چه کسی به کاخ سبز استانداری نزدیک‌تر است؟ همدان پیام
 
 
سه شنبه - 30 شهريور 1400 - شماره 4133
 
امروز : چهارشنبه ، 31 شهريور 1400

Today : Wed, September 22, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119677 تاریخ انتشار:  1400-06-24 - 09:00 تعداد بازدید:  176
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ادامه بررسی حواشی انتصاب استاندار
چه کسی به کاخ سبز استانداری نزدیک‌تر است؟

نویسنده : محمد ترابی

داخلی


 شنیده‌ها از محتمل بودن 2 گزینه قدیر نظامی و حمید عسگری از میان 5 گزینه پیشنهادی مجمع نمایندگان استان حکایت می‌کند.
این درحالی است که برخی افراد از جمله علی‌اکبر فامیل‌کریمی، در 2هفته‌ای که مجمع نمایندگان به جمع‌بندی نرسیده‌ بودند به وزارت کشور نزدیک‌ شده و در حال‌حاضر نیز حتی از گزینه‌های لیست 5 نفره مجمع نمایندگان از اقبال بهتری برخوردار هستند.
گمانه‌زنی‌ها و حواشی پیرامون استاندار آینده همدان این روز‌ها به اوج خود رسیده است. می‌توان گفت که انتصاب استاندار همدان در این دوره با چالش‌ها و حواشی متفاوتی نسبت به دوره‌های گذشته روبه‌رو‌ بود.
یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های این دوره، درخواست وزارت کشور از جمع نمایندگان استا‌ن‌ها برای ارائه گزینه‌ پیشنهادی استانداری استان متبوعشان بود، که البته حواشی فراوانی پیرامون گزینش 5 گزینه پیشنهادی استانداری مجمع نمایندگان استان در هفته‌های گذشته شکل‌ گرفت.
از همان ابتدا برخی انتقاد‌ها متوجه نحوه جمع‌آوری لیست کاندیدای استانداری شد، به شکلی که حتی برخی از خود نمایندگان به تعدد این کاندیداها منتقد بودند و از سوی دیگر برخی به بازنشسته و نظامی بودن تعداد زیادی از این کاندیداهای(لیست 28نفره) انتقاد داشتند.
حال با توجه به لیست پیشنهادی 5 نفره مجمع نمایندگان استان که با تأخیر 2هفته‌ای نمایندگان به جمع‌بندی رسیده و لیست مذکور را به وزارت کشور معرفی کردند، شاهد این مسأله هستیم که 3 نفر از این افراد نظامی و بازنشسته هستند. ‌
با این‌حال با توجه کلی به شاخص‌های این گزینه‌های پیشنهادی به وزارت کشور، شاهد این مسأله هستیم که این گزینه‌های بازنشسته، برای هدایت سکان استانداری همدان نسبت به 2 گزینه جوان موجود در این لیست، از شرایط بهتری برخوردار هستند. به‌طوری که سابقه اجرایی در حوزه مدیریت در رزومه یکی از این گزینه‌های جوان مشهود نبود و تدریس در دانشگاه شاخص‌ترین سابقه وی به حساب می‌آمد. در اینجا می‌توان گفت که نحوه جمع‌آوری لیست اولیه گزینه‌های استانداری که مجمع نمایندگان آن را مورد بررسی قرار داد، دلیل اصلی لیست پیشنهادی متشکل از تعدادی بازنشسته و افرادی که سابقه اجرایی ندارند، شده است. البته گفتنی است که در میان لیست 28 نفره نام برخی از مدیران با تجربه‌هایی نسبتاً مرتبط و جوان نیز وجود داشت که مورد اقبال مجمع نمایندگان قرار نگرفت.
از سوی دیگر از آنجایی که نمایندگان استان در جلسه مذکور برای گزینش گزینه‌ پیشنهادی استانداری به جمع‌بندی نرسیده‌ بودند، برخی از نمایندگان و چهره‌های شاخص استان و همچنین برخی از افراد که داوطلب تصدی استانداری همدان بودند، در 2هفته‌ اخیر به رایزنی با وزارت کشور و افراد نزدیک به دولت اقدام کرده‌اند.
در این میان برخی اخبار غیررسمی حکایت دارد که برخی از این داوطلبان تصدی استانداری از رایزنی‌ با وزرای همدانی دولت سیزدهم تا مراجعه به امام‌جمعه مشهد(آیت‌ا... علم‌الهدی نسبت فامیلی با حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور دارد) اقدام کرده‌اند، البته گفتنی است که هم وزرای همدانی در واکنش به این نوع اقدامات اعلام کردند که در انتصاب استاندار همدان نقشی نخواهند داشت و هم این داوطلبان صندلی ریاست کاخ سبز همدان(استانداری) موفق به ملاقات با امام‌جمعه مشهد نشدند.
با این‌حال برخی اظهارات مطرح شده در برخی از محافل سیاسی، حکایت از این دارد که برخی از گزینه‌ها با حمایت برخی از نمایندگان و چهره‌های شاخص استان، حتی از گزینه‌های معرفی شده در لیست 5 نفره مجمع نمایندگان نیز به استانداری همدان نزدیک‌تر هستند.
این مسأله درحالی مطرح است که گفته می‌شود برخی از نمایندگان بیان کرده‌اند که در صورت یافت نشدن گزینه مناسب برای استانداری همدان، تا یافتن گزینه مناسب برای این سمت استاندار فعلی به کار خود ادامه دهند. دلیل این نمایندگان این است که نباید استانداری منصوب شود که سطح مدیریتی وی از مدیران ارشد فعلی پایین‌تر باشد.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com