مسئولان آمدند، اما با دست خالی همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 مهر 1400 - شماره 4152
 
امروز : يكشنبه ، 25 مهر 1400

Today : Sun, October 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119727 تاریخ انتشار:  1400-06-28 - 09:00 تعداد بازدید:  49
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آرامستان تویسرکان باز هم تعیین‌تکلیف نشد
مسئولان آمدند، اما با دست خالی

مادستان

 تویسرکان- خبرنگار همدان پیام: علی‌رغم تأکید فرماندار تویسرکان مبنی بر لزوم ارائه نظر کارشناسی درخصوص مکان‌های پیشنهادی انتقال آرامستان تا بیستم شهریورماه، اما برخی مسئولان کاری انجام نداده بودند و عملاً با دست خالی در جلسه حاضر شدند.
بعدازظهر روز گذشته سومین جلسه رسمی بررسی مکان انتقال آرامستان تویسرکان با حضور اعضای شورای شهر، رؤسای دستگاه‌های اجرایی و فرماندار و معاون عمرانی آن برگزار شد.
در این جلسه مسئولان دستگاه‌های اجرایی و اعضای شورا نظرات خود را نسبت به مکان انتقال آرامستان بیان کردند؛ اما باز هم جلسه به نتیجه مطلوب ختم نشد!
جالب آنکه علی‌رغم تأکید فرماندار در هفته گذشته مبنی بر لزوم ارائه‌نظر کارشناسی و مکتوب درخصوص مکان‌های پیشنهادی آرامستان تا بیستم شهریورماه، اما برخی مسئولان کاری انجام نداده بودند و عملاً با دست خالی در جلسه حاضر شده بودند.
در این جلسه رئیس اداره محیط‌زیست تویسرکان که کمتر از یک‌ ماه منصوب شده، با طرح این پرسش که محل موردنظر آرامستان در طرح تفضیلی شهر کجاست؟ بیان کرد: چندان شناختی از شهرستان نداشتم؛ اما یکی از گزینه‌های پیشنهادی ما در مسیر جاده تویسرکان به کنگاور اراضی بالادست روستای آریکان است.
 ‌ظاهری مزایای این مکان را براساس بازدید میدانی بیشتر از معایب آن دانست.
پس از آن حمید محمد‌ظاهری رئیس اداره راه‌وشهرسازی تویسرکان گفت: طرح تفضیلی تویسرکان برای سال 1384 است و طبق قانون باید آرامستان ۱۰کیلومتر از محدوده شهر فاصله داشته باشد.
روح‌ا... عبدالهی رئیس منابع‌طبیعی تویسرکان نیز با بیان اینکه اراضی کلنجان به وسعت بیش از ۱۲هکتار به شهرداری واگذار شده است، درخصوص اراضی منابع‌طبیعی منطقه امامزاده‌ناصر(ع) افزود: اراضی جنگل‌کاری شده در این منطقه را به هیچ وجه نمی‌توانیم به آرامستان اختصاص دهیم، اما درخصوص اراضی منابع‌ملی درخواست واگذاری صورت گرفته است.
رئیس راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تویسرکان نیز با بیان اینکه پیرو بازدید ما از اراضی محل منطقه امامزاده ناصر(ع) انتقال آرامستان با رعایت حریم راه، نوار تأسیسات، احداث رمپ ورود و خروج و پارکینگ بلامانع است، بیان کرد: به‌طورحتم توسعه این مسیر برای انتقال آرامستان به امامزاده ناصر(ع) موجب توسعه تویسرکان می‌شود.
ترکاشوند، رئیس منابع آب شهرستان تویسرکان نیز با اشاره به اینکه مقرر شد کروکی اراضی موردنظر در منطقه امامزاده ناصر(ع) به اداره منابع آب داده شود، اما ارائه نشده است، گفت: طبق ضوابط و آیین‌نامه‌ ۱۵۰متر باید آرامستان از مسیر آب فاصله داشته باشد. یک عضو شورای شهر تویسرکان نیز با بیان اینکه در هر کاری انتقاد و ایراد وجود دارد، افزود: باید برای به نتیجه رسیدن مکان آرامستان روی چند نقطه‌ مشخص شده تمرکز کنیم و کارشناسی تصمیم بگیریم.
حسین محمدظاهری با تأکید بر پرهیز از تعلل برای تعیین گزینه‌های نهایی انتقال آرامستان و انتخاب مکان مناسب گفت: فراخوان داده شود و نظر مردم هم باید بررسی شود.
وی با تأکید بر اینکه به‌طورحتم توسعه مسیر منطقه امامزاده ناصر(ع) هزینه دارد، بیان کرد: باید تصمیم‌گیری‌ها از همه جوانب بررسی شود تا اشتباهات گذشته چون نارضایتی اهالی مسکن مهر رقم نخورد.
دیگر عضو شورای شهر تویسرکان با بیان اینکه منطقه امامزاده ناصر(ع) برای انتقال آرامستان کارشناسی شده نیست، گفت: امامزاده کوه با شهر فاصله دارد و با دید کارشناسانه این محل جای توسعه دارد و همه تأسیسات موردنیاز هم تأمین است.
علی‌اشرف پیری با اشاره به مناسب بودن اراضی کلنجان برای انتقال آرامستان نسبت به منطقه امامزاده ناصر(ع) بیان کرد: امیدواریم مکان انتقال آرامستان به نحوی انتخاب شود که رضایتمندی مردم هم به دنبال داشته باشد.
عضو شورای اسلامی شهر تویسرکان افزود: اگر هزینه برآورد راه دسترسی ۳۰ میلیارد برای امسال است یقیناً با طولانی شدن روند تصمیم‌گیری درخصوص آرامستان هزینه‌ها هم افزایش می‌یابد.
حسین بابایی با تأکید بر تصمیم‌گیری نهایی بین 2 مکان امامزاده ناصر(ع) و ۱۲هکتار اراضی کلنجان، البته با دلایل مستدل گفت: باید با دقت به موقع و با استدلال‌ کارشناسی شده در انتخاب مکان انتقال آرامستان تصمیم قطعی گرفته شود تا مورد مذمت آیندگان قرار نگیریم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com