قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاح و دائمی می‌شود همدان پیام
 
 
سه شنبه - 2 بهمن 1397 - شماره 3395
 
امروز : چهارشنبه ، 3 بهمن 1397

Today : Tue, January 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه شیراز97
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84301 تاریخ انتشار:  1397-02-26 - 05:45 تعداد بازدید:  94
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاح و دائمی می‌شود

داخلی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از اصلاح و دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد.
زهرا ساعی در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان این مطلب گفت: در سال‌ ۸۳ برخی فرهنگیان نسبت به دریافتی‌های خود اعتراض کردند.در واکنش به این اعتراضات مجلس دولت را ملزم به ارایه لایحه‌ای کرد که به موجب آن اصلاحات لازم در نظام پرداخت صورت گیرد. فقط یک سال به پایان کار دولت وقت باقی مانده بود و دولت تغییر کرد و طرح تحول در نظام پرداخت‌ها توسط دولت نهم پی‌گیری شد. دولت احمدی‌نژاد هم طرحی به مجلس ارایه کرد که نسخه آزمایشی آن در سال ۱۳۸۶ در قالب قانون مدیریت خدمات کشوری برای اجرا ابلاغ شد. این قانون سازوکار پرداخت حقوق‌ کارکنان دولت را تعیین کرده بود ولی از همان ابتدا مورد انتقاد واقع شد.
ساعی در ادامه گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری بسیار مهم است. در سال ۸۶ این قانون به صورت آزمایشی تصویب شد و قرار بود که هر چه سریعتر رفع ایراد شود و شکل دائمی پیدا کند. وي افزود: زمان زیادی از این مساله گذشته است و در حال حاضر کمیسیون اجتماعی قرار است که به صورت اختصاصی این قانون را مورد بررسی قرار دهد تا در نهایت اصلاح و دائمی شود.
ساعی در ادامه گفت: قرار است که بحث‌های دقیق در رابطه با این لایحه صورت گیرد تا بتوانیم یک قانون جامع و کامل را در حوزه بحث مدیریت خدمات کشوری داشته باشیم. در بحث خدمات کشوری چند موضوع حائز اهمیت است. قرار بود که بحث همسان‌سازی به درستی انجام شود و تعدد نوع قراردادها که معضل، مشکل و موجب نارضایتی‌های بسیار شده است، حل شود.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی در ادامه بیان داشت: بحث تنوع و تعدد دریافتی‌ها و پرداختی‌های کارمندان نیز یکی از معضلاتی بود که باید به آن رسیدگی شود. همین مساله موجب ایجاد تبعیض بین کارمندان شده است در حقیقت بحث همسان‌سازی قراردادها و پرداختی‌ها یک نگاه درست و منطقی را می‌طلبد که در نهایت با اصلاح این قانون، نظام اداری براساس عدالت و عقلانیت ایجاد خواهد شد تا رضایتمندی بیشتری را از طرف شهروندان داشته باشیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com