گسترش واکسیناسیون با تلاش دولت سیزدهم حاصل شد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 3 بهمن 1400 - شماره 4234
 
امروز : دوشنبه ، 4 بهمن 1400

Today : Mon, January 24, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120827 تاریخ انتشار:  1400-09-06 - 07:00 تعداد بازدید:  102
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بهارستان؛
گسترش واکسیناسیون با تلاش دولت سیزدهم حاصل شد

داخلی


سخنگوی کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های دولت برای کنترل و مقابله با کرونا بیان کرد: شرایط واکسیناسیون از زمانی که دکتر رئیسی دولت را تحویل گرفتند هم از نظر تعداد واکسن در اختیار و هم به لحاظ افراد واکسینه شده گسترش قابل‌توجهی پیدا کرده است.
محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با برنا، با اشاره به پیشرفت قابل‌توجه هم در تعداد واکسن‌های تأمین شده و هم در سرعت تزریق واکسن‌ها در دولت سیزدهم گفت: اگر امروز آرامشی را در حوزه مقابله کرونا و پیک‌های کنترل شده در جامعه می‌بینیم عمدتاً به دلیل واکسن‌هایی است که در این مدت تزریق شده و این شرایط بسیار مناسبی است که دکتر رئیسی ایجاد کرده‌اند و تماماً تلاش و زحمت این موضوع چه از نظر تأمین و تدارک واکسن‌ها و چه نظارت بر مدیریت تزریق بر عهده دکتر مخبر معاون اول محترم رئیس‌جمهوری بوده است.
وی در مورد برنامه دولت برای واردات واکسن و پوشش 100 میلیونی واکسیناسیون در 100 روزگی فعالیت دولت ادامه داد: در دولت آقای رئیسی به حمدا... واکسیناسیون به شکل بسیار مناسب و متفاوت با دوره قبل انجام شده است.
رئیس مجمع نمایندگان استان همچنین بازدیدهای میدانی معاون اول را از نقاط مثبت عملکرد ایشان تلقی کرد و گفت: بازدیدهای میدانی دولت سیزدهم نسبت به قبل تفاوت قابل‌توجهی دارد. ما در دولت قبل به‌خصوص در یکی 2 سال آخر شاهد بودیم که ازطرف مقامات درجه یک دولت تقریباً بازدیدی به‌خصوص در شهرستان‌ها و استان‌ها وجود نداشت. بازدید از پروژه‌ها و استان‌ها که دکتر رئیسی هم‌اکنون به‌طور جدی پیگیری می‌کنند هم از نظر اجرای پروژه‌ها و نظارت بر آنها و هم از نظر آشنایی خیلی نزدیک با مشکلات مردم بسیار مؤثر است.
سخنگوی کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس همچنین افزود: مردم علاقه‌مند هستند که رئیس‌جمهوری و مسئولان را از نزدیک ببینند. این دیدارها نگاه مثبت و انگیزه بسیار بالایی را در مردم نسبت به مسئولان ایجاد می‌کند. هرچند برای مسئولان این سفرها زحمت زیادی دارد، اما انجام این سفرها احساس مثبتی را در مردم به‌خصوص شهرستان‌ها ایجاد می‌کند که ارزشمند است.
مفتح اظهار امیدواری کرد که دولت این برنامه را ادامه دهد و همچنان سفر به استان‌ها و رویارویی با مردم تداوم داشته باشد که در ایجاد شوق و علاقه و انگیزه در مردم بسیار مؤثر است.

عضو کمیسیون اجتماعی: مجلس تاکنون موفق به بستن راه نفوذ به این صنعت نشده است
■ مافیا، مانع تنظیم بازار خودرو در کشور
 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه در کشور با مافیای خودرو مواجه هستیم که موجب مختل شدن بازار شده است بیان کرد که کجای دنیا مردم پول نقد به حساب شرکت‌ها واریز می‌کنند و یک سال در نوبت می‌مانند تا بعد از این مدت صاحب خودرو شوند؟
حسن لطفی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به وضعیت بازار خودرو در کشور و ضرورت ساماندهی آن گفت: در تمام دنیا خودرو یک کالای مصرفی است و به راحتی می‌توان نسبت به خرید و فروش آن اقدام کرد.
وی با بیان اینکه متأسفانه در کشور با مافیای خودرو مواجه هستیم، ادامه داد: این مافیا پشت 2 شرکت خودروساز است که هم مردم را درگیر کرده و هم موجب مختل شدن بازار خودرو شده است.
لطفی با طرح این پرسش که کجای دنیا مردم پول نقد به حساب شرکت‌ها واریز می‌کنند و یک سال در نوبت می‌مانند تا بعد از این مدت صاحب خودرو شوند؟ افزود: در هیچ جای دنیا چنین وضعیتی نیست و متأسفانه مافیای موجود هیچگاه اجازه تنظیم بازار خودرو را در کشور نداده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه باید دید چرا کیفیت خودروهای ایرانی بالا نمی‌رود و شرکت‌های موجود خود را با بازارهای بزرگ جهانی تطبیق نمی‌دهند و موجب ارتقای کار خود نمی‌شوند، ادامه داد: متأسفانه مجلس نیز هیچگاه در کنترل و بستن راه‌های نفوذ مافیا موفق نبوده و امروز نیز مافیا وجود دارد و تا زمانی که باشد هیچ امیدی به تنظیم بازار خودرو نیست.
لطفی با بیان اینکه انحصارطلبی شرکت‌های خودروساز در کشور مردم را دچار مشکلاتی کرده است، افزود: کاش با این وضعیت خودرو با کیفیت و به موقع تحویل داده شود و پس از قرعه‌کشی و زمان3 ماه تعیین شده باشد.
نماینده مردم رزن در مجلس با بیان اینکه شرکت‌های خودروساز کشور خودروهای زیادی را در انبارهای خود دپو کرده‌اند، افزود: بازار در دست آنهاست و هیچ رقیبی هم ندارند، چطور انتظار است کیفیت بالا رود و خدمات خوبی هم به مردم ارائه شود؟
وی با تأکید بر اینکه تا زمانی که مافیای خودرو در کشور وجود دارد، بازار روی خوشی به خود نمی‌بیند، گفت: هفته گذشته مجلس مصوبه‌ای داشت تا کسانی که قطعات خودرو تولید می‌کنند بتوانند قطعات باکیفیت صادر کنند که در ازای آن می‌توانند خودرو وارد کنند که برای به نتیجه نرسیدن آن نیز تلاش می‌کنند؛ زیرا مافیایی است که از قطعه‌ساز تا خودروساز وجود دارد توانسته‌اند تولید خودرو را در دست گیرند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com