1399-07-191399-07-29bool(false) 30 درصد شهرنشینان و 40 درصد روستاییان زیر خط فقرند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 27 مهر 1399 - شماره 3878
 
امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

Today : Tue, October 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  58351 تاریخ انتشار:  1394-02-19 - 05:45 تعداد بازدید:  2401
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

30 درصد شهرنشینان و 40 درصد روستاییان زیر خط فقرند

سرمقاله

در سال‌های اخیر این آمار مجدد افزایش یافته و شمار افرادی که در سال 91 در جامعه شهری زیرخط فقر بودند 30 درصد و در جامعه روستایی 40 درصد است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه زدودن فقر از جامعه از آرمان‌های انقلاب و از تأکیدات مقام معظم رهبری است، به مزین شدن امسال به نام "دولت، ملت، همدلی و همزبانی" اشاره کرد و گفت: این بیانات رهبری در ادامه مسیر به ما کمک می‌کند و اینکه اکنون در چه شرایطی از همدلی و همزبانی قرار داریم حایز اهمیت است.
 متأسفانه فردگرایی در جامعه به اوج خود رسیده است
به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی‌بندپی افزود: متأسفانه در جامعه کنونی، مشارکت اجتماعی در حداقل است و فردگرایی به اوج خود رسیده است. لازم است فرهنگ مشارکت محور نهادینه شود. امروز توانایی نداشتن برقراری دیالوگ صحیح در خانواده‌ها به دلیل ورود تکنولوژی‌های جدید سرمایه‌های اجتماعی را کاهش داده است.
محسنی‌بندپی ضمن تأکید بر اینکه به هر میزان سرمایه‌های اجتماعی را تقویت کنیم می‌توانیم درکاهش آسیب‌ها و جرایم‌اجتماعی موفق‌تر عمل کنیم گفت: آسیب‌ها و فسادهایی چون پارتی‌بازی، نبود شایسته‌سالاری، اختلاس‌های بانکی میلیاردی و... همانند پتکی بر سر ماست که نشان می‌دهد باید در همه ابعاد مربوط به حوزه اجتماعی بازنگری داشته باشیم.
 تصویب آیین‌نامه بیمه اجتماعی همگانی
وی افزود: سیاست‌های رفاهی دولت یازدهم معطوف به 2 هدف برقراری عدالت اجتماعی و افزایش سرمایه‌های اجتماعی است. استراتژی‌هایی برای نیل به این 2 هدف اتخاذ شده که پوشش بیمه‌همگانی سلامت یکی از آنهاست. یکی دیگر از این استراتژی‌ها، برقراری بیمه اجتماعی همگانی است.
محسنی‌بندپی با اشاره به اینکه بیمه‌اجتماعی این اطمینان را به افراد می‌دهد که در ناملایمات زندگی دچار مشکلات عدیده‌ای نخواهند شد، از تصویب آیین‌نامه بیمه اجتماعی همگانی در شورای عالی رفاه خبرداد.
 اعطای 43 هزار میلیارد یارانه به مردم
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه به اعطای 43 هزار میلیارد یارانه به مردم اشاره و بیان کرد: بخشی از یارانه‌ها به دلیل نبود اطلاعات دقیق و منسجم به افرادی که توانایی مالی داشتند پرداخت شده است. اکنون به دنبال اطلاعات آماری منسجم برای سامان‌یابی در این زمینه هستیم.
بندپی بر ضرورت مشارکت دادن "ngo " ها و انجمن‌های بخش خصوصی در تصمیم گیری‌ها نیز تأکید و اظهار کرد: سازمان بهزیستی در راستای کاهش بروز و شیوع بیماری و آسیب‌های اجتماعی، توانمندی جامعه هدف و تقویت سلامت اجتماعی و پرورش رفتارهای سالم مدنی دست نیاز به سوی انجمن مددکاری اجتماعی که از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است دراز می‌کند. باورمان این است که مددکاران اجتماعی، مهندسان اجتماعی هستند.

ریزش آوار موجب مصدومیت ۳ ملایری شد
  مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ملایر از ریزش آوار به دليل رعایت نكردن مسائل ایمنی و مصدومیت ۳ نفر در ملایر خبر داد.
وحید جوادی گفت: به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در کوچه کارخانه قند ریزش آوار اتفاق افتاده است که بلافاصله امدادگران به محل حادثه اعزام شدند و 3 مجروح در محل حادثه را تحویل اورژانس دادند. وی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه محل حادثه به طور کامل بررسی و نکات ایمنی به افراد حاضر در محل تذکر داده شد، افزود: کارشناسان سازمان علت حادثه را گذاشتن بیش از حد مصالح ساختمانی بر روی پشت بام غیرایمن اعلام کرده‌اند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com