1400-06-211400-06-31bool(false) دستگاه قضا به ترک فعل‌ها و تخلفات مدیران اجرایی سابق رسیدگی کند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 31 شهريور 1400 - شماره 4134
 
امروز : چهارشنبه ، 31 شهريور 1400

Today : Wed, September 22, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119587 تاریخ انتشار:  1400-06-18 - 07:00 تعداد بازدید:  52
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بهارستان؛
دستگاه قضا به ترک فعل‌ها و تخلفات مدیران اجرایی سابق رسیدگی کند

داخلی

از دستگاه قضا و دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم به ترک فعل‌ها و احیاناً تخلفات مدیران اجرایی سابق رسیدگی و مردم را در جریان جزئیات آن قرار دهند.
به گزارش خانه‌ملت، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نشست علنی روزگذشته مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور، گفت: وضعیتی که امروز در کشور حاکم است مشکلات اقتصادی و فشار تورم و تهدید است و هرکسی دغدغه حل مشکل دارد و آنچه که در طول 8 سال بر ملت گذشت اعتماد به اولیا، شیطان، غرب و استکبارجهانی بود که نتیجه‌ای جز معطلی و هدررفت نیروها نداشت و تحلیل نیروها و از دست دادن ظرفیت‌ها را در پی داشت؛ مذاکراتی که عزت ما را زیر پرسش برد و سال‌ها پیشرفت علمی و هسته‌ای کشور را عقب انداخت که اگر بخواهیم به ریل 8 سال گذشته برگردیم سال‌ها طول می‌کشد.
حجت الاسلام احمدحسین فلاحی خطاب به قوه قضائیه افزود: رئیس قوه قضائیه؛ امروز ما نمایندگان به هر محفل و مجلسی می‌رویم پرسش از محاکمه و پاسخگویی دولتمردان گذشته به ویژه رئیس‌جمهور سابق است و ما جواب قانع‌کننده‌ای نداریم و به عنوان نمایندگان مردم از دستگاه قضا و دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم نسبت به ترک فعل‌ها و احیاناً تخلفات مدیران اجرایی سابق رسیدگی و مردم را در جریان جزئیات آن قرار دهند تا مردم با مشاهده اجرای عدالت در مورد همه مردم از صدر تا ذیل از رئیس‌جمهور تا مردم عادی عملاً اجرای اصول قانون اساسی امید و اعتماد را به مردم برگرداند و اعتماد آنان را به نظام و انقلاب افزایش دهد.
وی گفت: به دستگاه‌های نظارتی توصیه می‌کنیم به وظایف قانونی خود عمل کنند و کسانی که اموال بیت‌المال را تجزیه کردند را به دست قانون بسپارند.

دولت از اسراف در پرداخت‌ حقوق‌ها و پاداش‌های نامتعارف جلوگیری کند
 دولت باید روزنه‌های فساد و مفسدین را ببندد که اینها در دولت جایگاه پیدا نکنند، مبارزه با فساد، حراست از بیت‌المال و توسعه صادرات 3 راهکار تغییر شرایط اقتصادی است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پانا، گفت: دولت برای حل مشکلات و اینکه بتواند گام‌های مؤثری بردارد که در نتیجه آنها شرایط اقتصادی و معیشتی برای مردم دچار بهبود شود، نیازمند اعمال یکسری اقدامات است. یکی از این گام‌ها که آقای رئیس‌جمهور هم بر آن تأکید دارد مسأله مبارزه با فساد است. دولت باید فساد را حلق‌آویز کند. یعنی در همین 6 ماهه نخست روزنه‌های فساد و مفسدین را ببندد که اینها در دولت جایگاه پیدا نکنند.
حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه بیان کرد: این به معنای آن است که صرفاً با تغییر وزرا مشکل مبارزه با فساد حل نمی‌شود، در همه بدنه دولت اعم از سازمان‌ها، معاونت‌ها، استان‌ها، هلدینگ‌ها، شرکت‌ها و.. علی‌الخصوص شرکت‌های دولتی باید نظارت جدی‌تری بر آنها بشود و مدیران نالایق یک بار برای همیشه عزل شوند.
وی همچنین گفت: اقدام دوم دولت باید مراقبت و حفاظت از بیت‌المال باشد، یعنی دولت باید عزم خود را در این راستا جزم کند که با اسراف و تبذیر در پرداخت‌ها، حقوق‌های نامتعارف و پاداش‌های غیرمرسوم مبارزه جدی داشته باشد و اینها را مدیریت کند. واقعاً منابع ما، منابع کمی نیست، اما دچار هدررفت هستیم.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس به سومین اقدام دولت در جهت بهبود شرایط اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: اقدام سوم دولت باید توسعه صادرات باشد، سازمان توسعه تجارت امروز باید شب و روز خود را به هم بدوزد تا در کشورهایی که در منطقه هستند، بتواند شرایط و بسترهای افزایش صادرات را فراهم کند.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com