سیاست‌های تحریمی آمریکا جواب نخواهد داد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 3 مهر 1397 - شماره 3297
 
امروز : چهارشنبه ، 4 مهر 1397

Today : Tue, September 25, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه ایران پلاست
کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83071 تاریخ انتشار:  1396-08-14 - 05:45 تعداد بازدید:  107
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سیاست‌های تحریمی آمریکا جواب نخواهد داد

داخلی

 ما اطمینان داریم که سیاست‌های تحریمی آمریکا، پاسخگوی نیازها و اهداف آنها نخواهد بود، چرا که آمریکا، آن آمریکای گذشته نیست و امروز در ضعیف‌ترین شرایط خود قرار دارد.
سخنگوی وزارت خارجه پیرامون تحریم‌های جدید آمریکا معروف به «کاتسا» و راهبرد ایران در تقابل با فشارهای بیشتر دولت جدید آمریکا، اظهار داشت: سیاست‌های خصمانه آمریکا نسبت به ایران موضوع جدیدی نیست به خصوص از ابتدای انقلاب اسلامی این مسأله شدت بیشتری پیدا کرده است و البته سابقه آن به قبل از انقلاب بر می گردد.
بهرام قاسمی در گفتگو با مهر ادامه داد: با توجه به موقعیت خاص و استراتژیک ایران در منطقه، این خصومت و زیاده‌خواهی همواره از جانب آمریکا نسبت به ایران وجود داشته و در دوران اخیر و با توجه به تغییر و تحولاتی که در منطقه به وجود آمده و جایگاه و نقش ویژه ایران و آثاری که ایران در مبارزه با تروریسم و تلاش برای حفظ تمامیت ارضی خود و دیگر کشورهای منطقه داشته و دارد، منجر به نارضایتی دولت‌های مختلف آمریکا و از جمله دولت جدید آن کشور شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه آمریکایی‌ها متوجه این موضوع هستند که نمی‌توانند برجام را نادیده گرفته و آن را از میان بردارند، گفت: برجام از استحکام کافی برخوردار و یک موضوع بین‌المللی است که با عنایت به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت دارای پشتوانه محکمی از طرف سازمان ملل است. قاسمی تصریح کرد: نقض‌ عهدهای آمریکا در قبال برجام همواره در طی این مدت وجود داشته اما هرگز نتوانسته‌اند در اصل آن توافق خللی ایجاد کنند.
آنها پس از برجام سعی کرده‌اند با اعمال سیاست‌های متنوع، فضایی را ایجاد کنند که ایران از آثار مثبت برجام کمترین بهره را ببرد.
وی افزود: آنها با پی بردن به این مسأله که نمی‌توانند در قبال برجام اقدامی را انجام دهند، به سمت استفاده از اهرم‌های دیگری علیه ایران رفته‌اند، اما لازم است تأکید کنم که سیاست‌های آمریکا در قبال برجام بخصوص در دوران آقای ترامپ باعث شد فاصله میان با کشورهای جهان افزایش پیدا کند و این کشور امروز با مواضع اتحادیه اروپا، روسیه و چین منزوی‌تر از هر زمان دیگری در عرصه بین‌الملل شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه بحث موشکی، تروریسم و حقوق بشر، از جمله اهرم‌های فشار آنها علیه ایران است که می‌خواهند ما را در منطقه تحت فشار قرار دهند، گفت: همه می‌دانند اگر نقش ایران در مبارزه با تروریسم نبود، امروز برخی از پایتخت‌های کشورهای منطقه به دست گروه‌های تروریستی همچون داعش فتح شده بودند.
 قاسمی ادامه داد: شاید این رویکرد ایران در قبال تروریسم باعث شده برخی کشورهای منطقه که در چند سال اخیر تجهیزات مالی، انسانی و تسلیحاتی در اختیار گروه‌های تروریستی افراط‌گرا قرار می‌دادند، از این مسأله ناراضی باشند و همصدا با آمریکا و رژیم صهیونیستی، پروژه ایران‌هراسی را دامن بزنند.
وی اظهار داشت: برنامه موشکی ایران همانطور که بارها مقامات تهران اعلام کرده‌اند، بحثی است داخلی و ما اجازه دخالت در این موضوع را به هیچ کس نخواهیم داد، چرا که ما به خوبی از تاریخ و شرایط منطقه آموخته‌ایم که باید در دفاع از خاک خود، متکی به توانایی‌های داخلی باشیم و وضعیت ما مشابه سایر کشورهای منطقه نیست که از یک پدرخوانده و یا برادر بزرگتر تبعیت می کنند چرا که قدرت ایران نشأت گرفته از مردم است و این پیوند مردم و نظام قوی‌ترین و بالاترین تضمین امنیت کشور است.
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: ما اطمینان داریم که سیاست‌های تحریمی آمریکا، پاسخگوی نیازها و اهداف آنها نخواهد بود، چرا که آمریکا، آن آمریکای گذشته نیست و امروز در ضعیف‌ترین شرایط خود قرار دارد و ایران نیز در وضعیتی به مراتب قوی‌تر از گذشته قرار دارد و کشورهای جهان هم می‌توانند تشخیص بدهند که چه کسانی تروریست‌ها را مورد حمایت قرار داده‌اند و چه کسانی با آنها به واقع به مبارزه برخاسته و در این مسیر هزینه داده اند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com