بدهی ۱۸ میلیارد تومانی خودروسازان به قطعه‌سازان همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 آبان 1399 - شماره 3886
 
امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

Today : Fri, October 30, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  67610 تاریخ انتشار:  1394-11-03 - 05:45 تعداد بازدید:  2994
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بدهی ۱۸ میلیارد تومانی خودروسازان به قطعه‌سازان همدان

سرمقاله

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان میزان بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان همدان را بیش از ۱۸ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: پس از اعطای وام خودرو، کمتر از ۱۰ درصد مطالبات قطعه‌سازان پرداخت شده است.
حمیدرضا متین با اشاره به وضعیت نابسامان واحدهای قطعه‌سازی همدان در ماه‌های گذشته بیان کرد: متأسفانه با راه‌اندازی کمپینی برای نخریدن خودروی صفر، نه تنها به خودروسازان بلکه به قطعه‌سازان نیز آسیب جدی وارد شد.
وی به تسنیم گفت: روند نخریدن خودروی صفر به صورت برنامه‌ریزی شده اشتغال و تولید داخل را هدف گرفته بود تا آنها را از میدان خارج کرده و تولیدکنندگان خارجی جایگزین خودروسازان داخلی شوند.
متین با بیان اینکه این روند به سود کشور نبوده و سبب بیکاری گسترده در کشور می‌شد، بیان‌کرد: خوشبختانه سیاست پرداخت وام و تسهیلات برای خرید خودرو سبب فعالیت خودروسازان در کشور شده و صنایع پایین دست نیز فعال شدند.
وی گفت: در ماه‌های گذشته میزان فعالیت قطعه‌سازان همدان به شدت کاهش یافته و همین امر سبب تعدیل تعدادی از نیروهای این واحدهای تولیدی در استان همدان شده بود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اعلام اینکه در حال حاضر سه قطعه‌سازی سینا، رزن و کیان کرد در همدان در حال فعالیت هستند، افزود: این واحدها تا چند ماه گذشته سفارش کار از سوی خودروسازان نداشتند ولی پس از پرداخت تسهیلات سفارش تولید قطعه آنها چندین برابر شده و کارگران نیز دوباره به سر کار خود بازگشته‌اند.
وی با بیان اینکه این واحدهای قطعه‌سازی در مجموع 18 میلیارد و 200 میلیون تومان از خودروسازان مطالبات دارند، تصریح کرد: قطعه‌سازان سینا پنج میلیارد و 200 میلیون تومان، رزن چهار میلیارد تومان و کیان‌کرد 9 میلیارد تومان از خودروسازان طلب دارند.
متین با اشاره به اینکه پس از پرداخت تسهیلات به خودروسازان کمتر از 10 درصد مطالبات قطعه‌سازان همدان پرداخت شده است، گفت: پرداختی‌ها مناسب نبوده ولی سفارش تولید افزایش یافته است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com