جلسات مجازی مجلس تشکیل نشد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 15 تير 1399 - شماره 3793
 
امروز : دوشنبه ، 16 تير 1399

Today : Mon, July 6, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107360 تاریخ انتشار:  1399-01-18 - 07:00 تعداد بازدید:  26
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

چالش‌های سیاسی کرونا در ایران
جلسات مجازی مجلس تشکیل نشد

نویسنده : محمد ترابی

داخلی


 یکی‌از ابعاد تاثیرگذاری شیوع ویروس کرونا بر کشورمان به چالش کشیدن مجلس شورای اسلامی است. یکی‌از راه‌های جلوگیری از شیوع این ویروس حضور نیافتن در تجمعات است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌دلیل تشکیل جلسات در ساختمان بهارستان از این حیث در معرض ابتلا هستند.
از این سو در اسفند سال گذشته گروه پزشکی با دستگاه‌های دماسنج در گیت‌های ورودی مجلس شورای اسلامی مستقر بودند و از مراجعان تست سلامت گرفته و برای رعایت ایمنی به نمایندگان مجلس پک‌های بهداشتی می دادند. اسدا... عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره نتیجه آزمایش کرونای وکلای ملت گفت: از ۱۰۰ نماینده مجلس تست کرونا گرفته شده است که از این میان  جواب تست ۲۳ نفر مثبت و ۴۰ نفر مشکوک بودند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره) در روزهای ابتدایی امسال در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی گفت: ‌مراجعه مردم به نمایندگان و مواجهه آنان با مردم و انتخابات اسفندماه وضعیت مجلس ایران را با دیگر کشورها متفاوت کرده بود و به همین دلیل وزیر بهداشت نامه‌ای به مجلس نوشت و خواستار تشکیل نشدن جلسات مجلس شده بود. البته تست‌های گرفته شده از نمایندگان هم نشان داد که حجم زیادی از آنها با کرونا درگیر بودند. همچنین ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ اداره کل  فرهنگی و روابط عمومی  مجلس در اطلاعیه‌ای از ابتلای علی لاریجانی به کرونا خبر داد.
۲۷ اسفندماه سال گذشته نخستین جلسه آنلاین مجلس شورای اسلامی به‌صورت آزمایشی با حضور حدود ۷۶ نماینده برگزار شد. به گزارش تسنیم هفته گذشته عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به جزئیاتی از جلسات آنلاین مجلس در شرایط بحران کرونا، گفت: در یک جلسه آزمایشی مجازی، حدود ۱۰۰ تن از نمایندگان آنلاین شدند که این جلسه رسمی نبود و در جلسه رسمی دیگری که برگزار شد، ۱۴۰ تن از نمایندگان آنلاین شدند و ۷۰ تن نیز اعلام کردند که مشکل اینترنت دارند و نمی‌توانند آنلاین شوند، یعنی ۲۱۰ نماینده در این جلسه حضور داشتند، در مجموع مشکل حدنصاب در هیچ جلسه‌ علنی مجازی نداشتیم.
احمد امیرآبادی در ادامه گفت: چون ۷۰ نفر نتوانستند حضورشان را به‌طور رسمی از طریق سیستم در جلسه اعلام کنند، جلسه رسمی مجلس تشکیل نشد، به همین دلیل سه‌شنبه و چهارشنبه(۱۹ و ۲۰ فروردین) جلسه علنی حضوری تشکیل خواهد شد


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com