1400-10-201400-10-30bool(false) شرکت در دوره‌های امدادی رایگان در زمان بروزحوادث امدادگر خود باشید همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 دي 1400 - شماره 4231
 
امروز : پنجشنبه ، 30 دي 1400

Today : Thu, January 20, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120520 تاریخ انتشار:  1400-08-19 - 10:50 تعداد بازدید:  105
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

درخواست رئیس جمعیت هلال احمر فامنین از مردم :
شرکت در دوره‌های امدادی رایگان در زمان بروزحوادث امدادگر خود باشید

مادستان


 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فامنین ضمن تاکید بر محقق شدن شعار هر خانواده یک امدادگر و با اشاره به اینکه این جمعیت تعداد 254عضو  فعال و داوطلب دارد خاطرنشان کرد این اعضاء بر حسب گروه سنی تقسیم و آموزش هایی که برای آنها برگزار می شود در حوزه های امداد، جوانان و داوطلبان فعالیت می کنند.
سجاد پورعرب ضمن تاکید بر اینکه شرکت مردم در دوره های آموزشی امداد و نجات هم در زندگی شخصی آن‌ها موثر خواهد بود و هم به شعار هر خانواده یک امدادگر جامه عمل می پوشاند، گفت: مردم با شرکت در دوره آموزش های امدادی می توانند در زمان مواجهه با حوادث امدادگر خود باشند و بعنوان نخستین فرد کمکی و امدادی در صحنه حضور یافته و صحنه حادثه را مدیریت کنند.
 به گزارش همدان پیام، پور عرب ادامه داد: این آموزش ها از دوره مقدماتی تا دوره های پیشرفته رایگان،حضوری و یا از طریق سایت خادم در شرایط کرونایی بصورت آنلاین برگزار می شوند و شرکت کننده همزمان گواهینامه مربوطه را دریافت می کند.
  وی افزود: امدادگران در کنار برنامه های امدادی، برنامه های فرهنگی، ورزشی،  داوطلبانه و عام المنفعه نیز انجام می دهند ودر حال حاضر آمادگی امدادگران با توجه به آموزش های انجام شده از کیفیت مطلوب و قابل قبولی برخوردار است و البته جای کار هم دارد.
پور عرب گفت: در سال جاری ۳۳ مورد مانورهای متعددی از جمله امدادی، آموزشی و کلاس های توان افزایی برگزار شده و با توجه به موضوع کرونا و درگیریهای مربوطه، طرح شهید سلیمانی، واکسیناسیون یاران ، ناظران سلامت، امداد گران جوان ، بعنوان شاخص ترین طرح‌ها در حوزه جوانان به اجرا  درآمده است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فامنین  با اشاره به برنامه‌های شاخص این جمعیت در سالهای 1400-1399 گفت: جابه‌جایی ساختمان اداری ، برگزاری انتخابات شورای اجرایی با بیشترین آمار و درصد شرکت‌کننده در انتخابات (در حوزه داوطلبان)، در حوزه امداد نیز مأموریت پایگاه تجرک در سال 1400-1399 (شصت و شش) مورد بوده که در این موارد (شصت و شش) تیم عملیاتی حضور داشتند، مأموریت نجات فرد سقوط کرده در چاه روستای سراوک در اول فروردین 1400، اجرا و شرکت در مانورهای لحظه صفر و عملیاتی در طول سال (سی مورد)، در کمیته شهرستانی  22 نفر اعطاء درجه و 7 نفر ارتقاء درجه گرفته اند،  ۱۲ نفر در کمیته استانی اعطاء درجه شده  و ۷ نفر نیز  به ایثار کمیته کشوری اعزام شده اند و هر هفت نفر جهت دریافت درجه ایثار قبول شده اند،  ۸مورد جلسه کارگروه امداد و نجات برگزار و 5 تیم عملیاتی آماده عملیات برای زمان بحران تشکیل شده است.
پورعرب اضافه کرد: در حوزه داوطلبان نیز کارهای زیادی ازجمله، اجرای طرح همای رحمت (توزیع بسته‌های غذایی در بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان) (یکصد و هفتاد) بسته به ارزش (شانزده میلیون تومان)،  اعزام کاروان سلامت به روستاهای کم برخوردار شهرستان در سه نوبت (ویزیت رایگان)،  پرداخت کمک هزینه درمانی به مددجویان نیازمند در طول سال (شصت و پنج میلیون تومان)، افتتاح (شش) خانه هلال‌احمر در سطح شهرستان فامنین در طول سال (1-تاوه 2-زرقان 3-فیض‌آباد 4- آقاج 5-نگارخاتون 6- محله ماماهان، توزیع بسته‌های معیشتی (کمک‌های مومنانه) در (سه) نوبت به ارزش (نود میلیون تومان)، توزیع غذای گرم در مناسبت‌های مختلف در طول سال به تعداد (نهصد پرس) به ارزش (بیست و هفت میلیون تومان)،  اجرای طرح نذر آب 4-جمع‌آوری کمک‌های مردمی شامل (70 کیسه آرد، 37 جفت کفش ، دارو) به ارزش 20 میلیون تومان، تشکیل تیم فوتبسال خانه هلال‌ روستای فیض‌آباد جمعاً به ارزش 218 میلیون تومان انجام شده است.
وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزش همگانی به عموم مردم و ادارات دولتی گفت: در بحث خانه‌های هلال 9 دوره آمورشی برگزار و 156 نفر از آموزش های این بخش برخوردار شدند. در بحث حمایت‌های روانی  14 دوره برگزار  304 نفر برخوردار شده اند.
در بحث آمادگی در برابر مخاطرات 4 دوره برگزار و  57 نفر برخوردار شده اند. در بحث کمک‌های اولیه  9 دوره برگزار و 117 نفر  برخوردار شده اند. در بحث مهارت‌های داوطلبی 5 دوره برگزار و  78 نفر برخوردار شده اند و در بحث آموزش های عمومی امداد 1 دوره برگزار و تعداد  19 نفر برخوردار،در بحث عمومی نجات ۱دوره برگزار و 18 نفر برخوردار شده اند.
همچنین در بحث دوره های تخصصی   2 دوره  برگزار و  32 نفر و در بحث بازآموزی ۹دوره برگزار و  123 نفر برخوردار شده اند که جمعاً 9 کلاس54 دوره برگزار و 874 نفر برخوردار شده اند.
پورعرب افزود: در حوزه جوانان نیز مشارکت امدادگران و جوانان در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ناظران سلامت، آمران سلامت از زمان شیوع ویروس کرونا به تعداد (سی‌نفر) و توزیع (پنج هزار) عدد ماسک در سطح شهرستان، اجرای طرح نذر سلامت خادمان حسینی با محوریت پیشگیری از کرونا توسط جوانان در ایام محرم تعداد (بیست نفر) توزیع ماسک، تب سنجی، آموزش فاصله‌گذاری اجتماعی به (هزار نفر)،  اجرای طرح ایران باران جوانان با محوریت مشارکت در واکسیناسیون تعداد (چهارده نفر) امدادگران از جمله این اقدامات بوده است.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com