61 درصد از اعتبارات عمرانی ملایر تخصیص یافت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 26 تير 1403

Today : Tue, July 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138275 تاریخ انتشار:  1403-03-22 - 11:28 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

61 درصد از اعتبارات عمرانی ملایر تخصیص یافت

مادستان


ملایر- زهرا امیری- خبرنگار همدان پیام: مجموع اعتبارات عمرانی تخصیص داده شده به استان ۵۸درصد و این رقم برای شهرستان 3درصد بالاتر از میانگین استان ۶۱ درصد است.

فرماندار ملایر در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان ملایر گفت :فقط ۵ درصد از اعتبارات مربوط به کمیته برنامه‌ریزی شهرستان و استان است و ۹۶ درصد از اعتبارات در دست وزراتخانه‌ها است.

سلمان اسماعیلی با بیان اینکه برخی از ادارات در جذب اعتبارات وضعیت بهتری داشتند و بالاتر از ۵۰ درصد اعتبارات را جذب کردند و برخی هم کمتر از ۵۰ درصد تخصیصی داشتند، گفت: از ظرفیت نماینده‌ها، مدیران کل استفاده کنید تا بتوانید از اعتبارات ملی بخش بزرگی از اعتبارات هستند استفاده کنید.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به اینکه در ماه‌های پایانی دولت سیزدهم هستیم خطاب به مدیران دستگاهای اجرایی شهرستان گفت: با انگیزه و پُرقدرت به مسیر خود ادامه دهید و اجازه ندهید به خاطر کم‌کاری ما خاطره بدی در ذهن مردم باقی بماند.

وی با بیان اینکه رئیسی یک‌هزار روز رئیس جمهور بود، گفت: در این مدت مانند بسیاری از دیگر نقاط کشور به طور میانگین هر ۵۰ روز یک خدمت شاخص در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این شهرستان رونمایی و یا کلنگ‌زنی و افتتاح شده است که راه‌اندازی دانشکده علوم پزشکی یک نمونه از ده‌ها خدمات است.

وی با بیان اینکه این شهرستان در برگزاری میزهای خدمت و اجرای مصوبات آن پیشتاز است، گفت: برگزاری میز خدمت‌های ادامه پیدا خواهد کرد و مصوبات آن باید توسط مدیران به ویژه در روستاها با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

دبیر کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ملایر نیز گفت: سال ۱۴۰۲  یک هزارو ۹۹۰ میلیارد تومان اعتبار به استان همدان اختصاص پیدا کرد،  از این میزان  ۵۸ درصد تخصیص پیدا کرده است و سهم شهرستان ملایر ۲۱۸ میلیارد تومان بوده است که حدود ۱۱ درصد از کل اعتبارات  را شامل می‌شود.

 اجرایی شدن ۲۴۵ پروژه در ملایر

ایرج کریمی در ادامه افزود: در سال گذشته ۲۴۵ پروژه برای شهرستان تصویب شده و از این تعداد پروژه ۵۳ درصد اعتبارات مربوط به پروژه های روستایی،۴۲ درصد اعتبارات مربوط به پروژه‌های شهری و ۱۴ درصد نیز  مربوط به پروژه های شهری و روستایی است.

 وی با اشاره به نحوه اجرای پروژه‌های در سال گذشته در سطح شهرستان گفت: ۱۹ درصد از پروژه‌ها به شکل امانی و ۶۰ درصد به صورت پیمانی  و ۲۱ درصد از پروژه‌ها نیز به صورت پیمانی و امانی انجام شده‌ است.

کریمی گفت: در سال ۱۴۰۲ ،۴۱درصد اعتبارات مربوط به توسعه خدمات شهری، روستایی و عشایری ،۱۳ ورزش و تفریحات، ۸ درصد آب و فاضلاب ،۶ درصد آموزش و پرورش ، ۴ درصد فرهنگ و هنر، 5/2 اداره حقوقی ،5/2 کشاورزی ،7/1درمان ،5/1درصد دین و مذهب، 5/1درصدگردشگری و بقیه دستگاه‌ها هم زیر یک درصد یا نزدیک به یک درصد بوده است.

وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ از لحاظ توزیع اعتبارات سال بسیار خوبی  برای برخی دستگاه‌های اجرایی شهرستان بوده است، گفت: بنیاد مسکن  ۲۵ درصد،اداره ورزش و جوانان 5/12 درصد، شرکت آب و فاضلاب ۹ درصد، نوسازی مدارس ۶ درصد، اداره راهداری ۵ درصد، جهاد کشاورزی 5/4 درصد ، شهرداری ازندریان ۳ درصد، شهرداری سامن ۳ درصد،شهرداری ملایر ۳ درصد، شهرداری اسلامشهرآق‌گل 3/2درصد ، شهرداری جوکار 3/2 از اعتبارات را به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: اعتبار سال گذشته استان یک هزارو ۹۹۰ میلیارد تومان بوده است که از این میزان میانگین تخصیص استان ۵۸ درصد بوده و به طور میانگین شهرستان ملایر۳ درصد بیشتر از میانگین استان جذب داشته است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com