مجمع همراه با استاندار همدان پیام
 
 
يكشنبه - 1 خرداد 1401 - شماره 4316
 
امروز : دوشنبه ، 2 خرداد 1401

Today : Sun, May 22, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120184 تاریخ انتشار:  1400-08-01 - 09:38 تعداد بازدید:  281
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مجمع همراه با استاندار

داخلی

■ مفتح می‌گوید نماینده‌ها از حضورقاسمی‌فرزاد استقبال می‌کنند

اعضای مجمع نمایندگان استان با اعلام آمادگی برای همکاری با استاندار جدید، اعلام کردند که همکاری میان این مدیر ارشد دولتی در استان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی آینده درخشان‌تری را برای استان به ارمغان خواهد آورد.
چهارشنبه گذشته علیرضا قاسمی‌فرزاد در هیأت دولت به عنوان استاندار همدان منتصب شد.
در این دوره وزارت کشور از مجامع نمایندگان، نمایندگان ولی‌‌فقیه و... در استان‌ها درخواست کرده بود که برای استانداری استان متبوعشان گزینه‌های مدنظر خود را به وزارت کشور پیشنهاد دهند.
مجمع نمایندگان استان نیز با توجه به این مسأله و البته با وقفه‌ای 2 هفته‌ای لیست 5 نفره خود را به وزارت کشور پیشنهاد کرد.
البته گزینه‌های مجمع نمایندگان به پس از چندی به عدد 6 رسید و اعضای این مجمع بر سر محمدصادق مفتح، قائم‌مقام بازرگانی وزارت صمت برای معرفی به وزارت کشور به جمع‌بندی رسیدند.
گفتنی است که لیست مجمع نمایندگان استان مورد اقبال وزارت کشور قرار نگرفت، این در حالی است که تعدادی از گزینه‌های معرفی شده تمایل نداشتن خود را برای تصدی استانداری اعلام کرده‌ بودند.
از سوی دیگر طبق برخی اخبار غیر رسمی، یکشنبه گذشته محمدصادق مفتح به عنوان گزینه استانداری همدان در هیأت‌وزیران مطرح شده بود که با وجود موافقت رئیس‌جمهوری، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری و وزیر صمت با انتصاب وی به عنوان استاندار مخالفت کردند. درخواست استفاده از مفتح در امور بازرگانی و اقتصادی در هیأت‌دولت، به عنوان دلایل مخالفت ایشان مطرح شده است.
اعضای مجمع نمایندگان پس از مورد اقبال قرار نگرفتن گزینه‌های پیشنهادی‌شان اعلام کردند که انتخاب استانداران از وظایف وزارت کشور بوده و گزینه‌ دیگری را برای استانداری همدان به وزارت کشور پیشنهاد نخواهند کرد. البته برخی از شنیده‌ها از به جمع‌بندی نرسیدن اعضای مجمع بر سر گزینه نهایی حکایت داشت.
رئیس‌مجمع نمایندگان استان در ارتباط با خبرنگار ما در این رابطه گفت: ابتدا مجمع نمایندگان استان، تعدادی را به عنوان گزینه‌ پیشنهادی برای استانداری به وزارت کشور معرفی کردند، با این‌حال پس از به جمع‌بندی نرسیدن و مورد موافقت قرار نگرفتن بر سر ایشان مجمع نمایندگان به این جمع‌بندی رسیدند که انتخاب استاندار را به صلاحدید وزارت کشور بسپارند.
محمدمهدی مفتح، نماینده مردم تویسرکان در مجلس افزود: ما (اعضای مجمع نمایندگان استان) از وزارت کشور خواستیم که وزارت کشور با توجه به شرایط و ویژگی‌های استان، فردی لایق و کارآمد را که هم با مسائل استان آشنا بوده و هم در قامت استان است را انتخاب کند.
با این‌حال قاسمی‌فرزاد که نام وی به عنوان یکی از گزینه‌های استانداری همدان در وزارت کشور مطرح بود، روز چهارشنبه گذشته از هیأت دولت رأی اعتماد گرفت و به عنوان استاندار همدان منتصب شد.  مجمع نمایندگان استان در این رابطه با تبریک به قاسمی‌فرزاد برای انتصاب به عنوان استاندار همدان، خطاب به وی نوشتند: به‌طورقطع همکاری نزدیک با نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، آینده درخشان‌تری برای مردم عزیز در تمامی شهرستان‌های استان تاریخی‌مان به ارمغان خواهد آورد.
در ادامه این پیام آمده است: مجمع نمایندگان استان همدان با تبریک این انتصاب، آمادگی کامل برای همکاری با حضرت‌عالی در برداشتن موانع رشد و توسعه استان و نیز ایجاد رونق و شکوفایی و رشد همه‌جانبه تک‌تک شهرها و روستاهای استان را اعلام می‌دارد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی جداگانه با تبریک انتصاب استاندار جدید، استفاده از ظرفیت‌های موجود، فرصت‌سازی برای توسعه همدان بر اساس برنامه محوری با درنظر داشتن سیاست‌های کلان دولت سیزدهم و اسناد فرادستی کشور و مدیریت و کار جهادی را به عنوان ملزومات توسعه استان، مورد تأکید قرار داد.
حمیدرضا حاجی‌بابایی در این پیام خطاب به قاسمی‌فرزاد نوشت: به عنوان نماینده مردم با تلاش شبانه‌روزی برای آبادی، آبادانی و اعتلای میهن عزیزمان همراه و همگام شما هستم و رجاء واثق دارم، با استعانت از خداوند سبحان و توسل به کرامت اهل بیت(ع) و مدیریت و کار جهادی، شاهد عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com