1401-02-221401-03-02bool(false) سهم‌خواهان همچنان به دنبال تأثیر در انتصاب استاندار همدان پیام
 
 
دوشنبه - 2 خرداد 1401 - شماره 4317
 
امروز : دوشنبه ، 2 خرداد 1401

Today : Sun, May 22, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120128 تاریخ انتشار:  1400-07-27 - 09:33 تعداد بازدید:  324
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سهم‌خواهان همچنان به دنبال تأثیر در انتصاب استاندار

نویسنده : محمد ترابی

داخلی

■ رئیس‌مجمع نمایندگان استان: تعیین گزینه استانداری از دستور کار مجمع خارج شده است

 یکشنبه هفته جاری پس از جلسه هیأت‌وزیران، اخباری غیررسمی از مخالفت محسن رضائی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری و سید‌رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت با انتصاب محمدصادق مفتح، قائم‌مقام بازرگانی وزارت صمت به عنوان استاندار همدان، با وجود موافقت رئیس‌جمهوری منتشر شد.
گفتنی است که مفتح آخرین گزینه پیشنهادی مجمع نمایندگان استان برای استانداری (پس از مورداقبال قرارنگرفتن 5 گزینه پیشنهادی مجمع نمایندگان از سوی وزارت کشور، مجمع بر سر مفتح به عنوان ششمین گزینه پیشنهادی به جمع‌بندی رسید) بود. از این‌رو گمانه‌زنی‌هایی از تشکیل‌جلسه مجمع نمایندگان در این رابطه به وجود آمد. از همین‌رو روزگذشته با رئیس مجمع نمایندگان استان ارتباط گرفتیم.
محمدمهدی مفتح در این رابطه گفت: در جلسه مذکور در رابطه با پیشنهاد‌ گزینه‌ای برای استانداری همدان، هیچ صحبتی نداشتیم و این مسأله به خود وزارت کشور سپرده شده و تعیین گزینه پیشنهادی برای استانداری را از دستور کار مجمع خارج کرده‌ایم. خواسته‌ ما از وزارت کشور این است که روند انتصاب استاندار طولانی نشود.
البته از هفته گذشته تاکنون تعدادی از اعضای دیگر مجمع نمایندگان استان اعلام کرده بودند که مجمع نمایندگان انتصاب استاندار را به وزارت کشور سپرده و گزینه جدیدی پیشنهاد نخواهد کرد.
حجت‌الاسلام احمد‌حسین فلاحی اوایل هفته جاری در رابطه با این مسأله به خبرنگار ما گفت که نسبت به برخی از اختلاف‌نظر‌های پیش آمده به وزارت کشور گفتیم که استاندار را خود انتخاب کن، چراکه استاندار باید مستقل باشد".
گفتنی است که در میان گزینه‌های پیشنهادی مجمع نمایندگان استان، نام برخی دیگر از گزینه‌ها نیز از سوی وزارت کشور مطرح است. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که نام علیرضا قاسمی‌فرزاد (متولد 1345 در همدان و معاون سیاسی، امنیتی اسبق استانداری همدان) به عنوان گزینه‌های احتمالی برای استانداری، در چند روزگذشته (از اوایل هفته گذشته) در وزارت کشور مطرح شده‌ است.
حال با این‌وجود شنیده‌ها حکایت از آن دارند که از روزگذشته عده‌ای در همدان، با نوشتن یک طومار امضا شده برای مخالفت با مطرح شدن نام قاسمی‌فرزاد برای استانداری همدان راهی وزارت کشور شده‌اند.
از این گونه اقدامات برای مخالفت و یا حمایت از یک گزینه خاص از سوی برخی گروه‌ها و افراد طی این مدت در استان شاهد بوده‌ایم حتی در میان این افراد نام برخی از اعضای شورای شهر همدان نیز به گوش رسید(دیدار 5 نفره با عنوان جوانان انقلابی در حمایت از یکی از گزینه‌های استانداری با وزیر کشور).
گفتنی است که این قبیل اقدامات در جهت سهم‌خواهی و رقابت‌های طیفی-سیاسی تفسیر می‌شود. به اعتقاد برخی استاندار بعدی همدان کار سختی را در پیش خواهدداشت و گویا سخت نبودن کار وی به شرط پذیرش انتصابات آینده استانداری بر اساس لیست‌های آماده شده از سوی برخی گروه‌ها منوط شده است.  
لازم به ذکر است که مستقل بودن و موردحمایت قرارگرفتن استاندار آینده، تأثیر به‌سزایی در نحوه عملکرد وی خواهد داشت. همواره در گروکشی‌های سیاسی و نزاع بر سر سهم‌خواهی، انتخاب‌ و انتصاب‌ها از قالب شایسته‌سالاری خارج شده و بیش از همه رنگ و بوی سیاسی به خود می‌گیرد.
امیدواریم این گونه اقدامات سهم‌خواهانه در انتخاب وزارت کشور تأثیرگذار نبوده و پس از انتصاب استاندار نیز در عملکرد وی خللی ایجاد نکند.


 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com