شنبه آغاز فعالیت مشروط مشاغل همدان پیام
 
 
يكشنبه - 15 تير 1399 - شماره 3793
 
امروز : دوشنبه ، 16 تير 1399

Today : Mon, July 6, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107361 تاریخ انتشار:  1399-01-18 - 07:00 تعداد بازدید:  27
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شنبه آغاز فعالیت مشروط مشاغل

داخلی

 روندی که پیش‌ رو داریم برای مساله مبارزه و مقابله با کرونا هیچ اختلاف نظری میان دستگاه‌های دولتی و قوای سه‌گانه وجود ندارد و همه ارکان کشور با هماهنگی در حال انجام امور هستیم و مقام معظم رهبری نیز همواره حمایت کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور روزگذشته در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا که در مجموعه حافظیه تهران برگزار شد، با اشاره به بررسی جزئیات طرح فاصله‌گذاری هوشمند در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد گزارش‌های خود را ارائه داد؛ خواست این کمیته، وزارت صمت و فعالان اقتصادی و اصناف در قالب یک جمع‌بندی در جلسه مطرح شد و در نهایت تصمیماتی اتخاذ شد.
حسن روحانی با بیان اینکه در تولید از ابتدا با هیچ مانعی مواجه نبودیم و این مراکز همچنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را ادامه می‌دهند، اظهار کرد: بر این اساس تصویب شد که در استان‌های کشور جز تهران کسب‌وکارهای کم‌خطر می‌توانند از ۲۳ فروردین فعالیت‌های خود را  آغاز کنند، اما کسب‌وکارهای پر ریسک از جمله مراکز ورزشی، استخرها و مراکزی که نیاز به حضور جمعیت دارند فعلا تا اطلاع ثانوی همچنان تعطیل باقی می‌مانند تا بعداً درباره آنها تصمیم‌گیری شود. در استان تهران فعالیت‌های اقتصادی از روز شنبه ۳۰ فروردین آغاز شود.
وی با تاکید بر اینکه آغاز فعالیت کسب‌و‌کارها به‌معنای فراموش کردن اصل در خانه ماندن نیست، گفت: ترجیح بر این است که آنهایی که حضورشان در جامعه ضرورتی ندارد، همچنان در خانه بمانند.
رئیس جمهور گفت: برای بازگشایی فعالیت‌های کسب‌وکارها براساس پیشنهاد وزارت بهداشت و درمان تصمیم گرفتیم که به‌صورت پلکانی عمل کنیم. درباره فعالیت ادارات دولتی نیز مصوب شد از هفته آینده یعنی ۲۳ فروردین فعالیت ادارات به این صورت باشد که دوسوم از کارمندان در محل کار خود حضور خواهند داشت.
روحانی در ادامه اعلام کرد: ساعت کار اداری قرار شد از ۲۳ فروردین ۷ صبح تا ۱۴ عصر باشد و این با توجه به نزدیک بودن ماه رمضان در نظر گرفته شده است که در این زمینه هم اگر تا ماه رمضان چنین وضعیتی داشته باشیم نه نماز جماعت خواهیم داشت و نه وقت ناهار در ادارات.
وی همچنین گفت: عبورومرور ماشین‌ها در استان‌ها آزاد است، اما در میان استان‌ها تا ۳۰ فروردین ممنوع است که ماشین‌ها از استانی به استان دیگر بروند.
رئیس جمهور بیان کرد: در بخش آموزش به جز آموزش تکمیلی در بخش دکتری به‌ویژه از ۳۰ فروردین حضوری خواهد بود، اما در بخش کارشناسی و مدارس تا ۳۰ فروردین آموزش از دور است؛ البته در استان‌هایی که وضعیت سفید است می‌توانند کار خود را شروع کنند و مشکلی ندارند مثل استان بوشهر که مشکلی در این زمینه ندارد.
روحانی خاطرنشان کرد: اماکن متبرکه تا ۳۰ فروردین همچنان تعطیل می‌مانند و پس‌از این تاریخ برای آن‌ها تصمیم‌گیری می‌کنیم. جلسه بعدی ما ۲۴ فروردین است اما اگر اتفاقی بیفتد می‌توانیم زودتر این جلسه را برگزار کنیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com