پرداخت ۷۳ درصد از اعتبارات عمرانی همدان پیام
 
 
شنبه - 30 تير 1397 - شماره 3244
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1397

Today : Sun, July 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82540 تاریخ انتشار:  1396-07-17 - 05:45 تعداد بازدید:  80
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تقدیم لایحه بودجه ۹۷ به مجلس پیش از ۱۵ آذر
پرداخت ۷۳ درصد از اعتبارات عمرانی

داخلی

رییس سازمان برنامه و بودجه از راه‌اندازی سایتی برای واگذاری طرح‌ها با شفافیت و بدون رانت در دولت خبر داد و گفت که لایحه بودجه ۹۷ پیش از ۱۵ آذر تقدیم مجلس می‌شود
به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت در جریان نشست علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی که به‌منظور ارائه گزارش کمی از عملکرد واگذاری طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای تشکیل شد، ضمن تشکر از اقدام مجلس در اصلاح قانون بودجه سال ۹۵ گفت: این اقدام اثربخش موجب شد تا دولت بتواند نسبت به تکمیل طرح‌های عمرانی، پرداخت بدهی‌ها و همچنین تسریع در فعالیت‌های اجرایی کشور قدم‌هایی را بردارد که در یک قلم باعث شد سال گذشته بالغ بر ۴۲ هزار میلیارد تومان از ۵۸ هزار میلیارد تومان طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پرداخت کردیم.
وی افزود: با شرایط جدید بودجه‌نویسی و جراحی نظام بودجه‌ریزی که امسال توسط دولت در حال انجام است، بودجه سال ۱۳۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مجلس می‌رسد.
رییس سازمان برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنچه در برنامه ششم تصویب شده، در بودجه ۹۷ تبلور پیدا می‌کند و من از نمایندگان و رییس مجلس برای همکاری‌های صورت گرفته برای جراحی بزرگ بودجه‌ریزی قدردانی می‌کنم و هفته آینده گزارش مشروحی از نحوه نوین بودجه نویسی ارائه می‌کنم.
نوبخت در تشریح گزارش خود در صحن علنی مجلس گفت: این بار در کارنامه دولت پرداخت ۷۳ درصد از اعتبارات عمرانی بخش قابل توجهی بود که با کمک مجلس انجام شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: درست است که ۷۳ درصد برای طرح‌های ملی دادیم اما پرداختمان ۷۹ درصد بود و برای طرح‌های عمرانی استانی ۱۰۴درصد، متفرقه‌ها ۴۴ درصد و برخی وزارتخانه‌ها هم مانند راه و شهرسازی ۱۱۴ درصد تخصیص گرفتند و علت آن که توانستیم راه‌آهن همدان را به اتمام برسانیم به این دلیل بود که ۱۹۴ درصد تخصیص در این باره پرداخت شد.
سخنگوی دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: اگر حداقل طبق روال گذشته ادامه می‌دادیم، باید طی ۱۲ سال، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان در این مورد سرمایه‌گذاری می‌کردیم که هر ۱۲ سال باید توجیه آن را انجام داده و مشکل آفرین می‌شد.
وی افزود: استخراج ۶۵ هزار طرح یا پروژه استانی و ۶ هزار ملی داریم حال باید طی اقداماتی این‌ها را واگذار می‌کردیم، همه این‌ طرح‌ها از توجیه اقتصادی از منظر یک بخش خصوصی برخوردار است که یک پیمانکار حاضر باشد این راه روستایی را خریداری و در اختیار بگیرد؛ بنابر این چنین چیزی برای ۶۵ هزار پروژه استانی و ۶ هزار ملی وجود نداشت.
وی گفت: ۱۵۷ پروژه نیمه‌تمام ملی و ۹۳۹ پروژه نیمه‌تمام استانی در بخش دولتی را به بخش غیردولتی واگذار کردیم یا عقد قرارداد مشارکت عمومی خصوصی با آنها بستیم، پروژه جدید هم پروژه‌هایی بود که ما هیچ پولی بابت آنها از دولت دریافت نکردیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com