1397-10-201397-10-30bool(false) 1397-10-201397-10-30bool(false) شهرداری همدان واحد حسابرسی داخلی را تشکیل دهد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 30 دي 1397 - شماره 3392
 
امروز : يكشنبه ، 30 دي 1397

Today : Sun, January 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  86018 تاریخ انتشار:  1397-08-09 - 12:34 تعداد بازدید:  40
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس کمیته حسابرسی شورای شهر همدان:
شهرداری همدان واحد حسابرسی داخلی را تشکیل دهد

داخلی
 
رئیس کمیته حسابرسی شورای شهر همدان در صحن شورای شهر همدان گفت: بررسی نحوه کار و امور حسابرسی شهرداری همدان سال ۹۵ به منظور اطمینان‌بخشی و افزایش کیفیت خدمات حسابرسی و رفع نواقص احتمالی در حال انجام است.
به گزارش مهر، حسین قراباغی با اشاره به اهمیت نظارت بر مباحث مالی شهرداری، افزود: علاوه بر حسابرسی مؤسسات مالی شهرداری، وظیفه نظارت بر مباحث مالی و حسابرسی شهرداری بدون هیچگونه محدودیتی بر عهده کمیته حسابرسی شوراست تا تراز مالی به صورت یکپارچه شود.
وی همچنین تأکید کرد: از شهرداری همدان انتظار می رود بر مبنای تأکیدات وزارت کشور و شورای شهر، واحد حسابرسی داخلی را تشکیل و تقویت کند زیرا این مجموعه اهرم نظارتی در دستان شهردار و کمیته حسابرسی شورا خواهد بود.
 نقاط ضعف طرح جامع شهر همدان احصا شود
رئیس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به ضرورت شکل گیری و تقویت حسابرسی داخلی شهرداری، گفت: بر اساس سیاستهای بودجه باید برای برنامه‌ریزی و راه‌اندازی واحد حسابرسی داخلی شهرداری فرصت معین شود و گزارش عملکرد ماهیانه حسابرس داخلی هم به مدیریت شهری ارائه دهند.
نرگس نوراله‌زاده همچنین در بخشی دیگری اظهار کرد: انتظار میرود شهرداری به عنوان دبیر ستاد بازآفرینی، موضوع اجرای پیاده راه مرکز محلات را در ستاد مطرح و پیگیری کند.
وی بیان کرد: باید نقاط ضعف طرح جامع شهر همدان را احصا کنیم تا برای ارائه به مشاور و اصلاح آن به صورت فوریت تعیین‌تکلیف شود.
تأکید بر پیگیری اصلاح روند طرح جامع شهر
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به طرح جامع شهر، گفت: تغییرات در سیستم مدیریتی اداره کل راه و شهرسازی استان برای وضعیت طرح جامع شهر همدان آسیب‌پذیر است و باید بیش از گذشته شرایط این طرح را موشکافی شود.
سید مسعود عسگریان افزود: مشاور طرح جامع دقت لازم را بنا به دلایل خود برای مطالعه دقیق تر و میدانی از سطح شهر ندارد.
وی با تأکید بر اینکه طرح جامع شهر همدان برای تحقق چشم انداز ۱۵ ساله این شهر تهیه می شود، عنوان کرد: شاهد انسجام و پیوستگی در مطالعات این طرح اثرگذار نیستیم که نامناسب بودن آن و اصلاح روند پیشرو به صورت جدی‌تر باید پیگیری شود.
 شهرداری در زمینه تشکیل حسابرسی داخلی اقدام کند
رئیس شورای اسلامی  شهر همدان افزود: بر اساس قوانین موجود و به لحاظ تأکیدات اعضای شورای شهر همدان، شهرداری باید در زمینه تشکیل حسابرسی داخلی اقدام کند.
کامران گردان اظهار کرد: کمیته حسابرسی شورا صرفا به دنبال اصلاح فرآیند گزارش‌های حسابرسی است.
وی با تأکید بر اینکه مصوبات دیدارهای مردمی در مناطق مختلف باید عملیاتی شود، ادامه داد: مشکلات کوی محمدیه پیش از حضور اعضای شورا در بین مردم توسط دبیران شورای شهر همدان احصا شده بود.
رئیس شورای شهر همدان در ادامه اشاره کرد: به‌رغم تمام تنگناهای اقتصادی کشور، راهپیمایی بزرگ زائران اربعین حسینی آغاز شده که نشانه وحدت اسلامی، قدرت سیاسی و همبستگی ایران است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به اهمیت حسابرسی در شهرداری، گفت: یکی از وظایف شورای شهر فارغ از مباحث سیاست‌گذاری، نظارت است.
حمید بادامی‌نجات گفت: نظارت دقیق شورای شهر با نگاه از دور امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین مستلزم ارائه گزارش‌های کامل و مدیریتی، است.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com