نام همدان درتاریخ انقلاب اسلامی درخشان است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134681 تاریخ انتشار:  1402-07-17 - 08:58 تعداد بازدید:  2083
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رهبر انقلاب در دیدار با دست‌اندرکاران دومین کنگره ملی شهدای همدان:
نام همدان درتاریخ انقلاب اسلامی درخشان است

صندلی داغ


متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دومین دیدار دست‌اندرکاران برگزاری کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان همدان که در تاریخ چهار‌شنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ برگزار شده بود، منتشر شد.

مقام معظم رهبری در این دیدار با اشاره به درخشش استان همدان در مقاطع مختلف تاریخ تاکنون به‌ویژه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفتند: مهمترین وظیفه، زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا با کارهای فاخر هنری و رساندن پیام آنها به دلها است.

رهبر انقلاب اسلامی اقتضای نام شهدا و فداکاری در راه خدا را ماندگاری دانستند و افزودند: البته این بدین معنا نیست که اگر عوامل معارض وارد میدان شوند این استمرار، دچار آسیب نمی‌شود بنابراین وظیفه همه، تلاش برای زنده نگه داشتن نام و راه شهیدان است.

ایشان تاثیرگذارترین روش برای زنده نگه داشتن نام شهدا را استفاده از شیوه‌های هنری برای تولید آثار فاخر برای معرفی این الگوها، برشمردند و خاطرنشان کردند: یک نمونه از این الگوها، مرحومه خانم دباغ از همدان است که همچون شهدا بود و وی می‌تواند به عنوان الگوی برجسته یک زن اسلامی به جامعه معرفی شود.

رهبرانقلاب  با اشاره به مبارزات و فعالیت‌های گسترده اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و حتی نظامی خانم دباغ، پیش از انقلاب اسلامی و بعد از آن، گفتند: خانم دباغ شخصیتی بود که در دوران مبارزات، همچون یک چریک مبارزه می‌کرد و در دوران حضور امام(ره) در پاریس، همراه امام(ره) مشغول فعالیت و تلاش بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز فرمانده سپاه همدان شد و در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی تا آنجا پیش رفت که امام(ره) وی را به عنوان یکی از اعضای هیات سه نفره اعزامی به مسکو برای دادن پیام به گورباچف انتخاب کردند.

ایت الله سید علی خامنه ای با تاکید بر اینکه خانم دباغ با طیف عظیمی از فعالیتها نمونه یک زن اسلامی و انقلابی است، افزودند: همین یک نمونه می‌تواند مضمون و محتوای چندین کار هنری فعال باشد که تصویر واقعی از زن در نظام اسلامی را ارائه کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: بارها تاکید شده که جمهوری اسلامی در موضوع زن در موضع تهاجم است و نه دفاع زیرا غرب باید پاسخگوی لگدمال کردن عزت و شرافت زن باشد.

ایشان یکی دیگر از مصادیق کارهای هنری را نشان دادن نبود تقابل میان اسلامیت و ملیت با استفاده از نام و راه شهیدان، دانستند و افزودند: از ابتدای انقلاب برخی تلاش داشتند تا اسلامیت و ملیت را دوقطب مقابل هم قرار دهند درحالی که شهدا به‌طور واضح، نادرست بودن این وسوسه باطل را نشان دادند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: هنگامی که ایران مورد تهاجم بین‌المللی قرار گرفت کسانی که مدعی طرفداری از ایران بودند، یا در خانه‌های خود خزیدند و یا از ایران خارج شدند اما کسانی که از ایران دفاع کردند همان «بچه مسلمانها» و «نماز شب خوانها» و امثال شهیدان «چیت‌سازیانها» و «سُلگیها» بودند و نشان دادند ایرانیت و اسلامیت یک حقیقت واحد است.

مقام معظم رهبری با تاکید براینکه هرکسی ایمان داشته و انقلابی باشد به طور طبیعی از میهن دفاع می‌کند، گفتند: باید توجه به زاویه هنری در رساندن این پیامها به دلها، چندین برابر شود و به کارهای شکلی رضایت داده نشود.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود تاریخ استان همدان را درخشان خواندند و با اشاره به اینکه همدان مرکز نخستین تمدن کشوری است، افزودند: همدان مرکز علم، دین، جهاد، هنر و مرکز همه ارزشهای تمدنی یک کشور است.

رهبر انقلاب اسلامی نقش مردم، جوانان و روحانیون نامدار همدان در مبارزات پیش از انقلاب و بعد از آن به‌ویژه در دوران دفاع مقدس را یادآور شدند و از رشادتهای لشکر پرافتخار انصارالحسین(ع) و ستارگانی همچون شهید سردار همدانی، شهید خوش‌لفظ، شهید سُلگی و شهدای مدافع حرم و شهدای امنیت به‌ویژه شهید نظری تجلیل کرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com