هدفم خدمت به مردم و توسعه شهر است همدان پیام
 
 
شنبه - 15 مرداد 1401 - شماره 4377
 
امروز : دوشنبه ، 17 مرداد 1401

Today : Mon, August 8, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  120156 تاریخ انتشار:  1400-07-28 - 10:11 تعداد بازدید:  361
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار نهاوند در نخستین نشست با رسانه‌ها از برنامه‌هایش گفت
هدفم خدمت به مردم و توسعه شهر است

مادستان

 مجید یوسفی‌نوید، پس از گذشت یک ماه و ۴ روز از سکانداری او در مدیریت شهری شهرداری نهاوند، به جمع رسانه‌ها آمد تا در نشستی که تقریباً ۴ ساعت زمان بُرد پاسخگوی پرسش‌های خبرنگاران باشد.
شورای شهر ششم که از آغاز به کارش ۳ماهی می‌گذرد هم در این نشست حاضر شدند، مخاطب پرسش‌ها، اما شهردار یوسفی‌نوید بود.
یک ماه شاید فرصتی برای آشنایی با پرسنل شهرداری باشد، اما او نقاط کوچک و بزرگ شهر را دیده بود و از مشکلاتی که مطرح می‌شد باخبر بود به آن نشان که یا راهکاری ارائه داده بود یا نشست بررسی مشکلات آن منطقه را برگزار و به دنبال ادامه کار در پایتخت بود و با مسئولان همه دستگاه‌های خدماتی، آموزشی شهرستان که به نوعی با کار شهرداری مرتبط می‌شود حداقل یک دیدار داشته است.
با نماینده و مسئولان کشوری در حوزه شهری هم دیدار و گفت‌وگوهایی داشته است.
ترافیک، نبود پارکینگ، سد معبر، ضعف در زیرساخت‌های فرهنگی، آموزش شهروندی، نبود فرهنگسرا و بسیاری موانعی که سال‌هاست سد راه توسعه شهری قرارگرفته است را در مدت حضورش به عنوان شهردار نهاوند دیده و بررسی کرده بود و آنچه پیداست دنبال مُسَکِن مقطعی و التیام موقت نیست دستش پر بود و دنبال کار.
حضور پرسنل در شهرداری را 2 شیفت تعریف کرده و عصرها هم 2ساعت و نیمی کارکنان مشغول خدمات‌دهی به مردم و پیگیری امور شهری هستند.
مصمم وجدی و قاطع؛ ادبیاتی که رسانه در نخستین برخورد و دیدار رسمی‌اش با او تجربه کرد این بود که با شوراها تعارف نداشت و دستش ظاهراً زیرسنگ عضوی نیست!
پاسخش به یکی از اعضای شورا (که برای دقایقی در مقام یک شهروند و مطالبه‌گر در نشست ظاهر شد و شهردار و البته برخی اعضای شورا را به دلیل برخی تک‌روی‌ها موردخطاب قرارداد)، او را فردی قاطع و بدون تعارف در انجام وظیفه‌اش ظاهر کرد.
مجید یوسفی‌نوید ابتدا به گزارشی کلی از اقدامات و برنامه‌هایی که در مدت حضورش در شهر انجام داده بود، پرداخت.
از پاکسازی سیمای شهر و نظافت کوچه‌های معابر و خیابان‌ها و دادن تنفس به درختان و فضای سبزی که چندماهی بود آب به ریشه‌شان نرسیده بود. تسویه حقوق کارگران بام نهاوند پس از 3 ماه و آماده‌سازی کانال‌ها و مسیل شهر برای مدیریت بحران در فصل بارش.حقوق 2ماه پرداخت نشده کارگران خدمات شهری و فضای سبز را هم اولویت قبل از پرداخت حقوق کارکنان شهرداری اعلام کرد و مبلغی که حدود ۷۰۰میلیون است.
می‌گوید درآمد روزانه را با طلب‌های روزانه تسویه می‌کند و پایان هر روز شهرداری را بدهکار نمی‌گذارد.
این روال مثبت و جاذبه‌ای برای تشویق شهروندان برای خوش‌حسابی و اعتماد به تعامل با مدیریت شهری است.
اما در تشریح نشست خبری و پرسش و پاسخ رسانه‌ها به عنوان نخستین نشست رسمی، به بیان همه جزئیات نشست برای آشنایی با دیدگاه‌ها و تفکر وی درباره مدیریت شهری می‌پردازیم.

 آدم کسی نیستم شهردار مردمم
شهردار نهاوند در نشست با رسانه‌های شهرستان مدیریت شهری را مستقل عنوان کرد و از کدگرفتن و خطوط دادن برخی اعضای شورا و کارکنان شهرداری و حواشی که مطرح است خود را مبراکرد.
یوسفی‌نوید گفت:  دنبال کی بود کی بود و جناح‌بندی شهرداری و جان دادن به حاشیه‌ها نیستم!! قرار نیست هرکس تریبون دارد صدایش بلندتر باشد!
یک ماه است به عنوان شهردار نهاوند آمده‌ام و تمام توانم را برای برآوردن مطالبه مردم به کار گرفته‌ام. زمانی هم که شهر را تحویل گرفتم حتی گوشه‌های خیابان و معابر شهر زباله‌های انباشت شده رها شده بود، اکنون بروید نگاه کنید.

 نظافت شهری برایم مهم است
تمام هدفم شهر و رفع مشکلات و ساماندهی مشکلات درون‌ شهر و ورودی‌هاست. به هرجا ورود می‌کنم کار عقب است، مشکلات ریشه‌دار است، اما مشکلات را بر گردن گذشته‌ها نمی‌اندازم معتقدم باید کار کرد و من هم همه توانم را به کار گرفته‌ام.
 اخبار و مطالبات مردم را می‌بینم
یوسفی‌نوید گفت: فضای مجازی و رسانه‌ها را رصد می‌کنم تا به مشکلات و مطالبات مردم برسم، همه باید پای کار باشیم. دنبال ایرادگرفتن و انداختن مشکلات بر گردن این و آن نباشیم، ‌چراکه حواشی سبب شده تا نهاوند با همه ظرفیت‌ها و داشته‌هایش راه توسعه را کند پیش ببرد.
 بذر امید بکاریم و توسعه درو کنیم
وی افزود: به مردم امید بدهیم و سیمای شهر را شاد و مطالبه‌گر نشان دهیم. ابتدای راهیم، اما امیدوار.
راهکار می‌دهیم، برنامه داریم. نهاوند یک شهر زنده است و ظرفیت خاص و ثروت قابل‌توجهی دارد.

 تعاملات و ظرفیت‌ها
تاکنون تنها ۵ جلسه دیدار و گفت‌وگو با شهبازی نماینده نهاوند داشته‌ام و او را ظرفیتی قابل‌توجه می‌دانم که کمک توسعه شهری خواهد بود.
هفته‌ای حداقل یک روز را با مدیران استانی کشوری دیدار و مکاتبه داریم.
 ورزش محلات و تقویت تجهیزات
برای ورزش محلات برنامه داریم همین پارک‌های محلات (پارک صخره‌ای دوخواهران-باغ بادام شهرک حیدری) را برای همین ظرفیت‌ها موقعیت تعریف کرده‌ایم و تجهیز می‌کنیم.
در نشست هفته جاری با مسئول هیأت والیبال استان و شهرستان، قرار شد یک زمین  والیبال ساحلی در شهر ایجاد شود.

 موقعیت‌های گردشگری و جاذبه‌های شهری
بام نهاوند را فراموش نکرده‌ایم در کنار حفظ داشته‌ها، ظرفیت‌ها را هم بالفعل می‌کنیم از جمله میدان قیصریه که یک طرح مطالعاتی و مناسب‌سازی برای موقعیت گردشگری است. این موقعیت باید اجرا شود.

 شهرداری متولی آموزش است نه فرهنگ!
یوسفی‌نوید درباره ضعف در حوزه فرهنگ و فرهنگسازی در شهر نهاوند هم گفت: شهرداری در قبال آموزش شهروندی( فرهنگی) پاسخگوست، اما متولی صفر تا 100فرهنگسازی در شهر نیست.

 هر دستگاهی بخشی از وظیفه‌اش حوزه فرهنگی است
هفته گذشته در دیدار با مدیرکل فرهنگ‌وارشاد استان در نهاوند طرح ایجاد يک پردیس سینمایی با موقعیت‌های تجاری، فرهنگی مطرح کردم، مکان آن را هم داریم و برای استارت کار منتظر مصوبه ماده ۵‌ هستم.
خلأ برگزاری جشنواره و معرفی داشته‌های فرهنگی، سوغات و آنچه برای این شهر منبع درآمد پایدار است، دیده می‌شود.

 خدمات یکسان است بالا، پایین شهر نداریم!
یوسفی‌نوید درباره توزیع خدمات و ارائه امکانات در نقاط مختلف شهری هم گفت: بالا یا پایین شهر برایم مفهومی ندارد، خدمات در همه مناطق باید به شهروندان باکیفیت و به طور یکسان‌ارائه شود.
 همه املاک قانونمند و واحدهای تجاری موظف به پرداخت عوارض می‌شوند
وی درباره بحث املاک قولنامه‌ای یا فاقد سندرسمی هم از رفع این مشکل خبر داد و افزود: چند روزی است که مالکان این گونه اسناد به‌راحتی می‌توانند پیش از ساخت‌وساخت نسبت به دریافت پروانه ساخت اقدام و ساخت‌وساز را به‌صورت قانونی انجام دهند.
اما برخی واحدهای تجاری هم که به‌راحتی تجارت می‌کنند و کسب درآمد، موظف به پرداخت عوارض شهری هستند در غیر این‌صورت شهر معنی ندارد.

 رفع موانع در سد معبر با مشارکت بخش خصوصی
شهردار نهاوند درباره مشکل چندین دهه سد معبر در نهاوند هم بیان کرد: راهکارهای مقطعی از حل این مشکل عاجز است و باید اقدام اساسی انجام داد و یک بار برای همیشه این مانع را برداشت.
وی از مشارکت بخش خصوصی و ورود شرکتی حرفه‌ای و با تجربه و آشنا به قوانین در این‌باره خبرداد که قرار است مدیریت این حوزه را عهده‌دار شود.

 هم سرمایه‌گذار داریم هم منابع درآمدی را تقویت می‌کنیم
یوسفی‌نوید از فعالیت کمیته درآمدی در شهرداری خبر داد و واحدها را مکلف به پیگیری موارد مطرح‌ شده در جلسات برای ارائه ایده و راهکار برای تولید درآمد، کرده‌است.
وی نمونه این کار را جلوگیری از فروش زمین ترمینال قدیم و تبدیل آن به شهر خودرو و هدایت بنگاه‌های خودرو به این مرکز و تقویت منابع درآمدی پایدار شهرداری عنوان کرد.

 مطالعه نقاط ترافیکی شهر
یوسفی‌نوید همچنین از جمله نقاط ترافیکی شهر در محورهای ورودی هم گفت و اینکه در حوزه ترافیک باید طرحی ارائه شود که برای برخی نقاط ترافیکی شهر از جمله بلوار امام‌حسین(ع) طرحی ارائه شده که مطالعه آن زمان‌بر است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com