منتظر تصمیم هیأت رئیسه برای تعیین نماینده معین هستیم همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : چهارشنبه ، 22 مرداد 1399

Today : Wed, August 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110637 تاریخ انتشار:  1399-05-08 - 09:02 تعداد بازدید:  74
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده معین بهار و کبودراهنگ فعلاً اعلام نمی‌شود
منتظر تصمیم هیأت رئیسه برای تعیین نماینده معین هستیم

نویسنده : محمد ترابی

داخلی


 چند روزگذشته اخباری مبنی بر انتخاب نماینده معین حوزه انتخاباتی بهار و کبودراهنگ منتشر شده بود که دوشنبه رئیس مجمع نمایندگان استان این اخبار را تکذیب کرد. با این‌حال روز گذشته حسین فیض‌اللهی، رئیس شورای شهر بهار در گفت و گویی از انتخاب حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی و حجت‌الاسلام والمسلمین احد آزادیخواه به‌عنوان نمایندگان معین شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ خبر داد.
در رابطه با خبر انتشاریافته انتخاب نماینده معین با آزادیخواه رئیس مجمع نمایندگان استان گفت‌وگو کردیم.
نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی درباره انتخاب نماینده معین توضیح داد: برابر آئین‌نامه داخلی مجلس، مسیر 4 ساله مدت نمایندگی در مجلس از جمله مرخصی‌ها، غیبت‌ها و ... کاملاً مشخص شده است. با این‌حال در مبحث نماینده معین، آئین‌نامه مسکوت است. به این ترتیب که در آئین‌نامه در رابطه با مشخص کردن جایگزین نمایندگان فوت‌شده و یا استعفا کرده، جز انتخاب نماینده جایگزین در انتخابات میان‌دوره‌ای، ماده خاصی ذکر نشده است.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی در ادامه افزود: از این رو باید گفت که تا پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای، تکلیف نماینده حوزه انتخاباتی که نماینده خود را از دست داده است، نامشخص بوده و این عرف است که نماینده معین را تعریف می‌کند؛ زیرا قانون در این رابطه سکوت کرده است.
آزادیخواه در تعریف عرف از نماینده معین، تصریح کرد: نمایندگان مجلس، یک نماینده را از میان خود به‌عنوان نماینده معین حوزه انتخابیه مربوطه تا زمان انتخابات میان‌دوره‌ای انتخاب می‌کنند.
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان درباره انتخاب نماینده معین حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ توضیح داد: پس از فوت مرحوم آقای جعفری، طبق هماهنگی که‌ بین مجمع نمایندگان استان با هیأت رئیسه مجلس صورت گرفت، نظر هیأت رئیسه مجلس بر این شد که خود مجمع نمایندگان استان، نمایندگان معین حوزه‌ی انتخاباتی مذکور را معرفی کند.
آزادیخواه ادامه داد: از این رو جلسه‌ای در صحن مجمع نمایندگان با حضور تمامی نمایندگان منتخب استان تشکیل دادیم که در رابطه با انتخاب نمایندگان معین شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ تصمیماتی اتخاذ شد.
وی در ادامه افزود: تصمیمات اتخاذشده در جلسه مجمع نمایندگان استان به‌صورت کتبی به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ارائه شد که طبق آخرین ارتباطات صورت گرفته، اعضای هیأت رئیسه درحال بررسی آن هستند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه تصریح کرد: از این رو به‌دلیل اینکه تأیید تصمیم مجمع نمایندگان برای انتخاب نمایندگان معین حوزه انتخاباتی مذکور، هنوز توسط هیأت رئیسه مجلس ابلاغ نشده است، خروجی این مجمع هنوز وجه نهایی ندارد. درحال‌حاضر به‌دلیل قطعی نبودن انتخاب صورت گرفته، اعضای مجمع بر این شده‌ایم که نمایندگان منتخب معین حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ را اعلام نکنیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com