نشاندار شدن 1891 زوج نابارور در سامانه‌های الکترونیک همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134382 تاریخ انتشار:  1402-06-28 - 10:11 تعداد بازدید:  1528
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان خبر داد
نشاندار شدن 1891 زوج نابارور در سامانه‌های الکترونیک

نویسنده : لیلا کرمی

صندلی داغ


 مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از نشاندار شدن  1891 زوج نابارور در سامانه‌های الکترونیک بیمه سلامت استان همدان خبر داد.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت : در راستای  قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال 1401 مقرر گردید زوجین نابارور بتوانند تا سن 49 سالگی و تا سه دوره درمانی از خدمات درمانی نازایی و ناباروری به صورت بیمه ای بهره مند گردند و  بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت با مراجعه به مراکز دولتی 10 درصد تعرفه دولتی و در مراکز خصوصی طرف قرارداد 10 درصد تعرفه غیر دولتی را بر اساس ضوابط مربوطه پرداخت می نمایند و 90 درصد هزینه های درمان نازایی و ناباروری در بخش دولتی را بیمه سلامت پرداخت می نماید.

 فریبرز نیاستی اظهار کرد:  در  سال  1401  بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون تومان  بابت هزینه های درمان نازایی و ناباروری 986  زوج نابارور ، توسط بیمه سلامت استان همدان پرداخت شده است. این رقم در مقایسه با پرداخت سال 1400 که فقط 36  میلیون تومان  برای 13 زوج بوده است؛ رشد بسیار چشمگیر و قابل توجهی داشته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به پرداخت هزینه های درمانی نازایی و ناباروری بیمه شدگان استان بیان کرد : از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از  یک میلیارد و 422  میلیون تومان توسط بیمه سلامت استان برای هزینه های درمانی ناباروری و نازایی پرداخت شده است و بر اساس گزارشهای سامانه های الکترونیک بیمه سلامت استان 1891 زوج نابارور در سامانه‌های الکترونیک بیمه سلامت استان همدان نشاندار شده اند و از خدمات بیمه سلامت بهره مند گردیده اند.

 نیاستی با اشاره به اينكه خانواده معمولا با يك فرزند شكل نمي‌گيرد و كامل نمي‌شود گفت :اميدواريم اين تغيير رویه در افراد جوان اتفاق بیفتد به نحوي كه انتظار داشته باشيم سن بارداري و باروري پايين آيد تا اينكه سن بارداري را در سنين بالا افزايش دهيم چرا كه ممكن است بارداری در سنین بالا عوارض و خطراتي را برای مادر و فرزند به دنبال داشته باشد.

 نياستي با تاكيد به ازدواج بهنگام در راستاي فرهنگ‌سازي به فرزندآوري و جواني جمعيت تاكيد كرد: بايد سن باروري  متعادل شود كه كمترين خطر را براي مادران داشته باشد و بهترين دوره باروري براي يك خانواده را به همراه داشته باشد.

وي با بيان اينكه ازدواج بهنگام تابع مسائل مختلفي نظير فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي است كه بايد به عنوان زيرساخت حل شوند گفت: اينكه جامعه روي حرم جمعيتي حساسيت نشان مي‌دهد رويكرد خوبي است. ممكن است در آينده نزديك بسياري از ما نياز به مراقبت‌هاي عاطفي و جسمي داشته باشيم و خانواده‌هاي تك فرزندي و بدون فرزندي با چالش‌هايي در اين زمينه مواجه خواهند شد.

 نياستي خاطرنشان كرد: در آينده نه چندان دور سالمندان با مشكلاتي مواجه خواهند شد كه بايد در كنار توجه به مسائل جواني جمعيت براي حرم جمعيتي فعلي و افزایش حمايت‌ها از آنها نيز تدابیر لازم اندیشیده شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com