1398-03-191398-03-29bool(false) 1398-03-191398-03-29bool(false) 1398-03-191398-03-29bool(false) اولویت ما افزایش اعضا سازمان دانش‌آموزي به20 هزار نفر است همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 خرداد 1398 - شماره 3499
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Wed, June 19, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85100 تاریخ انتشار:  1397-06-31 - 14:21 تعداد بازدید:  81
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئيس سازمان دانش‌آموزي استان:
اولویت ما افزایش اعضا سازمان دانش‌آموزي به20 هزار نفر است

داخلی


آموزش و پرورش شاخه‌هايي دارد که به شکل خصوصي اداره مي‌شوند و سازمان دانش‌آموزي نيز يکي ازآن شاخه‌ها است که مي‌تواند دانش‌آموزان رادر اعتلاي شخصيت ومهارت های زندگی  مجهز کندتا با آمادگی کامل درعرسه های مختلف زندگی موفق باشند  اين در حالي است که اکثردانش آموزان و خانواده ها آگاهي چنداني از اين موضوع ندارند و براي عضويت در اين سازمان تمايل نشان نمي‌دهند.
رئيس سازمان دانش‌آموزي استان ضمن اشاره به اهداف و فعاليت‌هايي که در اين سازمان انجام مي‌شود گفت: اين نهاد يک مجموعه غيردولتي است که يکي از زير مجموعه‌هاي آموزش و پرورش مي‌باشد و بر اساس خصوصي بودنش می تواند با دست بازتري در امر برنامه‌هاي ساخت شخصيت دانش‌آموزي وارد شود
رضا ميرزايي در گفت‌وگو با همدان‌پيام روند کار و فعاليت دانش‌آموزان در سازمان دانش‌آموزي را اينگونه بيان کرد: که دانش‌آموزان در طول سال با تشکيل گروه‌هاي رسد 23 نفر و 46 نفر با حضور يک نفر مربي مجرب در مدارس فعاليت‌هاي گروهي زيادي انجام مي‌دهند. و در اين گروه‌هاي پنجگانه از جمله، گره زدن، ساخت پروژه، آموزش کمک های اولیه cpr ، مهارت های زندی،صف جم و حضور در مسابقات کشوري برگزار مي‌شود.
وي درباره مسابقات کشوري گفت: سال گذشته 70 نفر از دانش‌آموزان منتخب عضو سازمان دانش‌آموزي استان بودندوضمن حضور در مسابقات کشوري که در اردوگاه شهيد باهنر تهران برگزار بود رتبه‌هاي برتر را از آن خود کردند که مورد تشويق معاون وزير نيز قرار گرفتند.
میرزایی از افزایش تعداداعضاء خبر داد و گفت در نظر داریم سال تحصیلی جدید تعداد دانش آموزان عضو سازمان دانش آموزی را  از 13 هزار به 20 هزار نفر افزایش دهیم.
وي مهمترين هدف سازمان دانش‌آموزي را آموختن روش‌ها و مهارت‌هاي مختلف براي دانش‌آموزان بيان کرد و اين نهاد را فضايي گروهي دانست که دانش‌آموزان مي‌توانند همه مهارت‌هاي مورد نياز زندگي در همه زمينه‌هاي اجتماعي، هنري، فرهنگي، ديني، سياسي را بياموزند وبه يک فرد کامل براي حضور در جامعه تبديل شوند زيرا که علم بدون مهارت هيچ کاربردي نداردواین موضوع را خود دانش آموزان هم باور کرده اند .
وي از تعامل نهادهاي کميته امداد، هلال‌احمر و صنف خياطان با سازمان دانش‌آموزي خبر داد و گفت: امسال تصميم داريم اهداف جديد و ابتکاري پياده کنيم که از جمله آنها دوخت لباس فرم سازمان  دانش‌آموزي توسط خود دانش‌آموزان، تعامل با کتابخانه مرکزي براي ترويج فرهنگ کتابخواني، تعامل با سازمان گردشگري براي همدان گردي دانش‌آموزان است که اين برنامه ها برای  افزايش خلاقيت دانش‌آموزان انجام خواهد شد.
رئيس سازمان دانش‌آموزي،مجلس دانش‌آموزي را از ديگر نتايج فعاليت‌هاي اين نهاد دانست که پايه آن از انتخابات شوراي دانش‌آموزي است و از همين جمع افراد انتخاب مي‌شوند براي مجلس دانش‌آموزي که جلسه آن در ساختمان قديم مجلس در تهران برگزار مي‌شود و دانش‌آموزان درباره نظام تعليم و تربيت برنامه‌ريزي مي‌کنند.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com