1399-07-191399-07-29bool(false) کارگران شهرداری همدان 4ماه است حقوق نگرفته اند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 27 مهر 1399 - شماره 3878
 
امروز : سه شنبه ، 29 مهر 1399

Today : Tue, October 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  69363 تاریخ انتشار:  1394-12-12 - 05:45 تعداد بازدید:  3308
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بحث شورای شهر بر سر اولویت های بودجه
کارگران شهرداری همدان 4ماه است حقوق نگرفته اند

سرمقاله
  صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان در حالی دیروز برگزارشد که انتقادات عدیده‌ای از اخذ مالیات بالا از مردم همدان، پرداخت نشدن حقوق کارگران شهرداری در شب عید و اختصاص بودجه به پیاده‌راه درآن مطرح شد. در این نشست رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر از این که در همدان مالیات بالایی از مردم گرفته می‌شود انتقاد کرد و گفت: این مالیات برای تأمین نیازهای دولت است در صورتی که فشار بالایی به مردم و کسبه وارد می‌شود.
به گزارش برنا، تبریزی با اشاره به اینکه در همدان هر دستگاهی وظیفه سایر ادارات را انجام می‌دهد که مشکلات بسیاری را نیز ایجاد می‌کند، عنوان کرد: باید نظام و سیستم اداری در استان همدان به‌گونه‌ای باشد که شهرداری همدان به عنوان یک نهاد عمومی و خدماتی وظیفه دستگاه‌های اجرایی شهر را انجام دهد.
در برخی از شهرها شاهد هستیم که به مردم در زمینه پرداخت مالیات تخفیفاتی نیز داده می‌شود و این تخفیف با جذب اعتبارات جبران می‌شود.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان بیان کرد: متأسفانه دستگاه‌های مربوط به وزارت نفت در زمان گرفتن پروانه آنقدر از شهرداری همدان تخفیف می‌گیرند تا وزارتخانه دچار افت درآمدی نشود ولی در برخورد با مردم تمامی درآمدهای خود را دریافت می‌کنند.
در این جلسه همچنین رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: با توجه به وضعیت مالی شهرداری اجرای پیاده‌راه در اولویت است.
ابراهیم مولوی با اشاره به اینکه در حال حاضر با توجه به وضعیت مالی شهرداری ساخت سالن‌های ورزشی در اولویت نیست، اظهار کرد: اجرای پروژه پیاده‌راه‌سازی خیابان‌های بوعلی و اکباتان از جمله اولویت‌های شهری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه اداره کل ورزش باید توسعه سالن‌های ورزشی را در دستور کار قرار دهد، خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری برای به نتیجه رساندن پروژه‌های عمرانی مصرف شود.
رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: توزیع بودجه به پروژه‌های عمرانی شهرداری بر اساس پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها تخصیص یابد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه کارگران شهرداری سه تا چهار ماه است که حقوق نگرفته‌اند، گفت: آنها با وجود فرا رسیدن عید هنوز حقوقی دریافت نکرده‌اند.کامران گردان خاطرنشان کرد: اجرای طرح پارک‌سوار خیابان شهدا عقب افتاده است و معاونت حمل و نقل شهرداری اجرای طرح را به پس از تعطیلات نوروز سپرده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان خواستار توجه به نیازهای ورزشی و فرهنگی همدانی‌ها شد.
 رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه در برابر نیازهای ورزشی و فرهنگی شهروندان مسئول هستیم، گفت: سرانه ورزشی در استان همدان 7 سانتیمتر و در شهر همدان 4سانتیمتر است.
علی رضایی هم در این جلسه با اشاره به اینکه سرانه ورزشی در شهر همدان 4 سانتیمتر است، اظهار کرد: سهم شهرداری همدان در ایجاد سرانه ورزشی 2 سانتیمتر بوده که این آمار درست نیست و شهرداری باید تلاش لازم را در این زمینه داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه توسعه فضای فرهنگی و ورزشی از نیازهای اساسی شهروندان است، بیان کرد: در مقابل نیازمند شهروندان مسئول هستیم و باید پاسخگوی نیازهای ورزشی و فرهنگی آنها بود.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت و نیازی که در برخی از مناطق شهر وجود دارد برای گسترش آن در سال 95 در بودجه لحاظ شود، تأمین مکان‌های ورزشی و فرهنگی در راستای ایجاد نشاط و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش مؤثری دارد.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com