1403-03-171403-03-27bool(false) آینده مهمتر از حاشیه همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 27 خرداد 1403

Today : Sun, June 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  97396 تاریخ انتشار:  1398-05-17 - 09:26 تعداد بازدید:  821
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آینده مهمتر از حاشیه

سرمقاله


 1-گردش ایام باز به 17 مرداد سالروز شهادت شهید صارمی و روزخبرنگار رسید.
امروز بار دیگر یکسال حرف وحدیث وقول و وعده های داده شده برای خبرنگاران بازخوانی می شود تا این جماعت که همیشه مطالبه انجام وعده های داده شده به مردم هستند میزان توجه به قانون وحقوق از سوی گروههای مختلف اجتماعی ، سیاسی، فرهنگی وغیره را ارزیابی کنند.
درجامعه ای که هرروز اخبار مختلف بر روی روح وروان مردم سنگینی می کند تزریق روحیه امید حرف زدن از مثبت ها سخت است و تاثیر کمتری را خواهد داشت وقتی منفی بافی ها ازسوی افراد وگروههای مختلف درفضای عمومی پمپاژ می شود اما ما معتقدیم با همه این فضاسازی ها رسانه ها به رسالت خود به درستی عمل خواهند کرد هرچند افتان وخیزان باشد.
درحالی که گروههای مختلف جامعه درگیر مشکلات اقتصادی به دلیل «تروریسم تحریم» هستند طبیعی است که فعالان رسانه ای هم با مشکلات معیشتی دست وپنجه نرم کنند اما این به معنای درماندگی و واماندگی سربازان جبهه فرهنگی دراستان وکشور نیست .
2- استان همدان درکنار ظرفیت های خوب وقابل اتکائی که در حوزه های مختلف دارد درحال حاضر از ظرفیت قدرتمند رسانه ای هم برخوردار است که درطول سال های متمادی با تلاش وقلمزنی پیشکسوتان و نیروهای جوان با انگیزه بدست آمده است. قدرت نمایی این ظرفیت جامعه بزرگ رسانه ای استان که پیش قراول آنها مطبوعات است را می توان در آخرین رویداد بین المللی برگزارشده در همدان مشاهده کرد.
2018 درهمدان 2018 نمی شد اگر رسانه های استان فضاسازی لازم را ایجاد نمی کردند و دیدیم که چگونه فرهنگ سازی وایجاد حساسیت به این رویداد بزرگ دراستان وکشور شکل گرفت.
درکنار این موفقیت ها همدان مرکزیت چاپ غرب کشوررا بدست آورد ودر کوران کمبود کاغذ ومواد اولیه به بهترین شکل شرایط انتشار مطبوعات استان وغرب کشور را مدیریت کرد تا یکی از چالش های مهم استان وغرب کشوردر بی ثباتی بازار کنترل شود .
برهمین اساس آنچه که می توان تاکید کرد سرعت توسعه فضای رسانه ای دراستان است که یک سروگردن از دیگر استانهای هم تراز وحتی بالاتر را به وجود آورده است، توسعه ای که روحیه مطالبه گری خبرنگاران این عرصه را هم افزایش داده است.
این توانمندی البته نباید موجب غره شدن و غفلت از پیشرفت بوده و ما را از ادامه راه باز دارد.
3- به طور معمول رسم است که در مناسبت های مختلف دستاوردها، برنامه ها واخبار موفقیت ها خبری شود تا مجموعه های مرتبط ضمن دیدن موفقیت های خود انگیزه بیشتری را برای دستاوردهای آینده بدست آورند ودر این زمینه در هفته خبرنگار نیز برخی موفقیت های رسانه های استان خبری می شود.
با تبریک ارتقا سطح کیفی و رتبه روزنامه خصوصی ومستقل همدان پیام در سطح ملی و برابری با رسان های ملی به جامعه رسانه ای و مردم مادستان، این دستاوردی بود که باردیگر لبخندی را برلب مردم استان فرهنگی همدان بنشاند و مارا هم بیش از پیش در ادامه راه مصمم ترکند اما این موفقیت گویا به مذاق عده ای کوته فکر - که همیشه دراین استان مترصد هستند تا برای هردستاوردی حاشیه سازی کنند - خوش نیامده است و در فضای مجازی اقدام به طرح مباحثی غیرکارشناسی کنند و از این راه با تلخ کام کردن مردم تلاش کنند این موفقیت را کمرنگ جلوه کنند.
همدان پیام با رویکرد انتقادی همیشه معتقد است باید پذیرای انتقادها بود و در مقابل سهم خواهی ها، تخریب ها و حاشیه سازی ها ایستادگی کرد ودراین موضوع نیز ضمن شناسایی عوامل وبررسی دلایل این اقدام وجود رقابت ناسالم و انگیزه های شخصی را تشخیص داد.
4- نگاه جامع ، تلاش برای همراهی در حرکت چرخهای توسعه استان، نقش آفرینی در عرصه رسانه وتقویت انسجام ملی، ارضی درکنار احترام به قانون ازاصول حرفه ای وسیاست های رسانه مردمی همدان پیام است که با همراهی تمامی همکاران مجموعه وسایرهمکاران همراه در دیگر رسانه های استان محقق خواهد شد ودراین راه قدردانی از همراهی مخاطبان همیشگی ومجموعه دوستداران استان ورسانه ها از وظایف ماست.
روز خبرنگار ویادآوری تلاش های خبرنگاران واصحاب رسانه را گرامی می داریم و با انگیزه مضاعف برای دستاوردهای جدید تلاش می کنیم .
پایدار و پیروز باشید.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com