1397-10-221397-11-02bool(false) 1397-10-221397-11-02bool(false) هیچ کجای دنیا به اندازه ایران به محکومان تسهیلات ارائه نمی‌دهند همدان پیام
 
 
سه شنبه - 2 بهمن 1397 - شماره 3394
 
امروز : سه شنبه ، 2 بهمن 1397

Today : Tue, January 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه شیراز97
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83743 تاریخ انتشار:  1396-11-16 - 05:45 تعداد بازدید:  113
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تخلف قضات دستگاه قضایی را نزد مردم بی‌اعتبار می‌کند
هیچ کجای دنیا به اندازه ایران به محکومان تسهیلات ارائه نمی‌دهند

داخلی

 چندین هزار قاضی پاک و پاک‌دست داریم و اگر چنان چه قاضی یا کارمندی تخلف کند به خصوص اگر فساد مالی باشد، دستگاه قضایی را نزد مردم بی‌اعتبار می‌کند و زحمات سایر زحمت‌کشان را نیز خدشه‌دار می‌کند.
به گزارش ایلنا سخنگوی قوه‌قضاییه در  نشست خبری با حضور خبرنگاران ضمن تبریک به مناسبت ایام دهه فجر  گفت: خدا را شکر امروز کشوری مستقل و کشوری متکی به خود داریم و از همه وابستگی‌ها و ظلم و جنایت از ناحیه قدرت‌های بزرگ بر ملت ایران رهایی پیدا کردیم. یکی از مسائل مهم این چهار دهه حقیقتا حضور پر شور مردم عزیز در همه مقاطع و به خصوص در راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن هر سال بوده و چهار دهه مردم ما با ایمان به خدا و وعده‌های الهی با اعتماد به نفس و پیروی از منویات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبری در صحنه حضور داشتند و بر مشکلات فائق آمدند و مطمئن هستیم در آینده هم با همین ایمان بر سایر مشکلات پیروز خواهند شد.
حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه رئیس قوه‌قضاییه در گردهمایی گفتند هیچ فسادی تحمل نمی‌شود و تصاویر قاضی متخلف منتشر می‌شود. آخرین آمار از قضات متخلف دارید، اظهار کرد: همانگونه که در نشست‌های گذشته گفته شده بر این باور هستیم در همه دستگاه‌ها باید حساسیت لازم برای مبارزه با فساد باشد. اگر مبارزه با فساد باشد و با متخلف برخورد شود، زحمات و تلاش‌ها و آبرو و حیثیت افراد مصون می‌ماند علاوه بر اینکه یک وظیفه قانونی است و به نفع مجموعه هم هست.
وی ادامه داد: در دولت ممکن است هزاران مدیر خدوم باشد و اگر یک فرد تخلف کند، زحمات دیگران نیز مخدوش شود. در قوه قضاییه هم همین طور است. معاون اول قوه‌قضاییه تاکید کرد: به روسای کل دادگستری‌ها گفته شده به زیرمجموعه‌های خود هشدار دهند و نصیحت کنند که مراقب باشند شیطان صفت‌ها وسوسه نکنند. این هشدار اخیر هم دنباله همان هشدارها به صورت خصوصی و موردی و عمومی بود که از سوی رئیس قوه‌قضاییه داده شده است که اگر متخلفی پیدا شود به خصوص قاضی تخلف کند به واسطه زیانی که برای دستگاه و همکاران و نظام دارد، اگر جرمش قطعی شد به مردم هم معرفی می‌شوند. نحوه معرفی ممکن است مشخصات یا عکس یاشد.
وی ادامه داد: ممکن است برخی همکاران ما بگویند به حیثیت ما لطمه وارد می‌شود یا خانواده‌ها متضرر می‌شوند. باید دید زیان معرفی نکردن چقدر است؟ اگر معرفی شوند باعث افزایش اعتبار و قوه و سایر همکاران خالص است. خانواده‌ها هم مراقب باشند اگر قاضی‌ای در قوه حقوق و درآمدش مشخص است، دیدند که بطور دائم زندگی او تغییر کرده است و ماشین کذایی آورده، از او سوال کننده از کجا آورده است. این شامل دستگاه قضا و اجرایی و شهرداری ها هم می‌شود. اگر قاضی یا کارمندی تخلف کند و ثابت شود و مراجع نهایی آن را تصویب کنند این اقدام خواهد شد.
اين مسئول در ادامه گفت: در اینکه فردی تخلف کند، ابهامی وجود ندارد. زندان یک بخش عمومی دارد که عمدتا افراد بعد از محکومیت  در آن هستند. از تسهیلاتی که در تمام دنیا برای زندانیان است، من اطلاع ندارم ولی هیچ کدام به اندازه تسهیلات سازمان زندان‌های ما به محکومان تسهیلات ارائه نمی‌دهند. در دنیا بگردید به محکومان امنیتی و غیر امنیتی این مقدار مرخصی می‌دهند؟  از افراد ایرانی که خارج از  کشور در زندان هستند بپرسید که چقدر مرخصی دادند؟


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com