1399-10-281399-11-08bool(false) ملزومات توسعه‌ گردشگری شهری همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 8 بهمن 1399 - شماره 3961
 
امروز : چهارشنبه ، 8 بهمن 1399

Today : Wed, January 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  58444 تاریخ انتشار:  1394-02-21 - 05:45 تعداد بازدید:  2882
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ملزومات توسعه‌ گردشگری شهری

سرمقاله

زمانی که گردشگر به یک شهر قدم می‌گذارد، همه اتفاق‌ها و نیز برخورد شهروندان و همچنین امکانات یک شهر می‌تواند در رضایتمندی وی از مقصد گردشگری که برگزیده، مؤثر باشد.
 یک کارشناس جهانگردی، توجه به مدرن شدن سلیقه جامعه بشری را لازمه توسعه گردشگری شهری دانست.
امیرعباس احمدی گردشگری شهری را شامل هر امری که به بافت شهری مرتبط می‌شود، توصیف کرد و گفت: این امر شامل گردش‌های تفریحی، خدمات و اِلمان‌های شهری و جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی می‌شود.
این کارشناس این نوع گردشگری را مورد توجه کشورهای مختلف در سال‌های اخیر دانست و بیان کرد: با توجه به زندگی امروزه و همچنین نیازهای مردم در دنیای مدرن، بسیاری از کشورها براي رونق گردشگری شهری، امکانات و تفریحات مدرن از جمله پارک‌های آبی و آب‌نماهای موزیکال (اکولایزر) را به وجود آورده‌اند.
وی نمونه بارز ایجاد این نوع امکانات را دبی دانست و خاطرنشان کرد: به‌رغم اینکه این منطقه شیخ‌نشین هیچ نوع امکانات و زمینه جذب گردشگري را نداشت، ولی با جذب نیروی انسانی، مصالح و منابع و در یک مدت زمان مشخص و تعریف شده توانست زمينه‌اي را فراهم كند که با وجود ناپایداری شرایط بتواند گردشگران زیادی را جذب کند.
به گزارش ایسنا احمدی از توجه مسئولان به این نوع گردشگری در سال‌های اخیر یاد کرد و افزود: برخی از شهرهای کشور با ایجاد امکانات مطلوب گام مؤثری را حداقل در جذب گردشگر داخلی برداشته‌اند.
وی موازی بودن گردشگری ورزشی با این نوع گردشگری در برخی از موارد را یک فرصت تلقی كرد و گفت: برگزاری مسابقه‌های جهانی فرصت مناسبی در این حوزه است، به اين دليل که ورزشکاران در شهرها اسکان داده می‌شوند و این کار بر رونق گردشگری شهری می‌افزاید.
این کارشناس در خصوص ایجاد فضاها و پارک‌های مصنوعی افزود: در جنوب شرق آسیا و همچنین در یکی از پارک‌های انگلیس جاذبه‌های دیدنی دنیا را در نمونه‌های کوچک تهیه و یک شرايطي را براي جذب گردشگر شهری مهیا کرده‌اند.
احمدی، رونق گردشگری شهری را در توجه حتی به کوچک‌ترین مسائل ارزیابی كرد و ادامه داد: زمانی که گردشگر به یک شهر وارد می‌شود، در ابتدا نخستین مسأله جابجا شدن از مبدأ به مقصد است که وسایل نقلیه متنوع و همچنین نوع برخورد مسئولان در این بخش در رضایتمندی گردشگر بسیار دخیل است.
وی مسائل عمرانی را نکته‌ای دیگر در جذب گردشگر بيان كرد و گفت: ایجاد زیرگذر، روگذر، نورپردازی، مبلمان و اِلمان‌های شهری ساختمان‌ها و نوع معماری با توجه به ماندگاری تصاویر در ذهن می‌تواند در جذب و یا دفع گردشگر دخیل باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com