مجمع نمایندگان استان و انتظارات همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 16 مرداد 1399 - شماره 3821
 
امروز : يكشنبه ، 19 مرداد 1399

Today : Sun, August 9, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109855 تاریخ انتشار:  1399-04-14 - 08:58 تعداد بازدید:  78
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مجمع نمایندگان استان و انتظارات

داخلی

 مجلس یازدهم در شرایطی وارد دومین ماه از فعالیت خود شده است که هنوز در مسیر اصلی تصمیم‌گیری و وضع قوانین نشده و نمایندگان مردم به‌ویژه چهره‌های تازه وارد آرام‌آرام خود را با جو خانه ملت تطبیق می‌دهند تا وظایف خود را دنبال کنند.
طبیعی است که نمایندگان در یکی‌دو ماه نخست چنین روندی را پشت‌سر بگذارند؛ کما اینکه تاکنون بحث هیأت رئیسه، اعتبارنامه‌ها، شکل‌گیری کمیسیون‌ها و مباحثی از این‌دست در مجلس دنبال شده است تا نمایندگان بتوانند در چهارچوب‌های قانونی و تعریف‌شده، به وظایف خود بپردازند.
با این‌حال نکته حایز اهمیت در آغاز راه مجلس، نگاه راهبردی و داشتن استراتژی برای توسعه و پیشرفت است که با توجه به ظرفیت‌های مجلس و وظایف و اختیارات نمایندگان باید مورد توجه قرار گیرد.
این مهم در سطح استان و در قالب مجمع استانی نمایندگان نیز مطرح است و انتظار می‌رود نمایندگان استان با چنین نگاهی مسائل را دنبال کنند.
بر این اساس هر یک از نمایندگان نه‌تنها نباید محدود به حوزه انتخابیه خود شوند، بلکه علاوه بر پیگیری‌هایی که در این سطح دارند و برای حل مشکلات حوزه انتخابیه تلاش می‌کنند، فراتر از آن باید نگاه استانی و حتی ملی داشته باشند و هدفگذاری خود را توسعه استان قرار دهند.
این رسالت بر اساس قانون اساسی نیز مبنا دارد؛ زیرا هر نماینده در مقابل تمام ملت مسئولیت دارد؛ بنابراین پرداختن به مسائل استان با نگاه ملی یکی از انتظاراتی است که مردم از نمایندگان دارند.
 از طرفی استفاده از ظرفیت مجمع نمایندگان استان برای حل مسائل و مشکلات حوزه‌های مختلف و تعامل و هم‌فکری مسئولان اجرایی و نمایندگان را برای تسریع در حرکت استان به سمت توسعه و پیشرفت یک امر ضروری است که هم نمایندگان و هم مدیران اجرایی باید به آن اهتمام ورزند.
امروز مدیران ارشد استان بر حرکت در مسیری تأکید دارند که در سند توسعه آمده شده است، ضمن اینکه محورهای توسعه استان با توجه به ظرفیت‌های موجود کاملا مشخص و تعریف شده است.
با این اوصاف ما باید شاهد اجرای برنامه‌های ریز و درشت در جهت عملیاتی کردن سند توسعه استان باشیم و هر آنچه روی کاغذ آمده و مورد تأکید قرار گرفته است، عملیاتی شود.
از مجمع نمایندگان استان انتظار می‌رود با نگاه راهبردی به توسعه استان، منسجم و هماهنگ در این مسیر حرکت کند و تحقق اهداف موردنظر را با برنامه محوری پیگیری کند.
در کنار وجود چنین نگاه و رویکردی که هم مدیران اجرایی و هم نمایندگان باید داشته باشند، تعامل و همکاری میان آنها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
مردم انتظار دارند مجلسی‌های استان به‌دور از حاشیه‌ها با هر سلیقه و روشی مبنای حرکت خود را توسعه استان قرار دهند و در ارتباط خود با مدیران به‌گونه‌ای عمل کنند که منافع مردم تأمین شود.
در چنین شرایطی می‌توان از تحقق اهداف سخن گفت و به آینده استان امیدوار شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com