دبیرخانه شورای قرآن در شهرستان رزن تشکیل شود همدان پیام
 
 
شنبه - 26 اسفند 1396 - شماره 3159
 
امروز : يكشنبه ، 27 اسفند 1396

Today : Sun, March 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  82606 تاریخ انتشار:  1396-07-20 - 05:45 تعداد بازدید:  28
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

امام جمعه رزن :
دبیرخانه شورای قرآن در شهرستان رزن تشکیل شود

مادستان

رزن-خبرنگار همدان پیام: به گفته امام جمعه رزن با توجه به سبقه فرهنگی و وجود تعداد کثیری از  خانواده های شهدا درحوزه قرآنی در شهرستان ضعیف عمل شده است که نیاز به تشکیل و فعالیت  دبیرخانه قرآنی در شهرستان احساس می شود.
حجت الاسلام سید عبدالعظیم مولازاده در چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری بدون آسیب و بدعت در تاسوعا و عاشورای  حسینی در شهر دمق را گامی در راستای اشاعه فرهنگ حسینی عنوان کرد وگفت: تعامل ، رفاقت  و گفت و گو بهترین شیوه در حل مسائل می باشد .
وی  با بیان اینکه باید پیگیری و بررسی های لازم در راستای تشکیل  دبیرخانه شورای قرآن در شهرستان رزن انجام شود ادامه داد: شهرستان رزن با توجه به سبقه فرهنگی و وجود تعداد کثیری از  خانواده های شهدا در حوزه قرآنی در شهرستان رزن ضعیف عمل کرده و قرآن  مهجور واقع شده است
مولازاده اضافه کرد: توجه نکردن ویژه به برگزاری کلاس های قرآنی یک نوع ضعف محسوب می شود و نیاز به تشکیل و فعالیت  دبیرخانه قرآنی در شهرستان احساس می شود.
وی افزود: شورای فرهنگ صرف بیان و رسیدگی مباحثی همچون نماز و روزه نیست و باید در خصوص مسائل مطرح در شهرستان بحث شود و نسبت به رفع نواقص اقدام شود که یکی از این موارد نبود میدان میوه و تره‌بار است.
فرماندار رزن نیز با اشاره به اینکه شهرستان رزن شهرستانی فرهنگی و مذهبی بوده گفت: با توجه به اینکه این شهرستان 7 درصد از جمعیت استان را تشکیل میدهد تنها نیم درصد جرائم استان در این شهرستان رخ میدهد
فتحعلی حسینی اظهار داشت: عفاف و حجاب یک بحث حساس و ظریف وعمیق و موضوعی است که باید به بحث فرهنگی آن دقت بیشتری شود نهادهای مسئول باید درارتباط با موضوع عفاف و حجاب حساس و عمیق عمل کنند تا کارکرد مطلوبی داشته باشند.
وی گفت: نبود حاشیه در برگزاری عزاداری روز عاشورا نشان از توجه ویژه مردم این شهر در پیشگیری از بدعت ها بوده است و غیر از این هم از اهالی مذهبی و دارالمومنین دمق انتظار نمی رفت.
حسینی اظهار داشت: با توجه به پیشینه شهر دمق و عالم خیز بودن این بخش باید از بروز و ظهور بدعت هایی همچون قمه زنی پیشگیری  می شد و  از اینکه  شهری با این سبقه فرهنگی به انجام  بدعت های نوظهور  شناخته شود جلوگیری به عمل می آمد که اهالی این شهر با تلاش  و آگاهی  خود این را به همگان ثابت کردند که دمق  همچنان  با سبقه فرهنگی خود شناخته خواهد شد.
امام جمعه قروه درجزین هم با بیان اینکه نابودی فطرت موجب رواج بی حجابی در جامعه می شود اضافه کرد: بامطالعه تاریخ  خواهید دید که در اعصار گذشته حتی در تمدن هایی که چه بسا تمدن دینی و اسلامی  هم نبوده نسبت به مسائل حجاب و عفاف توجه ویژه ای صورت می گرفته و مسأله حجاب و عفاف ریشه در فطرت و ذات بشر دارد و انسان  به طور ذاتی از بی پوششی نفرت دارد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی حیا و نجابت را نشات گرفته از عقل دانست و گفت: انسان عاقل حیا و نجابت دارد و افراد بی حجاب و بی عفت نشان از این مشکل دارد که کارخانه عقل خود را تعطیل کرده است و ریشه در عمق جان افراد دارد.
وی  یادآور شد: آموزش و پرورش با حساسیت بیشتری عمل کند و توجه بیشتری به لباس فرم دانش آموزان صورت گیرد چرا که نباید لباس فرم دانش آموزان رنگ و طراحی داشته باشد که موجب جلب توجه شود. وی با گلایه از نوع پوشش دانشجویان غیر بومی در شهرستان که مروج برخی فرهنگ های نادرست می باشد ادامه داد: طبیعت انسان الگو برداری است بنابراین رواج برخی پوشش ها در سطح شهرستان نیازمند توجه و رسیدگی است.
رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان رزن نیز در ادامه گفت:احیای فرهنگ عفاف وحجاب درجامعه وظیفه همه آحادمردم است وبه نوعی یک تکلیف که بایدازطریق خانواده ها ودرسطح مراکزآموزشی دانشگاه ها ومدارس توجه بشودوبتوانیم درراستای ترویج سبک زندگی اسلامی وایرانی که ازمهم ترین دغدغه های مقام معظم رهبری هم است جامه عمل بپوشانیم
علی سیف یارگفت: جلسات شورای فرهنگ عمومی درشهرستان یکی ازمهمترین جلسات می باشدکه وظیفه آسیب شناسی مشکلات وآسیب های اجتماعی درسطح شهرستان رابایدحل وفصل کندودبیرخانه شورابا تمام توان دراین راستا نسبت به پیگیری مصوبات وبرگزاری منظم جلسات اهتمام خواهد داشت.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com