1401-02-221401-03-02bool(false) لایحه بودجه این هفته تقدیم می‌شود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 2 خرداد 1401 - شماره 4317
 
امروز : دوشنبه ، 2 خرداد 1401

Today : Sun, May 22, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120938 تاریخ انتشار:  1400-09-11 - 07:00 تعداد بازدید:  180
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

لایحه بودجه این هفته تقدیم می‌شود

داخلی

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی و هیات دولت روزگذشته به مناسبت روز مجلس جلسه مشترکی را در صحن مجلس برگزار کردند. در این جلسه رئیس‌جمهوری و وزرای کابینه حضور داشتند. بررسی مسائل بودجه‌ای و مشکلات روز کشور ازجمله محورهای این جلسه بوده است.
در این نشست علاوه بر رؤسای 2 قوه مقننه و مجریه، محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری، سید مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه و جواد اوجی، وزیر نفت به اظهارنظر و ارائه گزارش پرداختند. تعدادی از نمایندگان مجلس نیز به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

در ادامه خلاصه‌ای از اظهارات سخنرانان این مراسم را می‌خوانیم:
 رئیس‌جمهوری: دولت می‌خواهد بودجه ۱۴۰۱ کسری و تورم نداشته باشد
رئیس‌جمهوری در جلسه مشترک مجلس و دولت به مناسبت روز مجلس در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: هماهنگی و انسجام قوا یک تاکتیک نیست، بلکه یک راهبرد اساسی و ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. نباید اجازه داد این انسجام خدشه‌دار شود. نباید اجازه داد حاشیه‌ها به متن وارد شود. حتماً اظهارنظرها و اختلاف دیدگاه‌ها وجود دارد، اما انسجام بین قوا مسأله اصلی بوده و حاشیه‌ها باید در حاشیه بماند. باید با انسجام قوا که نیاز جدی جامعه است به سمت حرکت برای حل مشکلات زندگی مردم برویم.
سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه لایحه بودجه ظرف چند روز آینده تقدیم مجلس خواهد شد، افزود: ‌قبل از اینکه بودجه ۱۴۰۱ به مجلس بیاید اگر دوستان نظراتی دارند که در همین پیش‌نویس بتواند رعایت شود، مطرح کنند. مشی سازمان برنامه‌وبودجه در این چندوقت هم این بوده که با مشورت صاحبنظران به‌ویژه دوستانی که در کمیسیون‌های مجلس هستند، کار را دنبال کند.
وی ضمن تأکید بر مشخص شدن وضعیت احکام برنامه ششم توسعه ادامه داد: رئیس سازمان برنامه‌وبودجه برای تدوین لایحه بودجه از نظرات نمایندگان مجلس استفاده کرده و استفاده خواهد کرد. دولت می‌خواهد بودجه ۱۴۰۱ کسری و تورم نداشته و دارای رشد اقتصادی باشد.‌

 رئیس‌ مجلس: مطمئنم دولت با مذاکره عزتمندانه حق مردم را می‌گیرد
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در این نشست گفت: گواهی می‌دهم که دولت در این ۱۰۰روز مجاهدانه تلاش داشته و حتی پنجشنبه و جمعه‌ها را هم مشغول کار بوده است.
محمدباقر قالیباف افزود: آقای رئیسی! مطمئنم شما در حوزه سیاست خارجی و در حوزه رفع تحریم‌ها نیز تلاش خواهید کرد که هم مذاکره‌ای خوب و عزتمندانه را شاهد باشیم و همچنین با تلاش خوب حق مردم گرفته شود و این تحریم‌های ظالمانه نیز رفع شود.
وی همچنین ادامه داد: ما باید بدانیم که برای بودجه ۱۴۰۱ چه می‌خواهیم؟ این بودجه باید رو به جلو باشد و بر برنامه هفتم نیز منطبق. بودجه ۱۴۰۱ باید با یک نقشه راه که بر برنامه هفتم منطبق باشد، تنظیم شود.
قالیباف در ادامه گفت: رابطه میان دولت و مجلس در این مجلس یازدهم و دولت سیزدهم باید ماندگار و برای آیندگان مثال‌زدنی باشد. همکاری ما بدون شک یک همکاری مسئولانه است. مجلس حامی دولت بوده و به‌طورقطع ناظر دلسوز دولت و یکایک وزرا می‌باشد.

 معاون اول رئیس‌جمهوری: این جلسات در رفع مشکلات کشور مؤثر است
معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه برگزاری جلسات هم‌اندیشی دولت و مجلس در رفع مشکلات کشور مؤثر است، بیان کرد: زمانی که نمایندگان مجلس و دولت به یک تصمیم و عزم برسند، در کیفیت و سرعت اجرا و انتخاب درست راهکارها بسیار مؤثر است.
محمد مخبر در گفت‌وگو با خانه‌ملت با بیان اینکه با برگزاری این جلسات اختلافات رفع می‌شود و هماهنگی‌ها افزایش می‌یابد، گفت: همدلی‌های ایجاد شده در این نشست‌ها در رفع مشکلات کشور مؤثر است، زیرا مجلس و دولت هم‌فکر و هم جهت می‌شوند.

 وزیر دفاع: وحدت کلمه رمز موفقیت و استمرار انقلاب است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن ارزیابی مثبت خود از نشست مشترک مجلس و دولت، تصریح کرد: رمز موفقیت انقلاب اسلامی وحدت کلمه است که خدا را شاکریم این تعامل بین قوا وجود دارد.
محمدرضا قرایی‌آشتیانی در گفت‌وگو با خانه‌ملت با بیان اینکه برگزاری چنین جلساتی می‌تواند در حل مشکلات مردم بسیار تأثیرگذار باشد و کمک کند، گفت: خدا را شاکریم که این تعامل بین قوا وجود دارد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com