت از ورزشکاران مطرح و مستعد کمیته مستعدین شرکت‌کننده المپیک ریو در استان تشکیل شد و خوشبختانه جامه‌بزرگ موفق شد نخستین سهمیه المپیک را برای استان کسب کند.
 مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان افزود: در کمیته مستعدین شرکت‌کننده المپیک ریوی استان 11 رشته ورزشی و 18 قهرمان تاکنون شناسایی شده‌اند و برای کسب سهمیه به 17 ورزشکار دیگر امیدواریم.
وی گفت: قهرمانان شناسایی شده در این کمیته از دی ماه مورد حمایت مالی اداره کل ورزش و جوانان قرار دارند و زیرساخت لازم به منظور پیگیری تمرینات آنان فراهم می‌شود.
منعم با اشاره به برقراری ارتباط نزدیک با فدراسیون‌های رشته‌های شناسایی شده، بیان کرد: به منظور ایجاد انگیزه در ورزشکاران مستعد استان در محل اردوها حضور می‌یابیم و از این ورزشکاران تجلیل می‌کنیم. وی‌گفت: بحث در اختیار قرار دادن سالن‌های ورزشی از جمله دغدغه‌های ما در شورای معاونین بوده است و جلسات زیادی در این رابطه برگزار شده است و بزودی پس از بررسی و برطرف کردن برخی موارد دستورالعمل استفاده از این سالن‌ها مشخص و ابلاغ می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان در ادامه با اشاره به توجه ویژه به هیأت‌های ورزشی استان همدان افزود: هم اکنون 31 هیأت ورزشی استان همدان دارای فضای اختصاصی هستند و از آنها خواسته‌ایم در رشد ورزش به ویژه استعدادیابی فعالیت لازم را داشته باشند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: در حال حاضر 73 فضای ورزشی به بخش خصوصی و هیأت‌های ورزشی واگذار شده است و این تعداد در سال آینده به 110 مورد می‌رسد. وی افزود: اولویت نخست ما در اختیار قرار دادن سالن‌های ورزشی در اختیار هیأت‌ها است و در درجه دوم اگر قرار باشد این سالن‌ها اجاره داده شود باز اولویت با هیأت‌های ورزشی استان‌هاست.
منعم گفت: هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان با در اختیار داشتن سالن اختصاصی باید در بحث استعدادیابی تلاش مطلوبی کند.
 موفقیت‌های کوهنوردی همدان در گروی تعامل اعضای هیأت
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور نیز در این مجمع گفت: اگر هیأت کوهنوردی همدان می‌خواهد مانند گذشته موفق باشد باید اتحاد و همدلی را در بین اعضا و به خصوص پیشکسوتان این رشته ورزشی در استان ایجاد کند.
رضا زارعی افزود: من همدان را خوب می‌شناسم به خوبی می‌دانم که همدان دارای جاذبه‌های کوهنوردی بالایی است و از قدیم نیز این استان مهد کوهنوردی ایران بوده است.
وی بیان کرد: استان همدان در بحث کوهنوردی جزو استان‌های سرآمد فدراسیون است و مربیان بسیار خوبی داشته اما برای تداوم موفقیت‌های خود باید دوره‌های آموزشی با کیفیتی برگزار کند و همواره در تربیت ورزشکاران جدید پشتیبان فدراسیون باشد .
زارعی گفت: کوهستان‌های مناسب جهت کوهنوردی و سنگنوردی، وجود پیشکسوتان، مربیان، قهرمانان و علاقمندان فراوان و امکانات و فضاهای اختصاصی استان، نظیر سالن سنگنوردی فرهاد میرزاجانی و موزه کوهنوردی از امتیازات مثال‌زدنی استان همدان است که فدراسیون توجه خاصی به بهره‌گیری شایسته از این ظرفیت‌ها دارد.
وی همچنین به فعالیت خوب در بخش سنگ‌نوردی اشاره کرد و افزود: احمد سلگی به عنوان یکی از امیدهای جامعه سنگنوردی کشور هم از نظر کار تکنیکی است ولی نباید هیأت همدان تنها به نام این ورزشکار متکی شود و باید به دنبال پرورش قهرمانان متعدی در این عرصه باشد.
زارعی در ادامه با تأکید بر حفاظت از پناهگاه‌های استان بیان کرد: فدراسیون به هیچ وجه به دنبال ساخت پناهگاه جدیدی در کشور نیست اما می‌طلبد که در زمینه حفظ و نگهداری پناهگاه‌ها در کشور و استان کمک کنیم و این پناهگاه‌هایی که با هزینه بیت‌المال احداث شده را تخریب نکنیم.
 رئیس فدراسیون کوهنوردی ایران گفت: اگر هیأت کوهنوردی همدان می‌خواهد موفق باشد باید اتحاد و همدلی را در بین اعضا و به خصوص پیشکسوتان این رشته ورزشی در استان ایجاد کند.
وی با بیان اینکه کوهنوردان و سنگنوردان باید اختلافات گذشته را فراموش کنند افزود: اینکه گفته می‌شود هیأت و فدراسیون به سنگنوردی یا کوهنوردی توجه بیشتری دارد کذب محض است و فدراسیون به هر دو بخش نگاه ویژه‌ای دارد.
زارعی در ادامه به میزبانی ایران از مسابقات آسیایی سال آینده خبر داد و گفت: در جریان برگزاري "مجمع اتحاديه جهاني سنگنوردي" در شهر بادن سوئیس، "جمهوری اسلامی ایران" در فرایند انتخابات، به عنوان میزبان "اجلاس جهاني سنگنوردي سال ٢٠١٦" و میزبان مسابقات آسیایی نوجوانان و جوانان برگزیده شد که این یک فرصت مناسب برای معرفی سنگنوردان جوان به ورزش کشور است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com