راه و شهرسازی میدان رفت و آمد سرپرستان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124545 تاریخ انتشار:  1401-04-08 - 09:03 تعداد بازدید:  205
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نخستین سرپرست غیر بومی دولت رئیسی در استان منصوب شد
راه و شهرسازی میدان رفت و آمد سرپرستان

مادستان

 دخالت بی‌پایان برخی نمایندگان در انتصابات موجب جابه‌جایی پی در پی مدیران دستگاه‌ها در استان شده است. چالش انتخاب مدیرکل برای اغلب دستگاه‌ها بیش از 6 ماه است که استان را مشغول کرده اما انتصاب در راه و شهرسازی بیش از یک ماه است که استان را درگیر و بین مسئولان اختلاف ایجاد کرده است. با این‌ وجود پس از گذشت حدود 4 ماه از تودیع مدیرکل و انتخاب عزیزاله یوسفی به‌عنوان سرپرست، هنوز مدیرکلی برای این اداره تعیین نشده است.
اختلافات چند ماه اخیر مسئولان استان موجب شد تا حدود 13 روز پیش معاون این اداره کل به‌عنوان سرپرستِ جایگزین انتخاب شود اما باوجود صدور حکم وی در وزارتخانه و تدارک برگزاری تودیع و معارفه، با اعلام تأخیر در برگزاری، مراسم آن شبانه کنسل شد.
در این شرایط مبهم، روز گذشته حکم سرپرستی این اداره کل به‌نام یک مدیر غیر بومی صادر شد که ایوب اسداللهی امروز با حضور معاون‌کارآفرینی وزیر به عنوان سرپرست معرفی می‌شود. وی از سال 97 تاکنون رئیس اداره راه و شهرسازی غرب تهران بوده است.
آن‌طور که شنیده می‌شود، انتخاب اسداللهی با تأثیرگزاری یوسفی و وزارتخانه و بدون دخالت استاندار و نمایندگان بوده است. چنین انتخابی احتمال دارد بر وفق مراد استاندار نباشد چون وی با ابراز مخالفت با حضور یوسفی در این اداره کل، علاقه‌اش به تأثیرگزاری در انتصاب در این دستگاه را نشان می‌داد اما با این جابه‌جایی در نهایت مشخص نیست به هدف خود رسیده باشد.
با معرفی اسداللهی به عنوان نخستین مدیر غیربومی در دولت رئیسی به همدان می‌آید و ممکن است دخالت‌ها موجب جابه‌جایی دوباره در این اداره کل شود چون هنوز حکم مدیرکلی صادر نشده و همچنان قرار است این اداره مهم اقتصادی در استان با سرپرست اداره شود.
انتخاب مجدد سرپرست، تنها در راه و شهرسازی اتفاق نیفتاده و با جابه‌جایی غلامحسین تقوی سرپرست قبلی سازمان جهاد کشاورزی، رضا بهراملو به‌عنوان دومین سرپرست در این سازمان بزرگ و استراتژیک معرفی شد. از آنجا که سرپرست قبلی نیز با دخالت یکی از نمایندگان و تأثیرگذاری رئیس سابق انتخاب شده بود، مخالفت‌ها با حضور وی تأثیر خود را گذاشت و دومین سرپرست منصوب شد.
از طرفی بهراملو دکترای علوم و مهندسی آب و سازه‌های آبی دارد که در 3 ماه اخیر سرپرست مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان بود و این دومین حکم سرپرستی است که در این مدت گرفته است، اما تخصص وی در حوزه آب می‌تواند نقطه قوتی برای مصرف آب کشاورزی باشد که در صورت گرفتن حکم قطعی ممکن است بتواند این سازمان را از وضعیت بی‌برنامگی در تغییر الگوی کشت و کاهش میزان مصرف آب نجات بدهد.
اما سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز که مهمترین دستگاه اقتصادی به شمار می‌رود نیز در طول2 ماه و نیم گذشته با 2 سرپرست اداره شده و شایعاتی از تغییرات دوباره در این دستگاه وجود دارد. شاید آن‌قدر که برخی نمایندگان در عزل و نصب سرپرست و رئیس این سازمان حساسیت به‌خرج می‌دهند در سایر دستگاه‌ها اهمیت نمی‌دهند، بنابراین احتمال پیروزشدن یک نماینده در انتصاب رئیس یا سرپرست جدید و یا مؤثر بودن نماینده دیگر در تثبیت سرپرست فعلی به عنوان رئیس سازمان وجود دارد که در هر شرایطی پیروزی یک نماینده رقم می‌خورد اما آن‌طور که شنیده می‌شود عزم مخالفان به تغییر در این سازمان جزم است و امیدواری برای تثبیت سرپرست فعلی آنچنان بالا نیست.
برخی‌ها تغییر دوباره سرپرستان را نقطه قوتی برای استان و استاندار عنوان می‌کنند و زیربار نرفتن استان برای قطعی کردن حکم سرپرستان را نشانه‌ای در مصمم بودن مدیران ارشد برای انتخاب شایسته‌سالاری می‌دانند اما تکرار انتخاب سرپرست و ادامه این روند و بلاتکلیفی در دستگاه‌های اجرایی استان و به خصوص دستگاه‌های مهم اقتصادی، تردید مسلط شدن به وضعیت انتصابات را پرنگ‌تر می‌کند. و احتمال دارد ادامه جایگزینی سرپرست به‌جای سرپرست در دستگاه‌ها اختلافات را بیش از پیش و امیدواری‌ها را به دخل و تصرف استاندار در انتصابات استان با تردید مواجه کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com