1401-02-161401-02-26bool(false) کلیات لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت در کمیسیون اجتماعی تصویب شد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 26 ارديبهشت 1401 - شماره 4311
 
امروز : دوشنبه ، 26 ارديبهشت 1401

Today : Mon, May 16, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  118935 تاریخ انتشار:  1400-05-05 - 07:00 تعداد بازدید:  146
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:
کلیات لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت در کمیسیون اجتماعی تصویب شد

داخلی

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی خبر داد.
علی اصغر عنابستانی گفت: در جلسه کمیسیون لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی و کلیات آن به تصویب رسید.
وی افزود: البته طرحی هم در همین راستا در کمیسیون است که در بررسی جزییات لایحه از نظرات طراحان آن طرح هم استفاده می‌شود اما مبنا همان لایحه دولت است که امروز کلیات آن تصویب شد که اتفاقات بسیار خوبی بود.
عنابستانی تصریح کرد: بحث حمایت و صیانت از زنان در برابر خشونت از مدت‌ها قبل و از زمان دولت هشتم و نهم در مجلس مطرح بود اما در دولت آقای روحانی بحث تبدیل آن به لایحه و ارجاع به مجلس جدی شد اما طولانی شد و به مجلس نیامد.
وی ادامه داد: بخشی از آن قضایی تشخیص داده شد و به قوه قضاییه رفت و مدتی در آنجا ماند و اکنون هم چند ماه است که در نوبت مجلس قرار دارد که در نهایت این بخش به نتیجه رسید و کلیات آن در کمیسیون تصویب و به کمیته مربوطه ارجاع شد که پس از کار روی جزییات،  به صحن کمیسیون برگردد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس شرکت‌های توسعه عمران شهرستانی یا استانی از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید.
عنابستانی گفت: ۲، ۳ طرح برای این موضوع آمده بود،  که اصلاح ماده ۵ قانون تاسیس شرکت‌های تعاونی توسعه شهرستانی و اصلاح موادی از این قانون بودند. همه اینها با هم تلفیق شده بود و با نظر کمیته تبدیل به طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس شرکت‌های تعاونی توسعه شهرستانی و استانی شد و برخی از مواد آن هم بررسی شد. وی تصریح کرد: مبنای کلی این طرح این است که موانع پیش روی شرکت‌های توسعه شهرستانی کاهش یابد تا اینها بتوانند در حوزه گسترش شهرستانی و توسعه تعاونی بهتر عمل کنند و خدمات بهتری به آنها ارائه شود به این معنا که به همین میزان که در هر شهرستانی یک شرکت تعاونی فراگیر توسعه شهرستانی تاسیس می‌شود، شرکت‌های تعاونی استانی هم در هر استان هم بتوانند اجازه تاسیس بگیرند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: در نهایت کلیات این طرح رای آورد، ۲، ۳ ماده از جزییات آن هم بررسی و باقی آن به جلسه بعد موکول شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com