پتانسیل شیلاتی ، گردشگری روستای ملحمدره اسدآباد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 آبان 1399 - شماره 3882
 
امروز : يكشنبه ، 4 آبان 1399

Today : Sat, October 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110112 تاریخ انتشار:  1399-04-22 - 11:32 تعداد بازدید:  288
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پتانسیل شیلاتی ، گردشگری روستای ملحمدره اسدآباد

سرمقاله

 با توجه به پتانسیل های موجود روستای ملحمدره علاوه بر بحث گردشگری روستا، این روستا را می توان به عنوان دهکده شیلاتی استان همدان معرفی کرد.

 دهیار روستای ملحمدره اسدآباد با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر سالیانه ۳۰ تــن ماهی قزل آلا از چشــمه هــا و رودخانه های این روستا تولید می شــود که در صورت حمایت مسئولان این میزان تولید را می تــوان به ۸۰ تن افزایش داد و موجبات اشتغال تعداد زیادی از جوانان را فراهم کرد.

 به گزارش ایسنا، سجاد مشرفی با اشاره به فعالیت پنج خانه بوم‌گردی و یک مجتمع تفریحی در این روستای هدف گردشگری گفت: خوشبختانه ماسوله غرب کشور با ایجاد خانه بوم گردی در استان همدان پیشرو است.

 مشرفی اظهار کرد: بیشترین خانه های بوم گردی در سطح روستاهای هدف گردشگری در روستای ملحمدره وجود دارد که این نشان از ظرفیت خوب روستا و مشارکت خوب مردم در این زمینه دارد.

 وی با بیان اینکه این روســتای گردشگری برای رســیدن به جایگاه واقعی جذب گردشــگر به نگاه ویژه مسئولان نیازمند است، ادامه داد: یکی از مشــکلات اصلی این روستا نبود جاده مناسب بوده که در حال حاضر جاده فعلی جوابگوی حجم بالای گردشــگر نیست و به علت شــرایط طبیعی منطقه انتظار می رود مســئولان مربوطه راه دومی را برای دسترســی به روســتای ملحمدره درنظر بگیرند.

 مشرفی خاطرنشان کرد:در این راستا از رأس گردنه تا روســتا جــاده ای به طــول چهار کلیومتــر وجود دارد که اگر زیرســازی و آســفالت شود مشــکل رفت و آمد به منطقه گردشگری ملحمــدره مرتفــع و زمینــه توســعه و اشتغال پایدار روستا را هر چه بیشتر فراهم می کند.

 وی از ســاخت ســرویس بهداشــتی در این روستا خبر داد و تصریح کرد: با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشــگری شهرســتان و به منظور رفاه حال گردشــگران مشکل نبود سرویس بهداشتی روستا برطرف شد.

 مشــرفی در زمینه وضعیت شبکه آب شرب روستا گفت: با همکاری اداره آبفای شهرســتان خوشــبختانه تمامی شبکه فرسوده آب شرب روستا تعویض شــده و تنها مشــکل باقی مانده در این حوزه، منبع آب روستا اســت که برای تکمیل آن نیازمند اعتبار است.

 وی همچنین با اشاره به طرح بهســازی روستای ملحمــدره مطرح کرد: ۹۰ درصد معابر و خیابان های این روستا سنگفرش شده که مابقی آن نیز در ســال جاری با همکاری بنیاد مسکن و اداره میراث فرهنگی تکمیل خواهد شد.  

مشرفی  با بیان اینکه طی دو ســال گذشــته برای بهسازی روستای گردشگری ملحمدره افزون بر سه میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی توســط اداره میراث فرهنگی، بنیاد مســکن و دهیاری در زمینه ســنگفــرش، دیوار حائل و بهســازی روســتا هزینه شــده است، افزود: در سال جاری به صورت صددرصدی بهســازی این روستای گردشگری به اتمام خواهد رسید.  

وی در پایان در رابطه با بحث مقاوم سازی مسکن روستایی این روستا خاطرنشان کرد: هشت واحد از منازل روســتایی ملحمدره در سال گذشته با ارائه تسهیلات بنیاد مســکن بازسازی شد که در سال جاری نیز ۱۵ نفر دیگر برای دریافت تســهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی به بنیاد مسکن اسدآباد معرفی شده اند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com