عملیات عمرانی در ۱۸ روستای اسدآباد انجام نشده است همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 12 آذر 1399 - شماره 3914
 
امروز : پنجشنبه ، 13 آذر 1399

Today : Thu, December 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112378 تاریخ انتشار:  1399-07-15 - 07:00 تعداد بازدید:  62
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخبار اسد آباد:
عملیات عمرانی در ۱۸ روستای اسدآباد انجام نشده است

مادستان


 تاکنون در ۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار اسدآباد هیچ‌گونه عملیات عمرانی انجام نگرفته است و این درحالی‌ست که باید براساس قانون برنامه پنجم توسعه تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار بهسازی می‌شد اما به‌دلیل تخصیص ندادن اعتبارات، این امر محقق نشده است.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اسدآباد اظهار کرد: تخصیص ۸ درصد اعتبارات تملک دارایی برای بهسازی روستاها به هیچ‌وجه جوابگو نیست و با توجه به انتظارات و درخواست‌های روستائیان و اهمیت بهسازی و ساماندهی معابر و محیط روستاها، از نماینده پرتوان شهرستان و دیگر نمایندگان انتظار داریم این درصد را به میزان قابل توجهی حداقل به ۱۵ درصد افزایش دهند تا اهداف برنامه توسعه محقق و جبران شود.
محمدکرم معصومی  افزود: اجرای طرح هادی شامل عملیاتی است که براساس طرح هادی مصوب با مشارکت و همکاری روستائیان پس از تأمین اعتبار لازم، اجرا می‌شود.
وی یادآور شد: تاکنون عملیات اجرایی طرح هادی در ۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان آغاز شده و فاز نخست در ۲۰ روستا به پایان رسیده است.

 

استقرار ۴۰۰ تخت در دانشگاه پیام‌نور اسدآباد درصورت بروز مشکل
 در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بازرسی‌ها و برخوردهای قانونی جدی‌تر شد.
فرماندار شهرستان اسدآباد در ستاد مدیریت پیشگیری از کروناویروس با اشاره به وضعیت قرمز استان همدان و اعلام دستورالعمل محدودیت یک هفته‌ای برای استان، گفت: برای شهرستان به‌منظور تأمین تخت‌های بیمارستانی بخش کرونایی 3 سناریو پیش‌بینی شده که در سناریوی نخست و دوم نوشته شده محل و تخت‌های بخش کرونایی مشخص بوده و نیاز به تجهیز و به‌روزرسانی دارد و در سناریوی سوم، دانشگاه پیام‌نور با ظرفیت ۴۰۰ تخت بیمارستانی درصورت به‌وجود آمدن هرگونه مشکل آماده خواهد شد.
مجید درویشی در ادامه با بیان اینکه با نانوایی‌هایی که پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، جای هیچ‌گونه مماشات نبوده و نسبت به ضبط آرد و پلمب واحد آنها اقدام می‌شود، اظهار کرد: استفاده از ماسک، دستکش و کارتخوان از جمله موارد اجباری و ضروری است که باید نانوایی‌ها رعایت لازم را داشته باشند، از این‌رو نظارت و بازرسی‌ها تشدید می‌یابد.
درویشی با بیان اینکه واحدها و مغازه‌هایی که بدون ماسک به مشتریان خدمات ارائه می‌کنند، پلمب می‌شوند، تصریح کرد: افراد مشکوک به کرونا برای تشخیص بیماری و غربالگری سریع حتماً به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کرده و از مراجعه به مطب‌های پزشکان برای حفظ سلامت خود پرهیز کنند.
وی در ادامه با اشاره به اعلام دستورالعمل محدودیت یک هفته‌ای برای استان مطرح کرد: مدیران و کارکنان اداراتی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، گزارش و اسامی آنها به‌عنوان تخلف به مدیران کل استانی آنها ارسال خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسدآباد، درویشی تعطیلی مدارس و توقف فعالیت همه باشگاه‌های ورزشی خصوصی و دولتی به مدت یک هفته را از دیگر موارد دستورالعمل محدودیت‌ها عنوان کرد و یادآور شد: رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی با اطلاع‌رسانی‌های هر چه بیشتر تنها راهکار روند کاهشی شیوع کرونا در وضعیت موجود خواهد بود.
استفاده از دستکش در جایگاه‌های سوخت، الزامی بودن استفاده از ماسک برای مسافران و رانندگان تاکسی، ممنوعیت تجمع بالای ده نفر، ممنوعیت و برخورد با برگزاری مراسم‌های ختم و عروسی و جشن از دیگر مواردی بود که فرماندار اسدآباد به آن اشاره کرد.
دادستان شهرستان اسدآباد هم با انتقاد از وضعیت نامطلوب نانوایی‌ها در زمینه مقابله با کرونا گفت: درصد کمی از نانوایی‌ها از ماسک استفاده می‌کنند و به بهداشت فردی و عمومی توجه دارند که در همین راستا لازم است تیم‌های بازرسی مرتب از واحدهای نانوایی بازدید کرده و با متخلفان کرونایی برخورد قاطع انجام دهند زیرا حفظ سلامت مردم در اولویت کاری ما قرار دارد.
شیرزادی تصریح کرد: تهدید سلامت عمومی جرم است و براساس قانون با نانوایان متخلف برخورد می‌شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com