1399-10-281399-11-08bool(false) نظارت بر تورها برنامه‌ریزی برای رویدادها همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 8 بهمن 1399 - شماره 3961
 
امروز : چهارشنبه ، 8 بهمن 1399

Today : Wed, January 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  92185 تاریخ انتشار:  1398-01-26 - 08:34 تعداد بازدید:  1753
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در نشست هم‌اندیشی آژانس‌های خدمات مسافرتی با مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان مطرح شد
نظارت بر تورها برنامه‌ریزی برای رویدادها

سرمقاله

تبلیغ تورهای گردشگری غیرمجاز در فضای مجازی ؛ نبود تبلیغات هدفمند ؛ کمرنگ بودن تعامل بین دفاتر خدمات مسافرتی و رسانه ها و همچنین بهره مند نشدن آنها از فضای نمایشگاه های و رویدادهای ملی و بین المللی مهمترین مواردی بود که موجب گردهم آمدن مدیران دفاتر خدمات مسافرتی در یک نشست با حضور مدیر کل نیراث فر هنگی استان همدان در هتل باباطاهر شد  
علی مالمیر مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان در نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر مدیران آژانس‌های خدمات مسافرتی و گردشگری استان همدان  با اشاره به مشکلات موجود در زمینه تورهای غیر مجاز و دریافت تخفیفات اقامتی برای طراحی تورهای گردشگری و تاثیر آن بر توسعه صنعت گردشگری گفت: «دولت با تمام توان از فعالان بخش خصوصی برای توسعه گردشگری حمایت می کند اما این مهم مستلزم خلاقیت ، پیگیری و ارائه راهکارهای مطلوب در راستای فعالیت آژانس های گردشگری است .»
وی با بیان این که همواره راهکارهای جدی برای ممانعت از فعالیت های غیر قانونی و برگزاری تورهای غیر مجاز جلوگیری در دستور کار است  افزود: «تمکین به قانون هم در بخش دولتی و هم بخش خصوصی برای جلوگیری از رواج بی قانونی باید انجام گیرد.»
مالمیر  با اشاره به ایجاد فضایی مناسب و فراهم کردن بستری برای فعالیت بهتر و بیشتر در زمینه گردشگری گفت: «گردشگری به وسیله افراد توانمند و خلاق توسعه می یابد.»
 دفاتر خدمات مسافرتی نقش مهمی در ارز آوری دارند
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان ، بر ایفای نقش دفاتر خدمات مسافرتی در معرفی ظرفیت های گردشگری استان به واسطه طراحی و اجرای رویدادهای گردشگری همچون رویداد همدان ۲۰۱۸  ، تاکید کرد.
علی مالمیر در نشست مشترک با هیأت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان با اشاره به اهمیت تعامل مستمر انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و اداره کل، تاکید کرد: با توجه به پتانسیل استان همدان  در بحث گردشگری، اهتمام اداره کل میراث فرهنگی استان به رفع موانع و مشکلات مربوط به دفاتر خدمات مسافرتی قرار گرفته و اثر بخشی این تعاملات می تواند سطح کیفی خدمات را ارتقا بخشد و در طراحی رویدادهای گردشگری تاثیر گذار باشد . وی با تاکید به نقش موثر دفاتر خدمات مسافرتی در تقویت گردشگری اظهار کرد: دفاتر خدمات مسافرتی نقش مهمی در ارز آوری دارند و می بایست در این راستا با تمرکز بر خلاقیت بر گسترش و معرفی ظرفیت های استان همدان مشارکت ویژه داشته باشند.
وی در خصوص نظارت بر تورهای گردشگری نیز افزود: نظارت بر تورهای گردشگری با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان و انجمن دفاتر خدمات مسافرتی صورت پذیرد تا شاهد افزایش و تداوم تورهای ورودی در استان باشیم.
مرادی رئیس هیأت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی همدان نیز در این نشست ، گفت: انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان آمادگی دارد به منظور تشدید برخورد بر اجرای تورهای غیر مجاز و معضلات آن ها همکاری مستقیم و موثری با اداره کل میراث فرهنگی استان داشته باشد.
وی اظهار امیدواری کرد مسئولین باتوجه به شرایط اقتصادی موجود حمایت های لازم را برای برقراری تعامل  دفاتر خدمات مسافرتی با فعالان گردشگری در عرصه ملی  در راستای معرفی و تبلیغ ظرفیت های گردشگری همدان  فراهم کنند.
 نقش تعیین کننده دفاتر خدمات مسافرتی
دفاتر خدمات مسافرتی به عنوان واسطه گردشگری نقش مهمی را در توسعه صنعت گردشگری ایفا می‌کنند.
علی خاکسار معاون گردشگری همدان با بیان مطلب فوق اظهار کرد: استان همدان با توجه به وجود آثار تاریخی ، مناطق گردشگری‌، طبیعت بکر و بی نظیر خود از استان‌های شاخص در حوزه گردشگری محسوب می‌شود.
وی افزود: باید با همکاری مسئولان دولتی به ایجاد زیرساخت‌های مناسب گردشگری و ایجاد تسهیلات پرداخته و راه را برای ورود گردشگران هموار کرد.
خاکسار اظهار کرد: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری وظیفه دارند تا با فراهم کردن زمینه ارتباطی با دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی داخل و خارج از کشور و با ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر در راستای جذب گردشگران فعالیت کنند.
وی بیان کرد: دفاترخدمات مسافرتی به عنوان واسطه میان عرضه کننده و متقاضی نقش پررنگی در صنعت گردشگری ایفا می کنند.
خاکسار بیان کرد: خوشبختانه دفاتر خدمات مسافرتی استان دارای کارکنانی متخصص در حوزه گردشگری هستند که این مسئله در ارائه خدمات مناسب بسیار تاثیر‌گذار است.
وی گفت  : این دفتر با راه اندازی سفرهای ارزان قیمت توانسته در طرح همگانی، همه مکانی و همه زمانی کردن سفر موفق عمل کند.
مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری همدان نیز در این نشست گفت  :  دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی به عنوان عنصری واسطه میان عرضه کنندگان اصلی  خدمات همچون تورگردانان و یا شرکت های حمل و نقل و هتلها نقش تعیین کننده ای بر تصمیم گیری  گردشگران متقاضی سفر دارند. بحجت عباسی ادامه داد : آنها در واقع پیشانی مواجهه نخستین متقاضیان با صنعت جهانگردی به شمار می روند . توفیق یا عدم توفیق این واسطه ها بر موفقیت یا شکست برنامه های مقاصد گردشگری و عرضه کنندگان خدمات گردشگری به شدت تاثیر گذار است .
وی افزود :  این دفاتر با برقراری مواجهه میان عرضه کننده و متقاضی کننده در واقع شکل دهنده بازار گردشگری هستند و در مواردی که این بازار پیشتر شکل گرفته است به عنوان عاملی رونق بخش و متحول کننده بازار عمل می کنند دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی ضمن برقراری تماس با تورگردانان اقدام به فروش بسته های تور آماده شده از سوی آنها می کنند ، این دفاتر همچنین خود اجزاء جدا از هم سفر را نیز به نمایندگی از عرضه کنندگان منفرد آن نظیر شرکت هواپیمایی ، راه آهن و یا هتل ها و راهنمایان تور بفروش می رسانند .


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com