1399-09-011399-09-11bool(false) باید همدان را از مدیریت باندی نجات داد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 11 آذر 1399 - شماره 3913
 
امروز : سه شنبه ، 11 آذر 1399

Today : Tue, December 1, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  68835 تاریخ انتشار:  1394-11-30 - 05:45 تعداد بازدید:  2849
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فامیل کریمی:
باید همدان را از مدیریت باندی نجات داد

سرمقاله
■ وامدار هیچ جریانی یا گروه خاصی نیستم
 معاون سیاسی امنیتی دیروز، امروز در قالب کاندیدای انتخابات مجلس از مشکلات بزرگ استان در حوزه اجرا می گوید؛ علی اکبر فامیل کریمی کاندیدای مستقل این دور از انتخابات روز گذشته در نشست با خبرنگاران از مشکلات و آسیب هایی گفت که گریبانگیر استان شده و به عقیده اوتنها با توجه به اسناد بالادست می توان استان را از آن نجات داد. این هم یکی از  ویژگی های فضای انتخابات است که با حضور افراد مطلع و دارای منصب در گذشته می توانند آنچه را که دیده اند و نتوانسته اند به زبان بیاوردند امروز در قالب برنامه های انتخاباتی به جامعه عرضه کنند. او البته حرفهای دیگری هم برای گفتن  دارد که در ادامه هفته تبلیغات آن را بیان خواهد کرد. حرف هایی شبیه ناگفته ها و آنچه که در کتاب خاطرات سیاسیون از دوران مسئولیت شان می خوانیم.    
 فامیل‌کریمی که یکسال و اندی از فاصله‌اش با مدیریت اجرایی استان می‌گذرد با کاندیدا کردن خود برای دهمین مجلس شورای اسلامی به دنبال ادا کردن حق و حقوق شهری است که به اعتقاد وی در گذشته آنگونه که باید ادا نشده و دلیل آن نیز مدیریت‌های باندی و نشأت گرفته از نگرش های کدخدامنشی است.
این کاندیدای انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس پس از فاصله یکسال و اندی با فضای اجرایی استان در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: 2 سرفصل مهم را مدنظر برنامه‌هایم دارم نخست اینکه کارم را با توسل و توکل به حضرت احدیت و مکتب اهل بیت آغاز کردم و دوم اینکه برای کار میدانی و آغاز حرکت در عرصه تبلیغاتی به جهت ارزشی که برای خبرنگاران و اصحاب رسانه دارم بنا را بر حضور در جمع رسانه گذاشتم.
فامیل‌کریمی با بیان اینکه حوزه انتخابات دو مقوله مهم را دربر می‌گیرد، افزود: حوزه انتخابات دو وظیفه حساس و مهم یعنی قانونگذاری و نظارت دارد که قطعاً اگر نیم نگاه جدی به این دو حوزه داشته باشیم ظرفیت‌هایی در آن وجود دارد که به راحتی می‌توانیم اذعان کنیم که در ارتباط با فضای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در جامعه است.
معاون اسبق سیاسی امنیتی استاندار در ادامه دلیل ورودش به حوزه قانونگذاری و نظارت گفت: اگر 8 سال در حوزه اجرایی نبودم قطعاً در حوزه نظارت و قانونگذاری ورود پیدا نمی‌کردم؛ زیرا با ورودم به استان و بررسی تمام زوایا و لایه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی استان علی‌رغم کاستی‌ها و ضعف‌ها در حوزه‌های مختلف و در کنار آن ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها مواجه شدم که بر خود وظیفه دانستم با این زوایه نگاه در این عرصه وارد شوم.
 خلاء بزرگی در حوزه نظارت استان داریم  
فامیل‌کریمی ادامه داد: در طول 18 سال گذشته از زاویه نظارت خلا بزرگی متوجه استان بوده یعنی کرسی‌های نمایندگی ما در یک فضای عمومی و شکل گرفته در یک فضای توام با تبلیغات خاص و ویژه و متصل کردن کارکردها و عملکرد این دو حوزه به فضای اجرایی ادامه حیات داده است.
 توجه به اسناد راه نجات از مدیریت باندی 
وی تاکید کرد:‌ استانی می‌تواند در مسیر توسعه قرار گیرد که به سندهای بالادستی متصل و از آن استفاده کند. اگر این اتفاق بیفتد استان از کارها و مدیریت‌های سلیقه‌ای و باندی که گریبانگیر این استان در سال‌های گذشته بوده نجات می‌یابد.
به گفته فامیل‌کریمی، آخرین سندی که در همدان به تصویب رسید سند آمایش استان بوده است. اگر این سند در دستور کار مدیران استانی و حوزه انتخابی قرار گیرد از بسیاری از کمی و کاستی‌ها و سوء مدیریت‌ها جلوگیری می‌کند و دلیل آن هم این است که حوزه نظارت به راحتی می‌تواند سند را ارزیابی کند و بر اساس سند مصوب قانونی در کنار فضای مدیریتی نهایت سعی و تلاش برای احقای حقوق مردم انجام شود.وی در خصوص برگزاری نشست خبری برخی از کاندیداها از ماه‌ها قبل با عنوان انتخابات تصریح کرد: این کاندیداها با چه اجازه‌ای دست به اقدامات زده‌اند و چرا مردم را پيش از موعد اصلی انتخابات تحت تأثیر قرار می‌دهند؟
 غنی ترین منابع انسانی را داریم 
این کاندید انتخابات دهمین مجلس خاطرنشان کرد: استان همدان یکی از استان‌هایی است که بنابر آمار و ارقام قابل استناد غنی‌ترین استان از نظر منابع انسانی است، منابع انسانی که می‌تواند مولد قدرت و ثروت باشد.
به اعتقاد فامیل‌کریمی، جامعه اگر بخواهد توسعه پیدا کند نقطه آغاز و حرکت آن سرمایه‌های انسانی است که اگر از این سرمایه استفاده شود جامعه تحول می‌یابد.
وی در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌اش در رابطه با معیشت مردم گفت: آنچه که موجب شد تا به این میدان ورود پیدا کنم توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان برای ارتقا و توسعه بخش‌های مختلف است که می‌تواند در معیشت مردم مؤثر باشد. معتقدم سند آمایش استان مسیر را تعیین کرده و ما نمی‌توانیم سلیقه‌ای عمل کنیم.
 وام دار هیچ جریان و گروهی نیستم
وی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری در رابطه با اینکه در انتخابات آیا با گروه یا حزب خاصی ائتلاف کرده یا مستقل آمده است، گفت: انتخابات متعلق به مردم است و من وام‌دار هیچ جریان یا گروه خاصی نیستم و به صورت مستقل وارد گود انتخاباتی شدم و تا آخر این استقلال را حفظ خواهم کرد.
فامیل‌کریمی اظهار کرد: در مسیر حفظ صیانت نظام و زیر علم ولایت گام خواهم برداشت و میثاقم را با مردم خواهم بست.
فامیل کریمی در پاسخ به سؤالی در رابطه با مرزبندی وی با فتنه 88، هم گفت: هر حرکت و اقدامی خارج از قانون و چارچوب قانون اتفاق بیافتد پذیرفته نیست.
وی ادامه داد: در زمان فتنه 88 به عنوان فرماندار همدان خدمت می‌کردم که همین اعتقاد نیز برای من ملاک است که جریان فتنه 88 فراتر از قانون و به سمت براندازی بود که پذیرفتنی نیست.اتفاقاتی که در آن زمان افتاد به درستی مدیریت شد و به سمتی رفت تا کسانی که این جریان را به راه انداختند هزینه را پرداخت کنند نه مردم و یا کشور. فامیل‌کریمی تأکید کرد که نه خان زاده و نه آقازاده هستم و تا جایی که توانستم برای مسیر خود تلاش کردم و در برخی موارد هم به دلیل زیرپا نگذاشتن حقوق مردم هزینه‌های سنگینی پرداخت کرده‌ام.
وی با بیان اینکه شب 22 بهمن از مدیریت خود عزل شده است، اظهار کرد: تصمیمات شبانه و باندی باعث شد تا شب 22 بهمن از مدیریت عزل شوم البته تاکنون به این موضوع نپرداخته‌ام و اکنون نیز تمایلی به باز کردن این مسأله ندارم اما باید استان را از مدیریت‌های باندی، کدخدامنشانه و زرورقی نجات دهیم تا استان نفس تازه‌ای بکشد.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com