مطبوعات محلی؛ سرمایه‌ای که مغفول مانده همدان پیام
 
 
دوشنبه - 13 مرداد 1399 - شماره 3818
 
امروز : سه شنبه ، 14 مرداد 1399

Today : Tue, August 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  65312 تاریخ انتشار:  1394-08-20 - 05:45 تعداد بازدید:  1277
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در نشست تخصصي «بررسی چالش‌های مطبوعات محلی» مطرح شد
مطبوعات محلی؛ سرمایه‌ای که مغفول مانده

سرمقاله

«نشریات استانی و محلی به عنوان سرمایه‌های مغفول مانده‌اند.»

اين گفته مدیرکل مطبوعات داخلی در نشست تخصصی با عنوان «بررسی چالش‌های مطبوعات محلی» است كه تأكيد دارد: به این دسته از مطبوعات به‌رغم تأثیرگذاری بسزایی که دارند، توجه ویژه‌ای نمی‌شود.

اين نشست تخصصي با حضور حسن محرابی (مدیرکل مطبوعات داخلی)، حسن حیدری (مدیرعامل اتحادیه مطبوعات محلی استان‌های کشور) و همچنین نصرت‌ا... طاقتی‌احسن (مدیرمسئول چاپخانه پيام‌رسانه و روزنامه همدان‌پیام) در محل سالن شماره ٢ واقع در طبقه فوقاتی شبستان اصلی مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این نشست تخصصی چالش‌های پیش‌روی مطبوعات محلی و راهکارهای برون‌رفت از آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرکل مطبوعات داخلی در ابتدای این نشست با اشاره به برگزاری نشست تخصصی «بررسی چالش های مطبوعات محلی» طی 2 سال اخیر در نمایشگاه مطبوعات گفت: هم‌اکنون در حال تلاش برای حضور تشکل‌های صنفی و بخش خصوصی در فعالیت‌های مطبوعاتی هستیم.

حسن محرابی همچنین نقش ادارات کل فرهنگ و ارشاد را در این بین حايز اهمیت دانست و افزود: متاسفانه به نقش این ادارات در توسعه مطبوعات محلی توجه چندانی نمی شود.

وي، روش‌مند و ضابطه‌مند شدن امکانات مالی را راهکاری برای حمایت از مطبوعات محلی عنوان و بيان کرد: در این زمینه 2 مبحث مطرح است که شامل تخصیص یارانه و آگهی‌های دولتی می‌شود.

* حمايت معنوي از مطبوعات اولويت است

مدیرمسئول چاپخانه پيام‌رسانه و روزنامه همدان‌پیام هم در ادامه این نشست، چالش‌های مطبوعات محلی را به 2 بخش منابع مالی و انسانی تقسیم کرد و با اعلام اینکه ٥٠ درصد هزینه‌های نشریات محلی مربوط به هزینه‌های چاپ، انتشار و توزیع مربوط می‌شود، گفت: البته در این زمینه وزارت ارشاد طرح جدیدی ارائه کرده که می‌تواند با استقبال مدیران مطبوعاتی همراه باشد.

نصرت‌ا... طاقتی‌احسن با جدی عنوان کردن چالش‌های مطبوعات محلی در نمایشگاه مطبوعات، بيان کرد: چنانچه از چالش ها سخن به میان آوریم مقصودمان فقط حمایت‌های مادی نیست، بلکه حمایت‌های معنوی برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به گفته وي، دیگر چالش عمده مطبوعات محلی مربوط به رقبای دولتی و بولتن‌ها می‌شود. متاسفانه در استان ها شاهد فعالیت غیرحرفه‌ای بولتن‌ها هستیم.

مدیرعامل اتحادیه مطبوعات محلی استان‌های کشور دیگر سخنران این نشست در ابتدا به آسیب شناسی مطبوعات محلی پرداخت و گفت: آسیب ها در این حوزه به برون و درون‌استانی تبدیل می شود.

حسن حیدری با اشاره به تغییر ذائقه مخاطبان گفت: متأسفانه نشریات به این مهم بی‌توجه شده‌اند و عموما به دلیل نبود آموزش، مطالب جذابی را به مخاطبان ارائه نمی‌دهند.

وي نیازسنجی مخاطبان را به عنوان یکی از اصول و سرفصل‌های کار مطبوعات عنوان كرد و گفت: لازم است که مطبوعات در زمینه بازاریابی آموزش‌های لازم را ببینند و به به میزانی قوی باشند که برای تأمین نیاز مالی خود به یارانه نیاز پیدا نکنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com