هنوز هم شعار ما «در خانه بمانید» است همدان پیام
 
 
يكشنبه - 15 تير 1399 - شماره 3793
 
امروز : دوشنبه ، 16 تير 1399

Today : Mon, July 6, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107331 تاریخ انتشار:  1399-01-19 - 07:00 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هنوز هم شعار ما «در خانه بمانید» است

داخلی


 اولویت و پایه هر تصمیمی که گرفته می‌شود سلامت مردم است. هنوز هم شعار ما در خانه بمانید است.
به گزارش ایسنا، سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی‌ خود با اصحاب رسانه گفت: طرح دولت تا کاهش ملموس کرونا خواهد بود. من مایل هستم براساس مطالبی که شنیدم یا خواندم، بگویم تصمیم‌گیری‌هایی که انجام شده براساس نظر کارشناسان به‌ویژه کارشناسان حوزه سلامت و بهداشت بوده است. کارشناسان دیدگاه‌های متفاوتی دارند که از نظر همه بهره گرفته‌ایم. نظر ما آن چیزی است که وزیر بهداشت گفت.
علی ربیعی ادامه داد: اساس سلامت بودن مردم به علاوه حفظ زندگی و معیشت مردم یعنی زیست اقتصادی و اجتماعی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است. حفظ جان مردم کانون اصلی و در کنار آن حفظ زندگی اجتماعی با پرتکل فاصله‌گذاری است.
وی گفت: با همراهی‌ مردم از این مشکل عبور می‌کنیم. هنوز هم شعار ما در خانه بمانید است و تلاشمان برای اقناع مردم برای در خانه ماندن است.
سخنگوی هیات دولت درباره دادن اینترنت پرسرعت با پهنای باند بالا برای معلمان گفت: ما ۲ کار را درباره اینترنت خانگی دنبال می‌کنیم. صبح امروز با آقای آذری‌جهرمی صحبت کردم. بنا به اظهار ایشان، ظرفیت‌های ما در شبکه‌ها تکمیل شده است. ما برای افزایش این ظرفیت ناچاریم سراغ فرکانس‌های صداوسیما که کار نکرده یا کم کار می‌کنند، برویم. به شرکت‌های اینترنت خانگی گفته شده است که سرعت را برای مصرف خانگی به‌طور رایگان افزایش دهند.
ربیعی در پاسخ به این پرسش که امنیت سلامت کارمندان تامین خواهد شد، گفت: هیچ چشم‌اندازی برای از بین رفتن این ویروس در کوتاه‌مدت وجود ندارد. بسیاری از کارشناسان حوزه سلامت تا یک سال ادامه این ویروس را هم پیش‌بینی کردند. بنابراین ما باید بتوانیم بر اصل حفظ فاصله‌گذاری و سلامت سبک‌های زندگی مبتنی بر سلامت تاکید کنیم. یک سال ادارات را نمی‌توانیم تعطیل کنیم. برای اینکه ادارات خلوت شود ساعات کار را از۷ تا ۲ در نظر گرفتیم و گفتیم ادارات با یک‌سوم دورکاری تشکیل شوند. یکی‌از کشورهای اروپایی اعلام کرد افراد می‌توانند بیرون بروند به شرط آنکه به سر کارشان بروند. دانشجویان، دانش‌آموزان، افراد خانه‌دار و سالمندان باید در خانه باشند.
وی در ارتباط با داروهایی که برای بیماری حاصل از ویروس کرونا تجویز می‌شود گفت: جامعه علمی آمریکا بر اثر داروی مصرفی که آقای ترامپ بر آن اصرار داشتند، نظر منفی داشت. داروها باید بر اساس مستندات باشند. باید آزمایشات  داشته باشیم تا نتایجی را اعلام کنیم. من فکر می‌کنم اقداماتی که انجام دادیم تا کنون موثر بوده است؛ اما قطعا نتیجه‌اش منوط به این است که به توصیه "در خانه بمانیم" توجه کنیم. شاخص‌هایمان آمار بدی نیست؛ اما نباید مغرور شویم باید با این ویروس و این هیولا با برنامه‌ریزی و مراعات و همراه با پروتکل‌های بهداشتی زندگی کنیم.
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور درباره پاسخ صندوق بین‌المللی پول به درخواست وام ایران برای مقابله با کرونا و اجرایی شدن اینستکس گفت: در مورد اینستکس پیشرفت‌هایی داشتیم که آغاز شده هرچند کافی نیست. کار اروپا فراتر از کاری است که از طریق اینستکس شروع شده است. قلدرمابی آمریکا در دوران کرونا بیشتر به نمایش گذاشته شده و دولت آمریکا اعتنایی به سیاست‌های اخلاق‌مدارانه ندارد.
ربیعی با بیان اینکه پیشرفت‌هایی برای آزادسازی پول‌هایمان داشته‌ایم که از تلاش‌های وزیر خارجه و رئیس کل بانک مرکزی  قدردانی کرد و گفت: خبرهای خوبی هست که باید نهایی شود تا بخشی از دارایی و اموال خود را آزاد کنیم که برای تامین دارو و معیشت مردم کارساز خواهد بود.
وی افزود: پاسخ صندوق بین‌المللی پول را بانک مرکزی دقیق باید اعلام کند. هنوز پاسخ منفی و رسمی صندوق بین‌المللی را نشنیده و دریافت نکرده‌ایم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com