به موقع حمایت شویم قول صعود می‌دهم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 آبان 1399 - شماره 3882
 
امروز : يكشنبه ، 4 آبان 1399

Today : Sat, October 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  69229 تاریخ انتشار:  1394-12-09 - 05:45 تعداد بازدید:  3711
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان:
به موقع حمایت شویم قول صعود می‌دهم

سرمقاله

  هادی گل محمدی به واسطه تبحر و تجربه‌اش بازیکن سازی به خصوص از سنین پایه، یکی از محبوب‌ترین مربیان حال حاضر فوتبال همدان به شمار می‌رود.
اگرچه گل محمدی سابقه طلایی در دوره بازیگری ندارد اما بدون تردید یکی از موفق‌ترین مربیان فوتبال همدان به شمار می‌رود.سرمربی جوان شهرداری همدان با سپری کردن دوره‌های مربیگری با معدل امتیازی بالا توانسته قابلیت‌های فرد و فنی خود را به خوبی اثبات کند. هم اکنون بسیاری از بازیکنان همدانی فعال در فوتبال کشور از شاگردان هادی گل محمدی بوده‌اند. حتی برخی از آنها برای انتخاب تیم سال آینده خود نیز با هادی گل محمدی مشورت می‌گیرند. گل محمدی در این چند سال اخیر با تلاش شبانه روزی و بدون چشم داشت مالی، نتایج درخشانی را در فوتبال باشگاهی کسب کرد.
دوره طلایی تیم های پایه بهزیستی همدان دستخوش توانمندی هادی گل محمدی بود. تیمی که با تمامی افتخاراتش به تاریخ فوتبال همدان پیوست و دیگر اثری از تداوم موفقیت هایش نیست. گل محمدی با بهزیستی تا جایی پیش رفت که علاوه بر تجربه لیگ برتری با تیم‌های پایه، در بزرگسالان نیز توانست به لیگ‌های دو و سه کشور راه یابد.
چندین دوره قهرمانی در لیگ استانی همدان بیش از پیش قابلیت‌های این مربی را به اثبات رساند تا جایی که هیأت مدیره سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری به او اعتماد کردند و فصل جاری را با این مربی در لیگ دسته سه پیش بردند.
گفت وگوی این شماره همدان پیام اختصاص یافت به مربی سازنده و موفق شهرداری که در ادامه می‌خوانید.

  تیم بدون شکست لیگ دسته سه هستید.
امسال در دور اول 10 بازی و دور دوم سه بازی داشتیم که تاکنون نباخته‌ایم. معتقدم لطف خداوند شامل حال ما شده و بازیکنان تیم نیز از جان مایه گذاشتند.
  اما لیگ فرسایشی در پیش دارید.
تنها مشکل مسابقات همین است. بازی‌های لیگ دسته سوم سخت و فرسایشی می‌باشد که این نوع مسابقات به ضرر بیشتر تیم‌ها است.
  یعنی فشردگی بازی‌ها مشکل ساز شده؟
بله- الان تیم ما شش ماهه تمرین ومسابقه می‌دهد و همراه با استقلال جنوب از جمله تیم‌هایی بودیم که تمرینات خود را زود آغاز کردیم. مخصوصا که هر شش روز یک مسابقه انجام می‌دهیم و فرصت استراحت نیز نداریم.
  به لحاظ دریافت گل هم جزو بهترین خط دفاعی بودید.
ما دور اول در 10 مسابقه چهار گل خوردیم ولی دور دوم در سه مسابقه پنج گل که سه گل روی اشتباهات فردی و یکی پنالتی بود که یکی از دلایلش هم خستگی بازیکنان ناشی از فرسایشی بازی‌ها است.
حمید پروا یکی از بازیکنان خوب و با اخلاق تیم شهرداری است. او به دلایل شخصی و بدشانسی مدتی از سطح اول فوتبال فاصله گرفت ولی مطمئنم در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. امسال یکی از بهترین مجموعه‌ها را کنار هم جمع کردیم به وجود تک تک شاگردانم افتخار می‌کنم. رفاقت، صمیمیت و میل به پیروزی در تیم موج می‌زند.
  حمایت‌ها از تیم چطور است؟
تیم ما فاکتورهایی خیلی خوبی برای موفقیت دارد. مدیریت باشگاه نهایت تلاش خود را برای موفقیت تیم بکار بسته اما با مشکلات مالی دست به گریبان است و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری مشکلات مالی زیادی دارد. انتظار داریم شورا و شهرداری حمایت لازم را داشته باشد وگرنه با این وضعیت به مشکل می‌خوریم. ما اگر مشکلات روحی و روانی تیم و بعضی از مشکلات حاشیه‌ای رو حل کنیم مدعی اول صعود هستیم.
  اغلب تیم شما بومی هستند. آیا توانسته‌اند رضایت شما را جلب کنند.
من اعتقاد دارم شاید ما پتانسیل بازیکن برای لیگ برتر و لیگ یک کم داشته باشیم ولی برای لیگ دو و سه بازیکن خوب در سطح استان زیاد داریم. در بعضی از پست‌ها با کمبود بازیکن مواجه هستیم که بهتره از بازیکنان غیر بومی استفاده کنیم. البته بازیکن غیر بومی باید درصدی از بازیکنان بومی از لحاظ فنی بهتر باشد که بتوانیم ریسک استفاده از او را داشته باشیم. البته نفرات غیر بومی ما از نظر اخلاقی و فنی بسیار خوب هستند.
  از گروه بندی دور دوم رضایت دارید؟
از دور اول تیم ما همراه با استقلال جنوب و صفاهان به دور دوم صعود کرد. الان در گروه ما تیم‌هایی مثل ایرانداد تهران، افرا درب تبریز، شهرداری اراک، امید حسن آباد، فجر کرج از سال قبل در لیگ دو سقوط کردند و به همین خاطر در دور اول بازی نداشتند. یعنی ما با بازی‌های بیشتر به مرحله دوم آمدیم که قطعا باعث خستگی آنها نیز می‌شود.
البته از منطقه‌ای شدن مسابقات دور دوم رضایت دارم و مجبور نمی‌شویم مسافت‌های دور را سپری کنیم.
  اما در گروه شما تعدد تیم‌های تهرانی شائبه ایجاد می‌کند که مبادا هفته‌های پایانی زد و بندی صورت بگیرد.
گروه ما از بعد مسافت و شرایط آب و هوایی که همه در این منطقه (مرکز) هستند، شرایط خوبی را رقم زده است اما نگرانی ما همانطور که گفتید پنج تیم تهرانی حاضر در گروه است.
  البته شرایط خوبی در جدول دارید.
تیم ما با یک بازی کمتر در رده سوم جدول قرار دارد و از لحاظ نتیجه گیری خوب عمل کردیم. اکنون زمان حمایت از طرف مسئولان است که انتظار داریم به موقع باشد و بسان نوش دارو پس از مرگ سهراب نشود.
  یعنی مسائل مالی برطرف شود، مسیر صعود هموار است.
این قول را می‌دهم که اگر مشکلات برطرف شود خیلی زودتر از پایان مسابقات به عنوان تیم اول صعود می‌کنیم.
  امسال با چه هدفی لیگ سه را دنبال می‌کنید؟
امسال دو هدف داریم. یکی صعود به لیگ دو و دیگری معرفی بازیکنان مطرح به سطح اول فوتبال کشور. امسال بازیکنانی جوان و با انگیزه‌ای داریم که همین الان هم لیاقت دارند در لیگ‌های بالاتر بازی کنند. معتقدم تیم ما اگر طبق برنامه اول فصل که به باشگاه دادیم پیش برود و قراردادها به موقع پرداخت شود مشکلی نخواهد داشت.
  از نظر سخت افزاری مشکلی ندارید؟
بازی‌هایی که میزبان هستیم در استادیوم ملت انجام می‌شود که مشکلی برای تمرینات نداریم و همکاری لازم با تیم انجام می‌شود اما در بازی‌های خارج از خانه که اکثرا در چمن طبیعی انجام می‌شود، دچار مشکل هستیم.
انتظار داریم هفته‌ای یکی دو جلسه تمرین در استادیوم قدس داشته باشیم وهمچنین حمایت‌های معنوی هیأت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان هم کمک شایانی به ما می‌کند که جا دارد از آقای عیوقیان و آقای ضمیری کمال تشکر را داشته باشم.
  رویکرد شهردار نسبت به تیم چطور است.
شخص آقای شهردار دو بار با بچه‌های تیم دیدار داشتند که باعث روحیه گرفتن مجموعه شد که جای تشکر دارد ولی از وی درخواست دارم که باشگاه را در این شرایط حساس حمایت کنند چرا که اگر مشکلات مالی تیم حل شود دغدغه‌ای نداریم. البته ما هیأت مدیره خیلی قوی و فوتبالی داریم که باعث افتخار است و انتظار داریم بیشتر مورد حمایت و پشتیبانی قرار بگیریم.
  نظر شما در خصوص تیم‌های پاس و الوند؟
در مورد پاس و الوند صحبتی ندارم فقط خیلی متاسف و ناراحتم که این دو تیم را در این شرایط می‌بینم. ضعف در مدیریت و تصمیمات اشتباه از عوامل مهم نتیجه‌گیری نشدن این دو تیم است.
  چه عاملی در موفقیت تیم شما نقش داشته است.
هر موفقیتی با تلاش و کوشش همدلی کل اعضا به دست می‌آید. ما اگر تا الان توانسته‌ایم خوب نتیجه بگیریم تمامی مجموعه تیم از مدیریت و عوامل اجرایی گرفته تا اعضا کادر فنی و بازیکنان تاثیرگذار بوده‌اند.
  یکی از نقطه ضعف‌های فوتبال همدان در رده‌های پایه است. چه نظری دارید.
چرخه بازیکن سازی در رده‌های پایه در استان به کندی انجام می‌گیرد و توجه لازم به تیم‌ها و بازیکنان جوان و نوجوان نمی‌شود که قطعا برای آینده نگران کننده است. زمانی مربیان و بازیکنان ما پیشرفت می‌کنند که همه درگیر مسابقه و تمرین باشند هر چقدر تیم در سطح فوتبال کشور کم داشته باشیم فوتبال استان با کندی پیشرفت می‌کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com