1399-05-031399-05-13bool(false) مجوز جذب ۲۴ هزار نفر همدان پیام
 
 
دوشنبه - 13 مرداد 1399 - شماره 3818
 
امروز : دوشنبه ، 13 مرداد 1399

Today : Mon, August 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109856 تاریخ انتشار:  1399-04-14 - 07:00 تعداد بازدید:  64
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بهارستان؛
مجوز جذب ۲۴ هزار نفر

داخلی


 درحال‌حاضر آموزش و پرورش با کمبود ۱۴۰ هزار معلم مواجه است که مجوز جذب ۲۴ هزار نفر را گرفته است.
به گزارش فارس، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در این‌باره اظهار کرد: فعلا درباره معلمان مدارس غیرانتفاعی در مجلس بحث و تبادل‌نظر نشده و بنده به‌عنوان سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مأمورم آنچه در این کمسیون بوده را گزارش کنم.
حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی بیان کرد: آنچه در کمیسیون آموزش و تحقیقات در هفته گذشته مورد بحث قرار گرفته، موضوع آموزشیاران نهضت سواد‌آموزی بوده و فعلا درباره معلمان مدارس غیرانتفاعی موضوعی مطرح نشده است.
وی با اشاره به اینکه فعلا درباره مدارس غیرانتفاعی در کمیسیون آموزش و تحقیقات ورود نداشتیم، افزود: در این‌باره نظری هم ابراز نکرده‌ایم چون ممکن است به‌تدریج آموزش و پرورش این افراد را جذب کند.

 

تأمین نیازمندی‌های مالی واحدهای تولیدی با تقویت بورس
 بایستی تأمین مالی واحدهای تولیدی را به‌جای بازار و بانک از بازار سرمایه به‌دست آوریم، باید سعی کنیم با تقویت بورس، نیازمندی‌های واحدهای تولیدی به منابع مالی و اعتباری را فراهم کنیم.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه، درباره احتمال وجود حباب در بورس اظهار کرد: بورس باید فقط در اختیار تولید قرار گیرد. اینکه با استفاده از سرمایه‌های موجود در بورس بایستی تأمین مالی واحدهای تولیدی را به‌جای بازار و بانک از محل بازار سرمایه به‌دست آوریم، باید سعی کنیم با تقویت بورس نیازمندی‌های واحدهای تولیدی به‌منابع مالی و اعتباری را فراهم کنیم.
محمدمهدی مفتح، تصریح کرد: با وجود آنکه بانک‌ها ظرفیت خود را برای حمایت و پشتیبانی واحدهای تولیدی دارد، اما ظرفیت خوب بورس هم باید در اختیار تولید باشد. باید کاری کنیم که تأمین مالی واحدهای سرمایه‌گذاری از طریق بورس و بازار سرمایه باشد تا واحدهای تولیدی بتوانند کارهای خود را پیش ببرند.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس افزود:‌ اگر قرار است یک کارخانه‌ای ایجاد شود، بهتر است سهام آن در بورس عرضه شده و مردم آن سهام را خریداری کنند و اگر کارخانه بتواند با استفاده از پول مردم و عرضه سهام کار خود را پیش ببرد، به‌جای آنکه از بانک وام و تسهیلات بگیرد و یا اینکه از هر 2 مسیر منابع مالی و اعتباری‌اش را تأمین کند، مدل تناسبی خوبی را برای تأمین منابعش عملیاتی کرده است که می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

 


نباید مبارزه با فساد را سیاسی کنیم
 نباید مبارزه با فساد را سیاسی کنیم، فرقی بین بروز فساد در هیچ دولتی نیست و باید با تمام مفسدان برخورد شود.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: امروز برخی عوامل نفوذ که بسیاری از آنها وابسته به رژیم سابق و یا مرتبط با آنها هستند، برای بی‌اعتماد کردن مردم به انقلاب شبکه نفوذ راه انداخته‌اند و با ایجاد فسادهای معنادار در بدنه مدیریتی کشور قصد تضعیف انقلاب را دارند.
حجت‌الاسلام احد آزادیخواه، با بیان اینکه باید جلوی این عوامل گرفته شده و فعالیت آنها به‌صورت جدی در نطفه خفه شوند، گفت: فرقی بین بروز فساد در هیچ دولتی نیست و باید با تمام مفسدان در هر دولتی برخورد شود، فساد در هر دولتی باشد باید دست مفسد قطع شود.
 نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اشکال فعلی این است که برخی مبارزه با فساد را سیاسی کرده‌‌اند، گفت: تا زمانی که فساد سیاسی باشد ما نمی‌‌توانیم با فساد مبارزه کنیم. نخستین کار مجلس این است که تذکر لازم را به نهادها و وزارتخانه‌ها دهد و نظارت خود را هم بر آنها داشته باشد.
وی با بیان اینکه پرسش، استیضاح، تذکر، تحقیق و تفحص امری مهم برای نمایندگان مجلس است گفت: باید از درگاه دیوان محاسبات، کمیسیون اصل 90 و سایر ابزارهای نظارتی استفاده کرده و پس از شناسایی مفسدان و عوامل فساد بدون هیچ ملاحظه‌ای از ابزارهای نظارتی خود برای دفع فساد استفاده شود.

 


شفافیت آرای نمایندگان ضروری است
 نمایندگان نباید در حوزه فسادستیزی صرفا از تریبون مجلس شعار دهند و باید از این حالت به مرحله عمل تغییر کنند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با مهر گفت: ما باید بدانیم که مردم از گفتن حرف مبارزه با فساد خسته شده‌اند و انتظار دارند مجلس یازدهم مانند قوه قضاییه به شعارهای خویش فعلیت ببخشد و بدانیم که اگر در مبارزه با فساد صرفاً در مرحله حرف بمانیم، قطعاً در فساد ایجاد شده سهیم خواهیم بود.
هادی بیگی‌نژاد افزود: نمایندگان ملت باید بدانند فسادستیزی از ارکان و مشخصه‌های یک مجلس انقلابی است؛ بنابراین نمی‌توان حرف از انقلابی‌گری زد و بدان عمل نکرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس در ادامه افزود: پس انتظار می‌رود نمایندگان مجلس یازدهم که فسادستیزی را در سولوحه کارهای خود قرار داده‌اند، تمام امور را به‌صورت شفاف و عینی به اطلاع مردم برسانند که نخستین نماد آن از سوی نمایندگان شفافیت آرای آنان در مجلس است.

 


 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com