1399-05-031399-05-13bool(false) گران شدن 50 درصدي قيمت لوازم خانگی همدان پیام
 
 
دوشنبه - 13 مرداد 1399 - شماره 3818
 
امروز : دوشنبه ، 13 مرداد 1399

Today : Mon, August 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84524 تاریخ انتشار:  1397-04-28 - 05:45 تعداد بازدید:  1666
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در هجدهمین نمایشگاه تخصصی لوازم خانگی همدان مطرح شد
گران شدن 50 درصدي قيمت لوازم خانگی

نویسنده : منیژه فرهانپور

سرمقاله

گشایش این نمایشگاه موجب ایجاد فضایی رقابتی در میان مشارکت‌کنندگان شده و تولید‌کنندگان داخلی را تشویق کرده تا پا به پای تکنولوژی روز دنیا قدم بردارند و کیفیت محصولات خود را همواره در بالاترین سطح ممکن حفظ کنند.
با توجه به شعار امسال حمایت از کالای ایرانی تنوع اجناس و قیمت‌ها، کیفیت مناسب و ارائه خدمات پس از فروش مطلوب از مزایای این نمایشگاه است که می‌تواند خریداران را در انتخاب کالای مناسب و دلخواه ساخت داخل یاری کند.
بازدید از نمایشگاه لوازم خانگی و سیستم‌های صوتی و تصویری 24 لغایت 29 تیرماه و در روز جمعه به صورت یکسره از ساعت 10 صبح تا 22 میزبان همشهریان و علاقه مندان است.
 حمایت نکردن مسئولان استان برای احداث بازار بزرگ لوازم خانگی غرب کشور در همدان
رئیس صنف لوازم خانگی همدان هم با بیان اینکه هم اکنون 300 عضو در این صنف فعال هستند، گفت: به دلیل رکود دهه‌های اخیر بازار لوازم خانگی و ایجاد بازارهای نو، موازی و مجازی که تا حدی توانسته جای این بازار را پر کند، ساخت بزرگترین بازار لوازم خانگی غرب کشور ظرف یک ماهه آینده کلنگ‌زنی می‌شود تا این بازار مورد مدیریت قرار گیرد.
امیر خانجانی با اشاره به اینکه نقشه پروانه این بازار بزرگ تا پایان مردادماه امسال صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: این بازار با فضایی بالغ بر یک هزار متر مربع با داشتن 85 واحد برای 850 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه این بازار تجاری به عنوان پایلوتی برای غرب کشور تلقی می‌شود، اظهار کرد: با وجود منفعت ساخت این بازار برای استان همدان اما هنوز بسیاری از مسئولان استان حمایتی از این پروژه ندارند در حالی که هیچ مرکز و کارخانه‌ای در همدان نمی تواند به مانند این بازار چنین اشتغال پایداری را در استان همدان ایجاد کند.
خانجانی اضافه کرد: امیدواریم این پروژه تا پایان سال 98 افتتاح شود هر چند زیرساخت ها و تغییر کاربری زمین این سایت بزرگ تجاری بازار لوازم خانگی در شهرک صنعتی انجام شده است.
وی در خصوص برگزاری نمایشگاه تخصصی لوازم خانگی که در نمایشگاه هر سال برگزار می‌شود نیز تصریح کرد: همیشه ما به عنوان صنف لوازم خانگی در زمینه چگونگی برگزاری این نمایشگاه حرف‌های زیادی برای گفتن داشته‌ایم چراکه متاسفانه نمایشگاه کنونی مقری برای درآمد چند ارگان سهام‌دار و یک عده کسبه شده است.
خاخنجانی ادامه داد: با افتتاح بازار بزرگ لوازم خانگی در همدان و با ایجاد 85 هزار متر مربع فضا و تجمیع آن در یکجا دیگر نمایشگاه لوازم خانگی در نمایشگاه بین‌المللی همدان برگزار نمی شود.
وی در زمینه افزایش قیمت لوازم خانگی طی ماه‌های گذشته نیز بیان کرد: از شش ماهه گذشته ت یعنی از دی ماه سال گذشته تاکنون 30 تا 50 درصد به صورت رسمی به قیمت‌های لوازم خانگی اضافه شده در حالی که به طور غیررسمی این افزایش قیمت ها خیلی بیشتر از این بوده است.
خانجانی با بیان اینکه دلیل اصلی افزایش قیمت لوازم خانگی ممنوعیت واردات کالاها و لوازم خانگی از خارج از کشور است چراکه برای تهیه لوازم خانگی بازار دچارآشفتگی دو نرخی شده است.
وی در مورد تولید لوازم خانگی به وسیله کارخانجات داخل نیز گفت: یک سری کارخانه ها با برندهای مطرح کالاهای خوب و با کیفیت تولید می‌کنند و به تکنولوژی روز دنیا دست یافته اند اما باید این تولیدات با کیفیت به صورت مستمر انجام شود.
رئیس صنف لوازم خانگی همدان یادآور شد: چون اکثر کارخانجات لوازم خانگی داخل مواد اولیه و قطعات خود را از خارج از کشور تامین می‌کنند با محدودیت واردات این تبادل ارزی بین تولییدکنندگان با مشکل مواجه شده به طوری که همین موجب شده تولید داخل با 50 درصد ظرفیت کار کنند و بعضی نیز در شرف تعطیلی قرار گرفته اند.
 کیفیت و قیمت مناسب دو مولفه مهم برای خرید لوازم خانگی
یکی از بازدیدکنندگان این نمایشگاه که برای خرید به نمایشگاه لوازم خانگی مراجعه کرده نیز با بیان اینکه برای خریدار همیشه دو اصل کیفیت و قیمت مناسب دو مولفه و فاکتور مهم است، می‌گوید: به نظرم قیمت‌های نمایشگاه با بیرون آنچنان فرقی ندارد به طوری که در شرایط کنونی در بازار بیرون نیز فرش یا هر وسیله برقی و خانگی با همین قیمت نمایشگاه عرضه می‌شود.
معتقدم اگر تنوع لوازم خانگی بیشتر باشد، خریدار نگرانی بیشتری در خصوص کیفیت کالای ارائه شده در نمایشگاه دارد.
امین جوادی ادامه می‌دهد: مسئولان نمایشگاه باید تلاش کنند که در این نمایشگاه بیشتر تولیدکنندگان و کسبه همدان فعال تر باشند تا شهرهای دیگر چون این ک اقدام می‌تواند منجر به شکوفایی اقتصادی و خرید و فروش برای بازار همدان را به ارمغان بیاورد.
امین لطفیان نیز یکی از غرفه داران و صاحب نمایندگی AEG با بیان اینکه چهارمین بار است که در نمایشگاه لوازم خانگی که به منظور رفاه بیشتر همشهریان در محل دائمی نمایشگاه ها برپا شده است، شرکت می‌کنم، بیان می‌کند: از ابتدای امسال به دلیل نوسانات قیمت دلار و ارز شاهد افزایش دو برابری قیمت لوازم خانگی بوده‌ایم به طوری که وقتی از بازار مرکزی جنسی با مبلغ زیاد توسط ما خریداری می‌شود برای فروش در شهر خود با توجه به سود اندک خریدار تصور می‌کند کالا را گران می‌فروشیم در حالی که من به عنوان فروشنده هم کالا را با نرخ بالا از تهران خریداری کرده ام.
امین لطفیان که حدود 10 سال است مغازه لوازم خانگی دارد و در این حرفه فعال است، خاطرنشان می‌کند: امیدواریم با وضعیت اقتصادی کنونی و این افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی استقبال و قدرت خرید مردم از این نمایشگاه خوب باشد که البته این حرف بیشتر در گفتار است تا عمل.
وی با اشاره به اینکه باید نمایشگاه لوازم خانگی از طریق خود نمایشگاه تبلیغات گسترده ای در رسانه‌های استان شود، می‌افزاید: در دو ماه اخیر اقلام سنگین شامل یخچال، ظرفشویی، لباسشویی و اجاق گاز نوسان قیمت داشته است. معتقدم بهترین راهکار برای تغییر نکردن قیمت لوازم خانگی در وضعیت کنونی کاهش قیمت ارز است که متاسفانه همچنان در نوسان قرار گرفته است.
 برندهای مطرح داخلی تنها با 50 درصد از ظرفیت خود، کالاهای خانگی تولید می‌کنند
یکی از غرفه‌های نمایشگاه که کالای ایرانی عرضه می‌کند نظرم را جلب می‌کند، وارد غرفه می‌شوم و از غرفه‌دار در خصوص کالای ایرانی با برند (امرسان) شروع به سوال می‌کنم، وی می‌گوید: هفتمین بار است که در نمایشگاه لوازم خانگی همدان محصولات خود را به مشتریان عرضه می‌کنیم و مفتخریم که هر سال با برند کالای ایرانی به منظور حمایت از تولید داخلی در نمایشگاه حاضر می‌شویم. البته از وقتی که کالاهای خارجی گران شده بازار محصولات داخلی بهتر از گذشته به فروش می‌رسد و برند امرسان که دارای تک محصولی همچون یخچال فریزر است قرار است با تولیداتی چون لباسشویی، اجاق گاز و جاروبرقی در آینده نزدیک از تک محصولی بودن در بازار کالای ایرانی بیرون آید.
حاجیلو خاطرنشان می‌کند: خوشبختانه برخی از برندهای مطرح داخلی کالای خود را با کیفیت در بازار عرضه می‌کنند اما ممنوعیت ورود برخی مواد اولیه از خارج از کشور موجب شده برندهای مطرح داخلی تنها با 50 درصد از ظرفیت خود کالاهای خانگی تولید کنند.
حال با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و ممنوعیت ورود کالاهای خارجی به کشور امیدواریم برندها و کالاهای داخلی بتوانند در این تنگناها و وجود برخی دغدغه ها در فراهم کردن مواد اولیه کارخانجات کالاهای با کیفیت و مقبولی را برای رفاه بیشتر مردم تولید کنند چراکه مهمترین هدف ایجاد رضایت عمومی مردم از خرید کالاهای داخلی و ایرانی است که باید مورد توجه هم مسئولان و هم تولییدکنندگان قرار گیرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com