نگرانی همه از پول‌های کثیف در انتخابات همدان پیام
 
 
يكشنبه - 22 تير 1399 - شماره 3799
 
امروز : دوشنبه ، 23 تير 1399

Today : Sun, July 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  99656 تاریخ انتشار:  1398-07-07 - 10:04 تعداد بازدید:  85
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کدخدایی در نشست خبری تاکید کرد
نگرانی همه از پول‌های کثیف در انتخابات

داخلی

 ■ صلاحیت هیچ‌ نماینده‌ای به خاطر رایی که در مجلس داده رد نشده است

بارها گفته‌ام قانون انتخابات ما ناقص و حداقلی است و در خصوص برخی اقدامات سکوت کرده است. هرچند تلاش کردیم اما باز هم از نمایندگان می‌خواهیم برای تصویب این قانون تلاش کنند.
سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اصلاح قانون انتخابات در نشست خود با اصحاب رسانه ضمن تسلیت ماه‌های محرم و صفر و گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس گفت: هیأت نظارت بر انتخابات تشکیل شده و مرتب در روز یکشنبه جلسه داریم و در حال بررسی اعضای نظارت شهرستانی هستیم.
عباسعلی کدخدایی در خصوص خط قرمز شورای نگهبان و پول‌های کثیف در انتخابات و تاکید آن از سوی آیت ا... جنتی گفت: ملاک و میزان برای ما قانون انتخابات است و در این قانون هم دو محور اصلی مفاسد اقتصادی و اخلاقی ملاک ما خواهد بود. در خصوص نقش پول در انتخابات همه مسئولان و مردم نگران هستند و نیاز به قانون قوی داریم. شورای نگهبان هرجا تشخیص دهد پول نقش موثری داشته با اختیارات قانونی برخورد خواهد کرد.
 قانون انتخابات ما
ناقص و حداقلی است
کدخدایی در خصوص مخالفت با شفافیت آرای نمایندگان گفت: شفافیت خوب است اما منوط به نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.
به گزارش ایلنا، سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اصلاح قانون انتخابات گفت: بارها گفته‌ام قانون انتخابات ما ناقص و حداقلی است و در خصوص برخی اقدامات سکوت کرده است. هرچند تلاش کردیم اما باز هم از نمایندگان می‌خواهیم برای تصویب این قانون تلاش کنند.
 نگاه آیت ا... جنتی
به بخش و گروه خاصی نیست
وی در رابطه با سخنان آیت ا... جنتی مبنی بر انتقاد از مجلس دهم و دولت و امکان شائبه در اصل بی‌طرفی گفت: ایشان در جایگاه ریاست مجاس خبرگان صحبت کردند. البته هیچکس با جوانگرایی مخالف نیست و رهبری هم تاکید کردند. نگاه آیت ا... جنتی به بخش و گروه خاص نیست و نگاهشان نسبت به تمامی مدیران است. نگاه ایشان رو به آینده است.
در خصوص شفافیت آرای شورای نگهبان در مباحث انتخاباتی منع قانونی داریم
کدخدایی در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه اخیرا طرح شفافیت در مجلس مطرح شده بحث‌های زیادی هم درباره آن بین دو جناح کشور مطرح است. در مقابل برخی نمایندگان معتقدند که طرح شفافیت باید شامل برخی نهادها از جمله شورای نگهبان و مجمع تشخیص هم باشد یعنی مشخص شود هر یک از اعضا نسبت به موارد مطرح شده چه رایی دارند، گفت: ما با این نظر موافق هستیم و در این زمینه پیشگام هستیم و بارها مشروح مباحث شورای نگهبان را روی سایت شورا منتشر کردیم و سایر جلسات را هم به مرور روی سایت قرار می‌گیرند اما در خصوص مباحث انتخاباتی منع قانونی داریم که بررسی صلاحیت‌ها باید غیرعلنی باشد اما اگر در آن مورد هم قانون تکلیف کند ما تابع خواهیم بود.
 در خصوص مصوبه‌ای که هنوز برای ما ارسال نشده نظر اعلام نمی‌کنیم
وی دو خصوص دستگیری دو نماینده مجلس و مصونیت نمایندگان گفت: آنچه در اصل ٨٦ است نمایندگان تنها در خصوص تصمیمات نمایندگی مصون هستند اما اگر جرایمی را مرتکب شوند مشمول این قانون نخواهند بود.
کدخدایی در خصوص نظر شورای نگهبان در مورد تشکیل وزارت بازرگانی گفت: در خصوص مصوبه‌ای که هنوز برای ما ارسال نشده نظر اعلام نمی‌کنیم.
وی در رابطه با اقدامات شورای نگهبان برای جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به انتخابات گفت: وظیفه شورای نگهبان بررسی صلاحیت است و اگر گزارشی از نهادهای ذیربط مانند نیروی انتظامی در این خصوص به دست ما برسد در بررسی صلاحیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود.
 مبنای کار ما تنها قانون است
سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص اینکه در بودجه ٩٩ تنها بودجه سیاستگذاران اعلام می‌شود، گفت: ما باید منتظر بمانیم تا ببینیم طرح دولت چیست؛ چراکه من اطلاعی ندارم، جزئیات چیست.
وی در خصوص انتشار جزئیات رای نمایندگان شورای نگهبان با تفکیک شرع و قانون گفت: هرجا قانون تکلیف کند بله ما تابع قانون هستیم.
کدخدایی همچنین در رابطه با تلاش برخی نمایندگان مجلس ششم برای ورود به انتخابات مجلس گفت: مبنای بررسی صلاحیت از سوی ما قانون است و برای ما مهم نیست کاندیداها پیش از این عضو کدام یک از مجالس بودند. بارها گفته‌ام مبنای کار ما تنها قانون است.
کدخدایی در پاسخ به سوالی در خصوص منع قانونی برای تفکیک وزارت خانه‌ها و اضافه شدن تعداد وزرا گفت: نفس اضافه شدن به اعضای دولت مشکلی ندارد اما شاید مباحثی در رابطه با بار مالی مطرح شود که هنوز نمی‌توانم در مورد آن اظهار نظر کنم.
وی همچنین در خصوص واسطه گری با شورای نگهبان برای تائید صلاحیت‌ها گفت: هروقت دیدید کسی در این مسیر حرکت کرده اطلاع دهید که برخورد کنیم.
 صلاحیت هیچ‌ نماینده‌ای به خاطر رایی که در مجلس داده رد نشده است
سخنگوی شورای نگهبان در خصوص تشکیل کمیته انتخابات از سوی قوه قضائیه گفت: ما همواره در بحث انتخابات با قوه قضائیه همکاری می‌کنیم اما هنوز در رابطه با تشکیل کمیته انتخابات و برای انتخابات این دوره جلسه‌ای نداشتیم.
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با تاثیر شفافیت آرا بر بررسی صلاحیت‌ها گفت: هیچ‌گاه صلاحیت نماینده‌ای به خاطر رایی که در مجلس داده رد نشده است و بارها این به این موضوع اشاره کرده‌ایم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com