ماه‌هاست در سفره‌های اقشار ضعیف جامعه گوشت، مرغ و برنج نیست همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 28 شهريور 1398 - شماره 3573
 
امروز : جمعه ، 29 شهريور 1398

Today : Fri, September 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94748 تاریخ انتشار:  1398-03-21 - 09:19 تعداد بازدید:  57
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فاطمه حسینی:
ماه‌هاست در سفره‌های اقشار ضعیف جامعه گوشت، مرغ و برنج نیست

داخلی نماینده تهران گفت: از عدالت اجتماعی فاصله گرفته‌ایم و اقشار ضعیف جامعه که ماه‌ها بر سر سفره‌هایشان گوشت، مرغ و برنج نیست، هیچ بهره‌ای از اعطای سیاست‌های ارزی ۴۲۰۰ تومانی نمی‌برند.
به گزارش ایلنا، سیده فاطمه حسینی روز گذشته  در صحن علنی مجلس در نطق میان‌دستور خود گفت: سخن امروز من به ضرورت وظیفه نمایندگی مردم است. در نطق‌های پیشین خود به کرات از وضعیت اقتصادی و اقداماتی که باید اتخاذ شود مطالبی را بیان کردم لیکن چالش‌های اقتصادی هم همچنان ماندگار است و حاکی از ضرورت اتخاذ سیاست‌های خردمندانه اقتصادی است.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: گزارش‌ها از یک سو بیانگر وضعیت فزاینده بیکاری به خصوص بیکاری جوانان است. در همین میان وضعیت معیشت مردم در تنگنای شدیدی قرار دارد. دولت و به خصوص وزارت اقتصاد باید در فرصت باقی مانده از ابزارهای مناسب در اختیار از جمله بیمه، بانک‌ها، گمرک، سرمایه‌گذاری و مالیات استفاده کنند تا در راستای کاهش شکاف رکودی در کشور گام بردارند.
این عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: در نطق اضطراری پیشینم که چند روز پس از اتخاذ سیاست‌های ارزی ۴۲۰۰ تومانی در سال گذشته بود، عنوان کردم که انتظار می‌رفت تصمیمی اتخاذ شود تا مانع توزیع رانت و هدررفت منابع ارزی کشور شود لیکن پس از گذشت بیش از چهار ماه تجربه ناکام اتخاذ سیاست مذبور تغییر یافت. اینک هم پس از بارها بیان این مطلب مجددا تکرار می‌کنم؛ ‌همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی نه تنها توام با توزیع رانت است بلکه از هدف بسیار دور می‌شود.
نماینده مردم تهران تصریح کرد: دولت در مهار قیمت‌های کالاهای اساسی که مورد نیاز طبقات ضعیف و متوسط جامعه است، ناموفق بوده است به صورتی که مابه‌التفاوت قیمت ارز به همین اقشار و دهک‌های پایین جامعه باید اختصاص پیدا کند و بخشی از آن برای جبران کسری بودجه دولت هزینه شود، سیاست مطلوب‌تری اتخاذ شده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com