حماسه سوم خردادماه نقطه افول غرب بود همدان پیام
 
 
شنبه - 25 آبان 1398 - شماره 3617
 
امروز : يكشنبه ، 26 آبان 1398

Today : Sun, November 17, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  58459 تاریخ انتشار:  1394-02-21 - 05:45 تعداد بازدید:  2454
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون استاندار همدان:
حماسه سوم خردادماه نقطه افول غرب بود

سرمقاله

حماسه غرورآفرین سوم خردادماه و فتح خرمشهر نقطه افول غرب بود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان روز یکشنبه در نشست ستاد استانی بزرگداشت حماسه سوم خردادماه روز آزادسازی خرمشهر گفت: نقطه افول غرب در فتح خرمشهر رقم خورد و این حماسه ملی بساط مرتجعان و دولت‌های غربی را برهم ریخت.
محمدابراهیم الهی‌تبار تأکید کرد: مدیریت و هدایت جنبش‌های استقلال‌طلبانه منطقه از سوی سرداران، فرماندهان و حمایت از کشورهایی که دنبال استقلال هستند نشأت گرفته از حماسه غرورآفرین سوم خردادماه است.
وي اضافه‌کرد: حماسه غرورآفرین سوم خردادماه و رشادت رزمندگان و دلاورمردان این سرزمین موجب تغییر سرنوشت جنگ و منطقه شد و این حماسه نظام جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کرد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان همچنین اظهارکرد: وجود رهبری فرزانه، قدرت ایمان و باورهای مردم و حضور مردم در صحنه‌های مختلف 3 مؤلفه اصلی و اثرگذار در تثبیت انقلاب اسلامی است.
الهی‌تبار ارتقای توان در زمینه مبارزه با جاهلیت، تفکرهای ارتجاعی و مبارزه مقتدرانه در عرصه دیپلماسی را برگرفته از این 3 مؤلفه مهم و کلیدی دانست.
وی در ارتباط با برنامه‌های سوم خردادماه در همدان گفت: هیچ دستور اداری از سوی استانداری برای انجام برنامه‌هایی برای بزرگداشت این حماسه داده نمی‌شود؛ بلکه زنده نگهداشتن این حماسه ملی یک اقدام و وظیفه ملی است و نیازمند هیچ‌گونه دستورالعملی نیست.
الهي‌تبار با تأکید بر ضرورت محور قرار گرفتن فعالیت‌های حماسی و معرفتی افزود: باید با برنامه‌ریزی یک کار محتوایی مناسب انجام داده همچنین فضاسازی‌ها و تبلیغات در شأن این حماسه ملی باشد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: بازاریان در عرصه رزم و پشتیانی دفاع مقدس کارهای ماندگاری داشتند و در زمینه برنامه‌های حماسه سوم خردادماه نیز می‌توانند اقداماتی برای دایر کردن ایستگاه‌های صلواتی در سطح شهر و استان انجام بدهند.
الهی‌تبار افزود: اداره کل ورزش‌وجوانان همدان با همکاری و حمایت سایر دستگاه‌ها اقداماتی برای برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی در مراکز شهرستان‌ها انجام بدهد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان هم در این ستاد گفت: عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر نخستین شکست راهبردی و نظامی جهان بود.
مهدی ظفری عملیات بیت‌المقدس را زمینه‌ای برای شکل‌گیری نظام جدید علیه دشمن دانست و افزود: توفیقات به دست آمده در این عملیات متعلق به کل نظام اسلامی است.
وی یادآور شد: با وجود تبلیغ بحث انحلال ارتش ولی یک ارتش مکتبی و ولایتمدار شکل گرفت و سپاه پاسداران نیز نیروهای 5گانه خود را شکل داده همچنین پس از راه‌اندازی بسیج مأموریت این نیروی مردمی از تاکتیکی به راهبردی و سپس عملیاتی تغییر یافت.
معاون اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان نیز گفت: نهادها و ادارات پس از فراخوان برنامه‌های خود برای بزرگداشت حماسه سوم خردادماه را به این اداره کل ارسال کردند که از میان آنها 23 برنامه محوری انتخاب شد.
خلیل الهی‌تبار افزود: فضاسازی و آذین‌بندی سطح شهر، بیان رشادت‌های رزمندگان همدان در فتح خرمشهر در ادارات و مساجد، خاطره‌گویی، مسابقات نقاشی، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، مسابقات ورزشی، سخنـــــــرانی قبل از خطبه نماز جمعــــــه با محوریت سوم خردادماه، نمایشگاه عکس دفاع مقدس، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، بازدید رایــــــگان از باغ‌موزه دفاع مقدس و اجرای نمایش‌های خیابانی از جملــه برنامه‌های پیش‌بینی شده برای بزرگداشت حماسه آزادی خرمشهر است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com