1399-06-271399-07-06bool(false) 1399-06-271399-07-06bool(false) بازگشایی مساجد و اماکن مذهبی در شهرهای وضعیت سفید همدان پیام
 
 
يكشنبه - 6 مهر 1399 - شماره 3862
 
امروز : يكشنبه ، 6 مهر 1399

Today : Sun, September 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107878 تاریخ انتشار:  1399-02-07 - 13:30 تعداد بازدید:  98
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روحانی در ستاد ملی مقابله با کرونا:
بازگشایی مساجد و اماکن مذهبی در شهرهای وضعیت سفید

داخلی

 در هر استان و شهرستانی که در وضعیت سفید قرار گرفت بلافاصله همه اماکن و بقاع مذهبی در آن جا بازگشایی می‌شود.

رئیس جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تصمیمات جدید ستاد ملی کرونا گفت:درباره وضعیت فعالیت پاساژها در مناطق گرمسیر هم تصمیم گرفته شد تا برای آنکه آنها در مضیقه نباشند، استانداران مجازند ساعت کار پاساژها را تا ساعت ۲۰ افزایش دهند.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی با تاکید بر اینکه محدودیت اجتماعات همچنان وجود دارد، خاطرنشان کرد: خدای ناکرده بازگشایی های کسب و کار باعث نشود که این برداشت را داشته باشیم که کرونا در حال تمام شدن است و ما باید به سمت زندگی روزمره خود برویم؛ چراکه نمیشود گفت که کرونا کی تمام می‌شود و به دلیل این که واکسن و دارویی برای این بیماری وجود ندارد، تقریبا همه بار بر دوش مردم قرار می‌گیرد؛ درحال حاضر تنها راه مقابله با این بیماری مراقبت از خود و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی است. اینگونه در نظر بگیریم که کرونا متاسفانه همچنان هست و ما باید یاد بگیریم که چگونه در این شرایط زندگی کنیم، راه این کار تقوا و خودنگهداری است.

وی با اشاره به افزایش امکانات درمانی کشور طی روزهای اخیر اظهار کرد: در جلسه امروز گزارش شد که بسیاری از تخت های بیمارستانی و مراقبتی و دستگاه های کمک تنفسی اضافه شده است؛ این بدان معناست که ما در حال تجهیز بخش بیمارستانی هستیم.

روحانی با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم که اگر تعداد مبتلایان افزایش می‌یابد بر مبنای افزایش ها باشد نه عدم مراعات مسائل بهداشتی، گفت: امروز تصمیم جدیدی در زمینه مقابله با کرونا اتخاذ کردیم؛ پیشنهاد جدید این است که کشور بر مبنای ابتلای به کرونا و شیوع کرونا و مقرراتی که وزارت بهداشت بعنوان معیار قرار میدهند تقسیمات جدید کشوری انجام شود؛ مثلا اگر وزارت بهداشت اعلام میکند در شهری به مدت یک هفته ابتلای به کرونا گزارش نشده و فوتی های کرونا در این شهر صفر است، آن منطقه سفید اعلام شود و مناطق دیگر یا زرد یا قرمز هستند. بنابراین بر مبنای سفید، زرد یا قرمز کشور را تقسیم بندی کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز تعداد مناطق سفید کشور بالای صد است، اظهار کرد: بعد از اعلام اسامی این شهرها آنها می‌توانند مساجد خود را با رعایت پروتکل ها باز کنند و نماز جمعه در این شهرها با رعایت مسائل مربوطه برگزار شود.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز راجع به مترو و اتوبوس نیز بحث شد؛ با توجه به اینکه معمولا فاصله های اعلامی در زمانهای شلوغی خیلی مراعات نمیشود، قرار شد که روی ماسک و دستکش تاکید کنیم؛ وزارت بهداشت اعلام خواهد کرد که از چه روزی داشتن ماسک برای استفاده از مترو و اتوبوس ضروری است.

بر اساس این گزارش،‌ روحانی افزود: درباره شرکت‌ها و مهلت برگزاری مجامع آنها تصمیم گرفته شد که با توجه به اینکه شرکت‌ها به طور معمول تا تیرماه مجامع خود را برگزار می کنند، مهلتی دو ماهه به آنها برای برگزاری این مجامع داده شد. همچنین درباره مالیات های مستقیم و ارزش افزوده نیز مقرر شد آنهایی که تاریخ انقضای پرداخت مالیات شان اول اردیبهشت است تا ۳۱ام تیر ماه در این زمینه اقدام کنند.

رئیس جمهور با تشکر از مردم، کارآفرینان و بخش‌های عمومی غیردولتی و نیروهای مسلح گفت: با وجود کرونا و مشکلات کار بزرگی در حال انجام است؛ در پایان هر هفته افتتاح های مهم در دستور کار داریم و افتتاحی که در روز پنج شنبه گذشته انجام شد دارای ارزشی بالغ بر یک میلیارد دلار بود.

روحانی با بیان اینکه قطعاً امشب شبکه های ماهواره ای عصبانیت خود را از این مطالب ابراز خواهند کرد، ادامه داد: هر زمان که ما می گوییم شرایط کشور در وضعیت خوبی است و ما نقطه ای مثبت پیدا می‌کنیم، جیغ و داد آن ها بلند می شود و می گویند که در شرایطی که همه دنیا بدبخت شده است، ایران می گوید که وضع من خوب است.

وی با اشاره به آمار نقطه به نقطه وضعیت تورم اقتصاد کشور در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ خاطرنشان کرد: آمار تورم نشان داد که با وجود مشکلاتی که در ماه‌های اسفند و فروردین داشتیم روند تورم نقطه به نقطه و همچنین سالانه اقتصاد کشور کاهشی بوده است؛ در این شرایط مجدداً رسانه های ماهواره‌ای عصبانی می‌شوند و می‌گویند که در این شرایط که کشورهای دیگر بدبخت شده‌اند، چرا شما وضعیت تان خوب شده است؟

رئیس جمهور خطاب به برخی کشورها و رسانه‌های خارجی گفت: اگر شما از این دستاوردها ناراحت هستید، پنبه‌ای در گوش تان قرار دهید و این حرف‌های خوب را نشنوید.

روحانی با اشاره به وضعیت بازار بورس ایران اظهار کرد: وضعیت بورس ایران خوب شده است اما آنها با عصبانیت می گویند که در همه دنیا بورس به هم ریخته است، چرا وضعیت بورس ایران خوب است؟ بورس ایران خوب است چون همه شرکتها و فعالان اقتصادی در این زمینه تلاش کرده‌اند و خوشبختانه سهام شرکت‌های بزرگ در این بورس عرضه شده است شستا نیز اعلام کرده است که به زودی  نیز در بورس عرضه خواهد شد همچنین بانک‌ها نیز سهام های خود را در بورس عرضه خواهند کرد. بورس ایران رونق پیدا می کند، در این شرایط شورای بورس باید توجهات لازم را داشته باشد.

وی گفت: در گفت‌وگوهای تلفنی که روزهای گذشته با برخی روسای جمهور و سران کشورهای خارجی داشته‌ام، زمانی که اعلام می کنم که در حوزه تولید ضدعفونی کننده ها دارای ظرفیت صادرات هستیم این مقامات تعجب می کند؛ این در حالیست که امروز در حوزه کالاهای ضدعفونی کننده قدرت صادرات داریم و حتی در آینده ممکن است در برخی وسایل بهداشتی از جمله کیت‌های آزمایش به نقطه‌ای برسیم که صادرات داشته باشیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بسیاری از اینکه می بینند ایران بعد از دو سال تحریم شدید به محض شروع کرونا بهتر از آنها عمل می‌کند، آنچنان عصبانی شده اند که نمی‌توانند جلوی این عصبانیت را بگیرند، اظهار کرد: اصلاً این توانمندی ها در مخیله برخی کشورهای خارجی نمی‌گنجد؛ آنها فکر نمی‌کردند که روزی برسد که ایرانی که تحت فشار شدید دو ساله تحریم قرار گرفته و به گمان آنها استخوان های ما خرد شده است و دیگر نمی توانیم تکان بخوریم یک بیماری در دنیا شایع شود است و مردم ما با آن بهتر و قوی تر برخورد کردند و تاب‌آوری شان را به خوبی نشان دادند و پزشکان و پرستاران ما عملکرد بهتری نسبت به آنها داشته باشند؛ آنها از این موضوعات عصبانی شده‌اند و به نظر من این عصبانیت تیز تقصیر ما نیست، بلکه مربوط به تلاش های پیگیر مردم عزیز ما است.

روحانی با تاکید بر اینکه رفتار بیماری کرونا مانند رفتار ابرقدرت‌هاست، گفت: اگر در برابر ابرقدرت‌ها خود را ببازیم آنها پررو می‌شوند، اما اگر بانشاط در برابر آنها بایستیم آنها فرار خواهند کرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com